Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej: samochodu Volkswagen Jetta
w losowaniu z okazji 18 urodzin Castoramy, został Pan Andrzej z Lublina.
Gratulujemy wygranej i przypominamy, że loteria trwa do 02.05!
Do wygrania pozostał jeszcze jeden samochód i tysiące nagród!

Przeszukuj opisy i atrybuty

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania

0 wyników

KATEGORIE:

  • Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

  • Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

  • Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

MARKI:

0

Jak sie pozbyc zaciekow na suficie??

09.07.2003,23:54:29

Kurcze mam do pomalowania sufit sa niesamowite zolte zacieki. Malowalem juz 2 razy JEDYNKĄ ale zero efektu caly sufit bialy a te koszmarne plamy jak byly tak sa, ma ktos moze jakas rade? dzieki

0

Jak sie pozbyc zaciekow na suficie??

10.07.2003,10:32:51

Zacieki i inne żółte plamy od zalania raczej nie dadzą się zamalować farbą emulsyjną (nawet lepszą niż Jedynka). Woda zawarta w takich farbach "wyciąga" plamy na wierzch. Trzeba zatem użyć specjalnej farby do plam, na rozpuszczalniku. Można je stosować miejscowo, raczej nie ma sensu malować całego sufitu. Dla wyrównania odcienia powinno się wtedy całość zamalować emulsją. W Castoramie można znaleźć:

- Beckers "Nondrop 3",
- "Renostyl" - akrylowa farba izolująca plamy z Dekorala,
- z Polifarbu Debica (nie pamiętam nazwy),
- (R)Emomat - Hajduki "z motylkiem",

Alternatywą do w.w. produktów może być MATOWA farba olejna (połysk nie da się później łatwo zamalować emulsją), najlepiej podkładowa do drewna, gdyż te mają lepszą siłę krycia np.: "Gruntomal" z Dekorala, "Ftalofarb" z Dębicy. Mogą one być nieco tańsze, ale nie zawierają środków przeciwgrzybicznych, nie są paroprzepuszczalne i może być trudniej je zamalować.

0

Jak sie pozbyc zaciekow na suficie??

11.07.2003,09:48:25

Dzieki bede probowal dalej

0

Jak sie pozbyc zaciekow na suficie??

15.07.2003,19:07:02

W razie totalnej klęski należy spróbową szpachelką zeskrobać starą farbę (napewno odejdzie też troche tynku) Uzupełniamy ubytki szpachlą np. Putzem akrylowem lub uprzednio cekolem a dopiero potem malujemy.

0

Jak sie pozbyc zaciekow na suficie??

16.07.2003,09:37:13

Kupiłem RENOSTYL i musze przyznac ze super naprawde pokryło elegancko,ale po zamalowaniu zaciekow i pomalowaniu sufita JEDYNKĄ zauwazylem ze ta czesc pomalowana RENOSTYLEM jest biala a reszta zolta :( nie wiem czy ten sufit byl caly nasiakniety jakims tluszczem wzialem i pomalowalem caly sufit RENOSTYLEM i jest naprawde snieznobiala biel ale wydaje mi ze JEDYNKA jest dobra farba emulsyjka. Fakt faktem ze sufit byl baaaaardzoo dlugo nie malowany.
Dziekuje za porady

0

Jak sie pozbyc zaciekow na suficie??

16.07.2003,17:07:53

do: "czy ten sufit byl caly nasiakniety jakims tluszczem" - prawdopodobnie przebarwienie od dymu tytoniowego. Przed odświeżaniem takiego sufitu powinno się go odtłuścić zmywając przynajmniej roztworem mydła malarskiego (0,5kg na 10-15L wody, koszt do 3zł :) Skuteczniejszym środkiem jest "Malartvatt" Beckersa - zmywa nawet sadzę. Emulsją malować po osuszeniu.

do: "JEDYNKA jest dobra farba emulsyjka". - Z nią jest jak z winem- tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie. Na pewno "Jedynka" jest popularna i często stosowana. W jej opisie wyczytamy, że zaleca się stosowanie 2-3 warstw, a wydajność ok. 8m/l. Droższe farby np.: Dekoral "Polinak", Bondex "Sufit i Ściana" stosuje się 1-2 warstwy (lepsze krycie) i mają wiekszą wydajność. "Jedynka GOLD" kryje za pierwszym razem. Cena wymalowania metra kwadratowego może zatem okazać się zbliżona, a nawet niższa.

0

Jak sie pozbyc zaciekow na suficie??

17.07.2003,18:02:53

czy castorama otwiera nowy sklep w okolicach Rzeszowa Lublina lub Kielc.

0

Jak sie pozbyc zaciekow na suficie??

18.07.2003,16:01:29

Starsze osoby na takie zacieki czesto stosuja malowanie wapnem czy to pomaga?

0

Jak sie pozbyc zaciekow na suficie??

21.07.2003,11:36:40

Jeśli są to stare i już suche przebarwienia po zalaniu, to wapno byćmoże wystarczy na pewien czas. Należy jednak pamiętać, że praktycznie wszyscy producenci farb wymagają, aby przed pomalowaniem farbą z podłoża usunąć, zmyć stare warstwy farb klejowych i kredowych. Tak samo będzie z wapnem stosowanym niegdyś do bielenia (np. ścian stodoły). Są dwa powody: Wapno "wypala" pigmenty zawarte we współczesnych farbach, a ponadto wapno brudzi, schodzi gdy się dotknie, nie ma w tym bowiem żadnego spoiwa wiążącego. Farba pomalowana na wierzch odejdzie od sufitu razem z tym wapnem. Dlatego poleciłem rozpuszczalnikowe farby izolujące plamy. Można jeszcze rozpatrzyć użycie "soli izolującej" Pufasa w zależności od charakteru i źródła plam.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Wpisz litery widoczne na obrazku:

Imię: Email: