Przeszukuj opisy i atrybuty

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania

0 wyników

KATEGORIE:

• Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

MARKI:

0

Dekoracyjne ściany

31.07.2006,08:09:14

Witam froumowiczów :D

Chcę zrobić na ścianach przecierki ale takie robione bajcą do ścian.  Znalazłam paru producentów na necie ale koszty takiej zabawy nie są małe. Czy ktoś robił coś takiego samodzielnie? Czy macie jakieś doświadczenie z takimi bajcami? Na ścianie mam od trzech lat duluxa położe na niego gruntunjącą białą lub  kolor (jeśli technika będzie tego wymagała) powinno być chyba ok. Korzystał ktoś z wałków np. irchowych lub takich worków na wałkach?
Mam pewne zacięcie plastyczne i dużo chęci więc myśle, że z bajcą sobie poradzę tylko jak już wydaje na to pieniążki to wolałabym sprawdzoną firmę a w tym temacie jestem zielona. Chyba, że można efekt ciapraty/rozmazany uzyskać zwykłą akrykową?

;)

0

Dekoracyjne ściany

17.08.2006,16:08:59

malowaniem dekoracyjnym sciennym i iluzyjnym zajmuje sie od kilkunastu lat .jesli chcesz odpowiem ci na konkretne pytania ,mozesz do mnie napisac na moj e-mail:infinitiforever@gmail.com

0

Dekoracyjne ściany

18.08.2006,23:35:44

W sklepach Castorama, możesz dostać takiego typu farbę wraz z osprzętem. Dodatkowo otrzymasz praktyczne porady. Ja malowałem salon tzw. tęczą i w Castoramie kupiłem cały komplet do malowania (wszystkie pędzle i wałki oraz dokładna instrukcja).

Polecam też tynk bawełniany - super efekt.

Niestety tynki strukturalne, i farby polikolorowe są dość drogie, ale za to efekt przecudowny.

0

Dekoracyjne ściany

29.08.2006,12:20:03

Zrobilam!

I tak. Kupiłam bejce satyne z firmy FOX oraz barwniki: sarna i żelazo.
Ściane przemalowałam dwa razy duluxem białym wymieszanym z częścią sarny by nadać mu łagodny beżowy odcień. Na to pędzlem z naturalnego włosia nakładałam bejce najpierw żelazo i rozcierałam gąbką (taką miękką z dużymi dziurami do mycia aut ;) a potem po wyschnięciu powtórzyłam bejcą z sarną.  Pokój mam 5x3 m i 2,5m wysoki. Puszkę miałam 3 litrową i jeszcze mi pół litra zostało. Satyna bardzo się błyszczy myślałam ze ma lekki połysk ale jest mocniejszy. W moim przypadku to nawet dobrze.
Barwniki dawałam dosłownie po 2-3 krople bo chciałam mieć jasny pokój nie za ciemny. Teraz przymierzam się do ślaczka robionego reliefem. Muszę tylko kupić szablon ;)
Na razie jestem zachwycona :D

0

Dekoracyjne ściany

21.10.2006,20:19:26

Polecam też tynk bawełniany - super efekt.

Chce w pokoju taki tynk położyć. Mam jednak kilka pytań:
1) jak bardzo dokładnie powinny być do tego przygotowane ściany? Wcześniej na ścianach były tapety. Zerwałem je i właśnie je szlifuje. Mam jednak na ścianach przebarwienia. Ściany (tynk) są głównie białe i jasnoszaro-białe. W niektórych zaś miejscach były ściany "łatane" i są ciemnoszare plamy.
2) Czy musze wyrównać odcień ścian?
3) Czy moge kłaść ten tynk (jasny: pacific blue) od razu na to co jest (pokryje odcienie)?
4) Jak bardzo wyrównana?

Dla zainteresowanych: http://www.fibredecor.eu/ http://www.fibredecor.sk/

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Wpisz litery widoczne na obrazku:

Imię: Email: