Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej: samochodu Volkswagen Jetta
w losowaniu z okazji 18 urodzin Castoramy, został Pan Andrzej z Lublina.
Gratulujemy wygranej i przypominamy, że loteria trwa do 02.05!
Do wygrania pozostał jeszcze jeden samochód i tysiące nagród!

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania    

0 wyników

KATEGORIE:

MARKI:

Segreguj śmieci

Jak zacząć segregowanie śmieci.

Recykling nie musi być trudny ani kosztowny.
Dla Ciebie: ułatw sobie życie używając podzielonych pojemników albo oddzielnych pudeł, w których można segregować śmieci na te przeznaczone do recyklingu, na kompost i na wysypisko.
Dla planety: przetwarzanie śmieci w Polsce oszczędza miliony ton CO2 w ciągu roku. Jest to ilość porównywalna z ilością spalin, jaką wypaliłoby kilka milionów samochodów na drogach.

Co gdzie wyrzucić?

Dla Ciebie: dowiedz się w jaki sposób Twój lokalny samorząd pomaga w segregowaniu śmieci. Gdzie są kontenery, do których można wyrzucać posegregowane śmieci za darmo lub jaka jest szansa na ich ustawienie w twojej okolicy. Dowiedz się też o zniżki za odbiór posegregowanych odpadów przez firmy odbierające śmieci.
Dla planety: cały papier, na którym drukuje się prasę codzienną produkowany jest z makulatury i nie wymaga wycinki drzew.

Używaj wielokrotnie.

Dla Ciebie: oszczędzaj pieniądze dzięki ponownemu wykorzystaniu rzeczy zamiast kupowania nowych. Stare koszulki wykorzystaj jako ścierki do kurzu lub ściereczki kuchenne, stare umyte butelki wykorzystaj jako konewki, można z nich też zrobić designerskie lampy, stare meble wystarczy odnowić by zyskały nowego blasku.
Dla planety: powtórne wykorzystanie rzeczy jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, które warto rozważyć przede wszystkim. To oszczędza zużycie energii potrzebnej do przewiezienia i przetworzenia odpadów oraz dostarczenia ich jako nowe produkty, a tym samym redukuje emisję CO2 do atmosfery.

Wybieraj produkty zrobione z materiałów przetworzonych.

Dla Ciebie: poczuj satysfakcję, że zapobiegłeś powstawaniu odpadów. Można znaleźć wiele przedmiotów domowych, które powstają w ten sposób: z wycieraczek robi się opony samochodowe, szklanki i dzbanki robi się z odzyskanego szkła.
Dla planety: kupując te produkty robisz dobry użytek z Twojego recyklingu. Zmniejszasz przemysł górniczy, zmniejszasz zużycie środków transportu, ograniczasz zużycie energii i poprawiasz kondycję środowiska.

Załóż kompostownik.

Dla Ciebie: oszczędzaj pieniądze dzięki przetworzeniu resztek organicznych w odżywczy kompost do ogrodu.
Dla planety: kompostowanie odpadków sprawia, że nie trafiają one na wysypiska gdzie śmieci gniją i emitują gazy cieplarniane. Dzięki temu w ciągu jednego roku możesz zmniejszyć emisję CO2 o taką ilość, jaką wytwarza Twoja pralka w ciągu trzech miesięcy.

Zachowaj drobne zwierzęta w glebie.

Dla Ciebie: robaki przyspieszają przetwarzanie odpadków organicznych w kompost.
Dla planety: specjaliści są zgodni – kompost przetwarzany przez robaki jest świetny do ogrodu. Robaki przetwarzają odpadki kuchenne i ogrodowe w taki sposób, że nie powstają gazy cieplarniane zmieniające klimat.

Eko misja Castoramy

 

ZAMÓW NEWSLETTER
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Castorama Polska Sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Castorama Polska Sp. z o.o. oraz akceptuję regulamin serwisu Castorama.pl

Zapoznałem się z regulaminem subskrypcji