0

Jak wyrównać sufit ?

25.01.2008,00:29:36

Zdjęcie jak to wygląda w jednym miejscu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e713a049b3b0641f.html

wziąłem się za remont pokoju chciałbym tą krzywiznę wyrównać ( jest tylko w jednym miejscu tak nieładnie ) nie wiem ile cm gipsu mogę nałożyć żeby to nie pękało itd, ewentualnie czym można to wyrównać ( może są jakieś gotowe masy które się nadają) sufit jest tynkowany- ja zdarłem farbę zagruntowałem i zaciągnąłem warstwą gipsu szpachlowego
dodam od razu że kartongips na sufit nie wchodzi w rachubę ze względu na i tak niski pokój

0

Jak wyrównać sufit ?

25.01.2008,15:00:14

Najlepiej byloby zamontowac plyty K-G. Nierownosc jest zbyt  duza. Gipsu nie polecam

0

Jak wyrównać sufit ?

25.01.2008,20:48:07

do wyrównania nierówności można użyc
- jesli są nie duże - masą szpachlową
- jesli sa większe - pow. 5 mm tynkiem gipsowym np, ręcznym typu Rotband f.Knauf

jeśli nierówności i peknięcia wyniukają z pracy konstrukcji budynku
i pekają cegły , bloczki czy żelbet to i gips będzie pękac

0

Jak wyrównać sufit ?

25.01.2008,21:38:05

Jak napisał paweł102237 - przemyśl temat płyt g-k. Zrób podwieszaną konstrukcję z profili i przykręć do nich płyty. Wątpię, żeby taki łuk opłacało się prostować, nakładając nowe warstwy.

0

Jak wyrównać sufit ?

25.01.2008,23:57:56

Wg mnie mija się z celem nakładanie kolejnych warstw gipsu. Z biegiem czasu odpadnie. Jak już napisałem najlepiej płyty K-G. Po zastosowaniu wieszaków ES 60/125 sufit obniży Ci się na ok. 12 cm. Na pewno nie będziesz wtedy musiał chodzić po pokoju na czworakach.A efekt końcowy: wszystko pięknie , ślicznie bez żadnych nierówności. POZDRAWIAM i do dzieła :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

0

Jak wyrównać sufit ?

26.01.2008,19:59:23

ponieważ na samym początku pojawiło sie zastrzeżenie że sufity z płyt g-k nie wchodzi w rachubę ze wzgledu na wysokośc pomieszczenia nie proponowałem  tego rozwiązania
co do tynków gisowych - nie ma żadnych obaw, że tynk odpadnie jeżeli zachowamy dwie podstawowe zasady :

albo kolejne warstwy będziemy nakładac w systemie "mokre na mokre"

albo poczekamy na wyschnięcie poprzedniej wastwy i starannie zagruntujemy ją przed nałożeniem kolejnej

z doświadczenia wiem , ze warstwy tynku nawet o drubości 5-6 cm wiszą od lat bez jakichkolwiek defektów
- pozostaje jedynie kwestia ekonomii rozwiązania ( ale to należy zazwyczaj do inwestora )

0

Jak wyrównać sufit ?

26.01.2008,14:07:33

kartongips odpada
czy rzeczwiście może mi całość odpaść  bo spękaniami się nie przejmuje aż tak bardzo
jak grubo można dać ten tynk gipsowy ?

0

Jak wyrównać sufit ?

26.01.2008,17:33:26

Kiedyś równałem u siebie sufit - płyty g-k - tynkiem maszynowym (kładłem ręcznie długą pacą). Te wgłębienia miały kształt długich łuków: 4m długie, 30-40 cm szerokie, najgłębiej ok 3cm.
Facet w Domexie mówił, że tego tynku mogę nawet 5-6cm dawać. Wisi to już 3 lata i nawet nie pękło. To był Tynk maszynowy MP 75 firmy Knauf

0

Jak wyrównać sufit ?

26.01.2008,21:53:59

a ja bym najchetniej podwiesil bo jednak mniej barbrania, sufit mozesz podwiesic na zero czyli obinizy ci sie o sama grubosc profila czyli 3 cm :)

0

Jak wyrównać sufit ?

27.01.2008,02:29:16

fajnie wiedzieć że nie odpadnie gdyż dziś to zrównałem, dałem też w ostatniej warstwie płat siatki zbrojeniowej

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Imię: Email: