Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej: samochodu Volkswagen Jetta
w losowaniu z okazji 18 urodzin Castoramy, został Pan Andrzej z Lublina.
Gratulujemy wygranej i przypominamy, że loteria trwa do 02.05!
Do wygrania pozostał jeszcze jeden samochód i tysiące nagród!

Przeszukuj opisy i atrybuty

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania

0 wyników

KATEGORIE:

  • Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

  • Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

  • Pilarki, rozdrabniarki, łuparki Ogród > Narzędzia ogrodowe

MARKI:

-1

Wymiana szyby w oknie plastikowym

28.10.2013,12:33:20

U kogo wykoonać i ile będzie tak mniej więcej kosztować wymiana szyby w oknie plastikowym? Okno jest 5-komorowe, wymiar 900X1500. Kupione było ok czterech lat temu, więc jest z tej nowszej generacji. Czy może to zrobić zwykły szklarz czy trzeba zgłaszać się do producenta?... No bo one chyba wypełnione s jakimś gazem, ale szczerze, nie za bardzo się na tym znam.

0

Wymiana szyby w oknie plastikowym

28.10.2013,17:12:00

Witam Serdecznie, Jeśli chodzi o wymianę szyby w oknie plastikowym to nie ma dużej filozofii. Po pierwsze mierzymy szybę jaka nas interesuje. Udajemy się do Castoramy(dział budowlany) i ją zamawiamy. Szyby w oknach plastikowych są zazwyczaj wypełnione argonem. Szyba przyjedzie w gotowej tafili (dwie szyby zespolone, pomiędzy którymi jest argon). Gdy odbierzemy szybę, wyjmyjemy plastikowe listewki ze skrzydła okna. (uwaga najlepiej robić to jakimś dłutkiem, ponieważ ciężko wychodzą.) Gdy wyciągniemy te listwy wystarczy wyciągnąć starą i włożyć nową. (UWAGA szybe trzymają plastkowe klapki! Należy nową szybę nimi sklinować tak aby skrzydło się zamykało i otwierało bezproblemowo.)  Polecam artykuł, który wnikliwiej to tłumaczy:
http://ladnydom.pl/budowa/1,106575,9516339,Peknieta_szyba_w_oknie_do_wymiany.html

1

Wymiana szyby w oknie plastikowym

28.10.2013,17:14:14

Mały instruktaż: 
"Najpierw musimy przygotować sobie śrubokręt, albo nożyk. Tym przyrządem musimy zdjąć uszczelki,które znajdują się przy samej szybie. Listwy wyciągane są z jednej strony tylko, bo tylko z jednej strony tylko się znajdują. Następnie gdy już mamy ściągnięte listwy, musimy ściągnąć boczne listwy dopiero potem dolne i górne, ponieważ boczne blokują. Jest to dość ciężkie, ponieważ listwy są na zatrzask i trzeba przy tym użyć dużo siły. Gdy już mamy ściągnięte listwy, wyciągamy szybę, ale musimy pamiętać, że gdy ściągamy listwy , druga osoba musi nam trzymać szybę, bo inaczej na nas poleci. Następnie musimy włożyć nową szybę, która powinna mieć plastikowe podkładki ( w momencie kiedy wymieniamy szybę te podkładki powinny być już w oknie) i jak założymy szybę robi, wszystko to samo tylko w drugą stronę. Wbijamy mocno górną i dolną listwę a później boczne, (najlepiej , żeby ktoś trzymał przy tym nam szybę) i mocno zatrzaskujemy listwy, a następnie wciskamy z powrotem uszczelki. I Gotowe!" zapożyczone z : http://www.obeznani.pl/s/1/jak-wymienic-szybe-w-oknie-pcv; data dostępu 28.10.2013 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Wpisz litery widoczne na obrazku:

Imię: Email: