0

Specjalne efekty na ściane

23.01.2008,13:17:19

Mam pytanie odnośnie rodzaju farby. Słyszałam, że jest farba, która po nałożeniu na ściane jest przezroczysta i tylko patrzenie pod pewnym kątem umożliwia zobaczenie wzorów na niej namalowanych. Są specjalne "wałki" z wyciętymi wzorami i nimi poprzez zastosowanie tej farby można pomalować pokuj. Była bym b. dzięczna gdyby ktoś mi powiedział co to za farba i ewentualnie gdzie ją zdobyć wraz z tym "wałkiem".
Z góry dziękuje Aga

0

Specjalne efekty na ściane

04.02.2008,10:08:02

Najlepszą produktem na naszym rynku jest farba firmy „ Cap arreghini”. Ścianę trzeba bardzo dokładnie wyszpachlować, wyszlifować i zagruntować. Tak przygotowaną ścianę należy pomalować kolorem podstawowym. Kolor zależy od wybranego przez Panią wzoru (efektu). Na suchą już farbę nakłada się kimery perłowe, które dają efekt, o jakim pani pisze. Zazwyczaj są to dwa a najlepiej trzy odcienie.  Nanoszenie kimery też zależy od wybranego efektu na ogół nanosi się: gąbką, rękawicą malarską, pędzlem, wałkiem lub tzw. euromalem. Nie zalecam używać innej farby niż w/w gdyż jest to tylko pozorna oszczędność. Proszę podać dokładny wymiar ścian a wymieszają Pani tyle farby, ile będzie potrzebne do wykonania tej pracy. Wszystkie kolory są z mieszalnika i proszę mi wierzyć, że nie wyjdzie to drożej od ceny wiodących farb na polskim rynku. Proponuję zacząć nakładanie kimer od mało widocznego miejsca ściany w celu nabrania doświadczenia.  Życzę miłej pracy
PS. Do każdej kimery proszę użyć odrębnego narzędzia malarskiego gdyż nakłada się je jednocześnie na przemian.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Imię: Email: