0

termy i bojlery

17.03.2005,19:41:57

jaki  bojler  powyżej  80 litrów  jest  najbardziej  ekonomiczny ?

0

termy i bojlery

20.03.2005,11:08:43

jaki  bojler  powyżej  80 litrów  jest  najbardziej  ekonomiczny ?
ekonomiczny bojler to bojler o dobrze dobranej pojemnosci.
w tej chwili wszystkie bojlery zaizolowane sa pianka poliuretanowa i poziom strat ciepla (dyspersja cieplna) jest porownywalny i bez wiekszych roznic.
im wiekszy bojler tym wieksza powierzchnia oddajaca cieplo do otoczenia czyli wieksze straty ciepla, ale rowniez dluzszy prysznic etc :wink:
reasumujac - wszystko zalezy od ilosci osob oraz ilosci i rodzaju odbiornikow cieplej wody (chodzi glownie o to czy jest wanna czy natrysk).

0

termy i bojlery

12.04.2005,11:46:47

Zgadzam się j.w.  +
Woda w bojlerze jest podgrzewana grzałką el - to truizm, ale - jesli spóścisz z bojlera kilka litrów ciepłej wody termostat się załączy i prąd leci aż miło (grzałka jest tam ...1500 W?), a licznik sie kręci, ty płacisz. Zastanów się, kiedy bedziesz z niego kozystać. Ja sugeruje dokupienie od razy włacznika zegarowego. Mój bojler grzeje wodę tylko przez dwie godziny (przed wieczorem). Wtedy -poza godzinami - grzałka nie jest włączana c o chwilę. proste, a skuteczne
Pozdrawiam - Maj-ter-kuf

0

termy i bojlery

13.04.2005,00:52:43

Zgadzam się j.w.  +
Woda w bojlerze jest podgrzewana grzałką el - to truizm, ale - jesli spóścisz z bojlera kilka litrów ciepłej wody termostat się załączy i prąd leci aż miło (grzałka jest tam ...1500 W?), a licznik sie kręci, ty płacisz. Zastanów się, kiedy bedziesz z niego kozystać. Ja sugeruje dokupienie od razy włacznika zegarowego. Mój bojler grzeje wodę tylko przez dwie godziny (przed wieczorem). Wtedy -poza godzinami - grzałka nie jest włączana c o chwilę. proste, a skuteczne
Pozdrawiam - Maj-ter-kuf
popatrz na dane producenta dotyczace dyspersji cieplnej - sa to male wartosci.
dodatkowo sterowanie czasowe ma sens jesli prowadzisz unormowany tryb zycia :wink:

0

termy i bojlery

13.04.2005,08:19:11

Unormowany ?? Cóż - wieczorna kapiel (prysznic) poranne odświerzenie cery i wdzieków - cóż wiecej trzeba !! :)
W sumie na wdzięki i cerę wystarczyła by zimna woda - na pewno nie zaszkodzi. :)
Pozdrawiam Maj-ster-kuf