Przeszukuj opisy i atrybuty

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania

0 wyników

KATEGORIE:

• Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

MARKI:

0

Jak nadlać betonową podmurówkę

17.03.2010,10:18:00

Witam. Jak w temacie: Jak nadlać betonową podmurówkę? Mam płot drewniany, słupki to metalowe rury. Na całości jest betonowy murek, jest brzydki, ale w większości trzyma sie kupy i nie wykrusza się. Jedyne "awarie" są przy słupkach końcowych, gdzie wokół słupka beton spękał i odpadł. Też mam problem jak to uzbroić żeby dobrze sie trzymało. Na koniec chciałbym to czymś pomalować żeby ładnie wyglądało, ale nie wiem czym.
Generalnie - jak i czym nadlać i co wcześniej zrobić na tej podmurówce (czyszczenie, gruntowanie, zbrojenie?). Czym na koniec zaizolować i pomalować. Może są jakieś niedrogie kamienie do przyklejenia?

0

17.03.2010,11:26:33

Jak podolewasz kilku centymetrowe kawałki to na100% odpadnie za jakis czas. Widzałem w tamtym roku jak gosciu równał taki murek pod plot siatka zbrojaca do styropianu i klejem do siatki i efekt nawet ładny wyszedł. A jak bys to betonem chciał równac to drobno zarnistym musiał bys z min te 3cm musiał nadlac to by wyszedł mur a nie murek.

0

17.03.2010,12:10:37

Na dobrą sprawę chciałbym nadlać nie tylko u góry, ale i z boków. Cały murek teraz jest jakieś 0,5m w ziemi i nie wiem czy boki też nie ponienem podkopać niżej i zalać. Czuję że zaczne myśleć o klejeniu jakichś płytek, ale nie wiem jaki efekt powstanie.

0

20.03.2010,09:25:12

Jak chcesz nadlac cały murek nie tylko od góry to ok a z pogłebieniem terz nie głupi pomysł tylko pamietaj ze beton betonu sie nie trzyma i przy słupkach prpponowal bym polonczyc stary murek z nadlaniem, pretem min 6 zeby tak szybko nie odpadło. No i przed zima musisz dobrze zabezpieczyc zeby woda niedostała sie pomiedzy nowym a starym betonem bo bedzie rozsadzac

0

27.05.2010,13:47:39

no podbijam bo ja mam problem z osunięciem się właśnie fundamentu pod werandę, minimalnie ale jednak, jaka jest minimalna głębokość do fundamenu o wys 05, metra nad ziemię?

0

01.09.2010,14:06:19

Bracie ze starego nie zrobisz nowego. Takiemu zabiegowi w posatci nadlania murka nie wróże długiego życia. Jeśli coś jest narażone na wilgoć i nie jest zazbrojone solidnie, nie ma dobrze wykonanej dylatacji , nie jest jednorodne to szybko się rozleci lub popęka. Może pan  to nadlać tak jak chce jednak ciężko czemuś takiemu dać gwarancje na dłużej.Pozdrawiam

1

06.09.2010,12:28:07

zdecydowanie nowo czytajacym ten watek odradzam takie dzialania!
bedzie odparzac i odpadac nadlewka do tego co jest. Zdecydowanie moze ciut dluzej ale bezpieczniej bedzie usunac stary i wylac nowy! stary mozna skutecznie rozbic na drobne i uzyc jako wypelniacza lecz nie w duzej skali, moze rowniez pojsc gruz na osadzenie slupkow.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Wpisz litery widoczne na obrazku:

Imię: Email: