0

Wybór farb - malowanie

29.01.2010,10:46:07

Gdy tylko zrobi się cieplej, będę malowała salon na kolor. Jakimi farbami malujecie u siebie w domach, jakie kolory przeważają? Pomóżcie mi coś wybrać

0

Wybór farb - malowanie

29.01.2010,21:40:30

witam.uzyj farby Dekorala Akrylit W,duluxa Kolory Swiata lub DEsignera z Beckersa.przed malowaniem poloz grunt (atlas np).najczesciej kupowane kolory do zolte,brzoskwinie,beze,kolory pastelowe

0

Wybór farb - malowanie

30.01.2010,16:28:48

Szczerze to gruntowanie mozesz odstawic na bok, poniewaz z tego co piszesz sciany byly malowane wiec nie ma potrzeby gruntowania, a napewno nie atlasem, odtłusc sciany mydlem malarskim ( odtluszczajac pamietaj, aby wybeltac mydlo z woda, by powstala piana - odtluszczamy piana, a nie woda wymieszana z mydlem).
Ja polecam Ci farby Beckersa, Dyrupa lub Duluxa, w ostatecznosc Nobilesa. Co do kolorow, moge powiedziec jakie sa najczesciej kupowane, "tu gdzie mieszkam" : beże, brązy, popiele, borda, fiolet...

0

Wybór farb - malowanie

01.02.2010,06:55:37

Omijaj Duluxa szerokim lukiem, mnostwo osob juz zawiodlo sie na tych farbach.
Jezeli wybierasz sie do castoramy: zapytaj o Alpine, to produkty Caparol -a produkowane dla Casto.
Co do kolorów: ja jestem daltonista, ale tak zauwazylem, że beże, brzoskiwnie, czerwienie i wszelkie "zlamania bieli" przeważaja.

0

Wybór farb - malowanie

01.02.2010,08:05:52

Dulux, ten z pieskiem, jest bardzo "ciężki". Moje świeże ściany z g-k, odtłuszczone i zagruntowane, nie utrzymały go.

0

Wybór farb - malowanie

01.02.2010,11:47:11

Alpina jest w porządku farbą. A co do kolorów wszyatko zależy od Twojego podejścia. Zielenie są uspokajające, ale zimne, więc nie każdy je lubi.
Polecał bym Ci pooglądanie w internecie różnych rozwiązań, żeby się w miarę zorientować na co miała byś ochotę. Rady innych ludzi są zawsze odbiciem innych niż Twój gustów, więc urządzając własny dom, lepiej zdać się na własny gust ;)

0

Wybór farb - malowanie

01.02.2010,13:03:35

na barwach natury Śnieżki na pewno się nie zawiedziesz, dobre krycie i ściany w przyjaznych kolorach gwarantowane

0

Wybór farb - malowanie

07.02.2010,14:36:57

Gdy tylko zrobi się cieplej, będę malowała salon na kolor. Jakimi farbami malujecie u siebie w domach, jakie kolory przeważają? Pomóżcie mi coś wybrać

Przymierzamy się do malowania w wakacje. Wybraliśmy wstepnie żółty kolor. Zastanawiamy się czy wybrać bardziej piaskowy (jaśniejszy) czy bardziej miodowy (ciemniejszy). Jedyną radą jaką mogę dać to warto poświęcić trochę czasu i obejrzeć aranżacje pokoi w internecie albo w katalogach producentów mebli. Potem wybrać taki kolor, który będzie według was najlepszy. Kolor ścian powinien pasować do koloru mebli, podłogi (dywan/panele) i dodatków (np. zasłon). Można albo dobrać kolor do tego co się ma, albo wybrać dowolny kolor, wymienić meble, zasłony w oknach, wykładzinę itd, czyli umeblowac od nowa.

0

Wybór farb - malowanie

18.02.2010,12:26:36

Po pierwsze to należy wybierać wśród barw, w których czujemy się dobrze a zrezygnować z tych, które być może i są modne, ale totalnie nie pasują do naszej osobowości.

0

Wybór farb - malowanie

01.04.2010,20:53:00

Jeśli chodzi o marki farb ja preferuję  w kolejności od tańszych ale dobrych jakościowo do droższych: Bondex, potem Caparol, Flugger i Para. Gdy klient chce mieć dobrą jakość za przyzwoitą cenę to  malujemy Bondexem lub Caparolem. Jeśli natomiast klient chce mieć super jakość a cena materiału nie jest tak istotna to zdecydowanie proponujemy farby Para lub Flugger trochę tańsze od Pary.
Jeśli chodzi o kolory jest to indywidualna sprawa każdego z klientów gdyż każdy ma inny gust. U nas zdecydowanie przeważają różne odcienie żółci, bieli, beżu. Czasami pojawiają się odcienie brązu, fioletu i zieleni. Przy wyborze kolorów trzeba pamiętać że kolor który jest na wzorniku niekoniecznie będzie wyglądał tak samo na ścianie w danym pomieszczeniu ba, nawet dwa pomieszczenia pomalowane w tym samym kolorze mogą się nieznacznie od siebie różnić. Różnice wynikają głównie z oświetlenia panującego w danym pomieszczeniu, chropowatości powierzchni, wielkości pomieszczenia. To wszystko wpływa na to że taki sam kolor może w jednym pomieszczeniu wydawać się nieco jaśniejszy a w drugim nieco ciemniejszy. Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie kilku próbek kolorów i pomalowanie nimi kawałka ściany w danym pomieszczeniu, wtedy można zobaczyć który z odcieni bęcie najlepiej pasował do danego pomieszczenia.