Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej: samochodu Volkswagen Jetta
w losowaniu z okazji 18 urodzin Castoramy, został Pan Andrzej z Lublina.
Gratulujemy wygranej i przypominamy, że loteria trwa do 02.05!
Do wygrania pozostał jeszcze jeden samochód i tysiące nagród!

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania    

0 wyników

KATEGORIE:

MARKI:

Grzejniki łazienkowe i dekoracyjne

Grzejniki te wyróżniają się często ciekawą formą i kształtem. Mogą też zostać pomalowane na dowolny kolor.

Grzejniki łazienkowe
Najczęściej w łazienkach montuje się grzejniki drabinkowe. Zbudowane są one z dwóch pionowych przewodów, połączonych szeregiem poziomych rurek.
Drabinki mogą one być zawieszone równolegle do płaszczyzny ściany lub prostopadle do niej. W tym drugim rozwiązaniu ustawione na nóżkach stają się nie tylko dostępną z obu stron suszarką, ale też pełnią rolę ażurowej ścianki działowej.
Niektóre modele grzejników łazienkowych są wyposażone w praktyczne dodatki: wieszaki, haczyki, półki, a niekiedy też lustro oraz oświetlenie.

Grzejniki dekoracyjne
Poza ich wyszukanym wyglądem, uwagę zwracają bardzo estetycznie wykonane połączenia poszczególnych elementów. Grzejniki te dostępne są one zarówno w wersji pionowej, jak i poziomej.
Modele dekoracyjne umieszcza się chętnie w przedpokoju. Goście widzą to pomieszczenie jako pierwsze, więc zależy nam na reprezentacyjnym wyglądzie grzejnika. Jeśli znajdziemy na grzejnik miejsce w kuchni, to jego wygląd często dopasowuje się jej wyposażenia. W salonie nietypowy grzejnik dekoracyjny może zostać na przykład wyeksponowany na jednej ze ścian. 

Cenne wskazówki
▪ Jeśli grzejnik drabinkowy lub dekoracyjny ma być zainstalowany w starej instalacji grzewczej, w miejscu żeliwnego, najlepiej wybrać model określany przez fachowców jako modernizacyjny. Ma on podłączenie boczne, o takim rozstawie, jak żeliwne żeberka, czyli 50 cm.
▪ W nowych systemach grzewczych grzejniki mają zazwyczaj podłączenie dolne, które jest prawie niewidoczne. W tym wariancie króćce przyłączeniowe znajdują się – przy prawej lub lewej krawędzi grzejnika, bądź w połowie jego długości.
▪ Choć grzejniki pokryte warstwą chromu wyglądają bardzo efektownie, to decydując się na nie, trzeba kupić model o mocy co najmniej 30% większej od obliczonej.
▪ W wielu grzejnikach drabinkowych można zamontować grzałkę elektryczną. Dzięki temu dosuszymy ręczniki w okresach przejściowych, kiedy centralne ogrzewanie jest wyłączone.

Komentarze(0)

ZAMÓW NEWSLETTER
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Castorama Polska Sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Castorama Polska Sp. z o.o. oraz akceptuję regulamin serwisu Castorama.pl

Zapoznałem się z regulaminem subskrypcji