Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej: samochodu Volkswagen Jetta
w losowaniu z okazji 18 urodzin Castoramy, został Pan Andrzej z Lublina.
Gratulujemy wygranej i przypominamy, że loteria trwa do 02.05!
Do wygrania pozostał jeszcze jeden samochód i tysiące nagród!

Przeszukuj opisy i atrybuty

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania

0 wyników

KATEGORIE:

  • Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

  • Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

  • Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

MARKI:

0

Ścianka z luksferów, jak njszybciej i najprościej?

26.06.2008,10:01:35

Witam
System ciekawię się zapowiada. A można budować nim łuki? Planuję zbudować zakręcaną ściankę z luksferów w salonie i szukam jakiegoś prostego i niedrogiego sposobu. Jeżeli można to o jakim promieniu?:)

0

Ścianka z luksferów, jak njszybciej i najprościej?

26.06.2008,12:45:05

Są na to dwa sposoby. Pierwszy, bardziej tradycyjny, polega na łączeniu poszczególnych kształtek szklanych za pomocą zaprawy cementowej, drugi - na montażu pustaków na specjalnej ramie aluminiowej lub PVC. Pierwszy sposób jest trudniejszy i bardziej pracochłonny.

Łączenie na zaprawę. Szklaną przegrodę łączy się ze ścianą murowaną za pośrednictwem stalowej ramy obwodowej osadzonej w konstrukcji budynku za pomocą stalowych kotew. Miejsca styku dodatkowo uszczelnia się montażową pianką poliuretanową.

Zaprawa cementowa używana do łączenia szklanych kształtek powinna być gęsta, z dodatkiem plastyfikatora. Szerokość spoin powinna wynosić od 6 do 15 mm. W utrzymaniu ich stałej szerokości pomogą specjalne krzyżyki do montażu (podobne do tych, które stosuje się do układania glazury). Jeżeli wznoszona ściana będzie narażona na działanie deszczu i śniegu, do zaprawy trzeba dodać także substancje poprawiające jej wodoodporność. Po wyschnięciu zaprawy można ją pomalować białą fugą - taką samą jak do kafelków.

Warto pamiętać, że:

nie można wbudowywać pustaków pękniętych lub obtłuczonych, nawet jeśli uszkodzenia są niewielkie, a po wbudowaniu nie byłoby ich widać;

powierzchnie zabrudzone zaprawą trzeba czyścić na bieżąco, ponieważ po zaschnięciu cementu będzie to utrudnione;

konstrukcje o powierzchni większej niż 1,5 m kw. muszą być zbrojone stalowymi prętami (w ścianach długości do 1,5 m układa się pręty o średnicy 6 mm, w dłuższych - 8 mm). Zbrojenie pionowe spoin wykonuje się, układając pręty w kolejnych spoinach na przemian - przy zewnętrznych i wewnętrznych ściankach pustaków, natomiast zbrojenie poziome - układając po jednym pręcie przy krawędziach pustaków po zewnętrznej stronie prętów pionowych;

ścianki z pustaków szklanych łączone na zaprawę cementową muszą mieć przerwy dylatacyjne (wypełnione np. elastycznym silikonem).

Montaż pustaków na ramie z profili PVC lub aluminiowych. Bezzaprawowe systemy montażu zyskują sobie zwolenników, ponieważ praca jest dużo czystsza i krótsza.

Prace rozpoczyna się od złożenia ramy zewnętrznej (profile ramowe spina się ze sobą za pomocą specjalnych kątowników; profile te mogą ocieplone lub nie). Następnie ramę osadza się w otworze (po wypoziomowaniu) i mocuje dyblami. Następnie w odpowiednie przegródki w ramie wciska się pustaki. Po ułożeniu całej ścianki powstałą konstrukcję należy wykończyć silikonem - rozprowadza się go w szczelinach między pustakami, rozpoczynając od dolnego roku.

Korzystając z gotowych systemów do montażu pustaków szklanych, można zbudować przegrodę w ciągu jednego dnia.

a tutaj link gdzie są nawet filmiki instruktażowe:

http://www.julita.com.pl/lux.php

Biorąc pod uwagę szybkość to wybrałbym właśnie tą metodę.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Wpisz litery widoczne na obrazku:

Imię: Email: