W Wielką Sobotę, 4 kwietnia, wszystkie sklepy Castorama są czynne do godziny 14.00.

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania    

0 wyników

KATEGORIE:

MARKI:

Gotowe schody z drewna

Zamiast popularnych schodów żelbetowych (robionych zwykle po ułożeniu stropu nad parterem), możemy zdecydować się na schody gotowe, montowane po ułożeniu podłóg. Mogą one być w całości wykonane na zamówienie lub składane na miejscu z prefabrykowanych części. Najpopularniejsze są schody gotowe z drewna, choć znajdziemy także takie z metalu.

Jeśli decydujemy się na gotowe schody z drewna, mamy dwie możliwości: zamówić je u stolarza (są wtedy specjalnie projektowane do naszego domu, zwykle także bardzo dekoracyjne i reprezentacyjne) albo kupić je w markecie budowlanym (te modele są prostsze, często przystosowane do samodzielnego montażu). Schody na zamówienie kosztują (razem z montażem, pomiarem i transportem) od około 15 tys. zł do nawet do kilkudziesięciu tys. zł.

Schody gotowe ze sklepu będą znacznie tańsze.

Schody gotowe tradycyjne
W marketach budowlanych znajdziemy schody z różnych gatunków drewna: dębu, buku, sosny jesionu. Najlepsze jest drewno z drzew liściastych. Coraz częściej spotyka się też schody z drewna egzotycznego - różnica w cenie schodów (o takiej samej konstrukcji) z drewna krajowego i egzotycznego zwykle wynosi 10-30%. Najczęściej oferowane są schody jednobiegowe (proste lub zabiegowe), oferowane w wersji pełnej albo ażurowej.
Schody dostarczane są ze sklepu w elementach. Producenci dołączają do nich szczegółową instrukcję montażu (czasem nawet z filmem instruktażowym), więc ich złożenie nie powinno sprawiać osobie z przygotowaniem technicznym większych problemów; choć zawsze należy liczyć się z tym, że nie będą dopasowane tak idealnie, jak robione na zamówienie. Aby uniknąć niespodzianek, wcześniej należy starannie wymierzyć pomieszczenie i dokładnie dopasować schody.
Schody gotowe najczęściej są samonośne; wystarczy je zamocować do podłogi i do stropu za pomocą śrub rozporowych. Proste schody policzkowe czasami przykręca się bezpośrednio do ścian. Stopnie i balustrady zazwyczaj montuje się do konstrukcji schodów za pomocą śrub.

Gotowe schody kręcone i modułowe
Schody kręcone są tańsze i łatwiejsze do zamontowania niż tradycyjne. Składają się ze słupa nośnego, stopni i balustrady. Zajmują mało miejsca (ich średnica to zwykle 120-220 cm), ale są dość strome i (ze względu na stopnie w kształcie klina) nie tak wygodne, jak schody proste.
Schody modułowe zbudowane są z pojedynczych modułów, które nakłada się kolejno na siebie, łącząc je w jedną całość – tak, by powstał bieg schodów. Zależnie od sposobu, w jaki połączy się elementy konstrukcji, schody mogą być jedno- lub wielobiegowe. Są bardzo uniwersalne; łatwo można według własnych potrzeb regulować ich skręt, wysokość i kształt biegu. Zajmują niewiele miejsca - mają szerokość 55-120 cm.

Komentarze(0)

ZAMÓW NEWSLETTER
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Castorama Polska Sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Castorama Polska Sp. z o.o. oraz akceptuję regulamin serwisu Castorama.pl

Zapoznałem się z regulaminem subskrypcji