Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej: samochodu Volkswagen Jetta
w losowaniu z okazji 18 urodzin Castoramy, został Pan Andrzej z Lublina.
Gratulujemy wygranej i przypominamy, że loteria trwa do 02.05!
Do wygrania pozostał jeszcze jeden samochód i tysiące nagród!

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania    

0 wyników

KATEGORIE:

MARKI:

Baterie wannowe oraz przysznicowe

Zanim wybierzemy baterię do wanny i prysznica odpowiedzmy sobie na pytanie jak chcemy ją zamontować, czego od niej oczekujemy i na czym najbardziej nam zależy.

Najbardziej popularne baterie montowane przy wannie lub w kabinie prysznicowe to modele ścienne natynkowe. Zwolennikom nowych rozwiązań polecane są baterie podtynkowe. Wyglądają bardzo efektownie i zapewniają duży przepływ wody. Ich wadą jest stosunkowo wysoka cena.
Jeśli zależy nam na oszczędnym zużyciu wody, powinniśmy zdecydować się na zakup baterii:
termostatycznej – umożliwia najwyższy komfort kąpieli, dzięki błyskawicznej reakcji na zmiany temperatury wody i ciśnienia w instalacji. Ponadto gwarantuje ona przy każdym uruchomieniu wypływ wody mającej temperaturę na ustawionym wcześniej poziomie. A razie awarii instalacji zablokuje wpływ gorącej wody, co jest szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci lub osoby starsze.
jednouchwytowej – zapewnia szybkie i proste ustawienia zarówno strumienia, jak i temperatury wypływającej wody. I co ważne jest znacznie tańsza niż termostatyczna.
Gdy woda do mycia i kąpieli podgrzewana jest za pomocą gazowego lub elektrycznego podgrzewacza przepływowego powinniśmy zdecydować się na baterię dwuuchwytową. W tej sytuacji bowiem ani bateria termostatyczna, ani jednouchwytowa nie działa właściwe.

Baterię dwuuchytową wybiera się też często do łazienek urządzonych w stylu retro.
Przy wannie – na brzegu lub jej obudowie - bardzo efektownie wyglądają modele wielootworowe. 
Duże pokoje kąpielowe często wyposaża się w wannę wolno stojącą. Do jej obsługi przeznaczone są ekskluzywne baterie stojące montowane w podłodze.
W kabinach popularnym rozwiązaniem jest zestaw prysznicowy. Do wyboru są modele ścienne i podtynkowe. W skład zestawu w zależności od jego rodzaju, ceny, ale także producenta mogą wchodzić następujące elementy:

- bateria – jednouchwytowa lub termostatyczna,

- słuchawka prysznicowa – w niektórych można ustawić, dwa bądź więcej strumieni wody, 

- drążek lub uchwyt mocowany do ściany,

- elastyczny wąż o długości od 120 do 200 cm,

- główka natrysku na stałym lub ruchomym przegubie co umożliwia zmianę kierunku wypływającej wody. Modne są ostatnio deszczownice, które mają znacznie większą średnicę niż zwykłe główki prysznicowe.

Komentarze(0)

ZAMÓW NEWSLETTER
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Castorama Polska Sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Castorama Polska Sp. z o.o. oraz akceptuję regulamin serwisu Castorama.pl

Zapoznałem się z regulaminem subskrypcji