HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania    

0 wyników

KATEGORIE:

MARKI:

Prysznice

Najpopularniejsze rozwiązanie to gotowe kabiny prysznicowe. Produkowane są one w różnych wersjach – do ustawienia w narożniku, przy ścianie, we wnęce lub pośrodku łazienki.

Jeśli zdecydujemy się na gotową kabinę prysznicową najwygodniej jest wybrać komplet czyli natrysk i brodzik pochodzące od tego samego producenta i z tej samej linii wzorniczej. Będą wtedy bowiem pasowały do siebie wymiarami oraz kształtem. Niektórzy producenci oferują też do jednej kabiny kilka modeli brodzików, które różnią się wysokością i kolorem. Natomiast, gdy zdecydujemy się na zakup produktów od różnych producentów, sprawdźmy u sprzedawcy, z jakiej serii wzorniczej pochodzi dane urządzenie, aby dobrać drugie.

Rodzaje kabin gotowych
narożne – są najpopularniejsze, gdyż zajmują niewiele miejsca. Przylegają do dwóch sąsiednich ścian łazienki;
przyścienne – łączą się tylko z jedną ścian w pomieszczeniu, a  pozostałe boki są wykonane ze szkła;
wnękowe – wykorzystują w łazience istniejącą wnękę. Wystarczy dokupić do niej drzwi;
wolno stojące – wyglądają bardzo efektownie w dużej łazience, można je montować w dowolnym miejscu pomieszczenia.
Kabiny mogą mieć drzwi:
uchylne – zapewniają szerokie wygodne wejście, oferowane są jako  jedno lub dwuskrzydłowe;
przesuwne – polecane do małych łazienek, gdyż nie potrzebują dodatkowego miejsca do ich otwierania;
▪ składane – zbudowane są z dwóch lub trzech części i podobnie jak drzwi przesuwne  niewiele miejsca.

Materiał ścianek
Do wypełnienia ścianek stosuje się:
▪ szkło hartowane – może mieć grubość od 3 do 8 mm i dostępne jest w wersji bezbarwnej, kolorowej, ornamentowej lub matowej. Ponadto tafle szklane mogą być pokryte specjalną powłoką utrudniającą powstawanie smug, zacieków oraz osadów. Niezależnie jednak od rodzaju jest ono bezpieczne podczas użytkowania. W razie stłuczenia rozpada się bowiem na drobne kawałki o nieostrych krawędziach;
▪ tworzywo sztuczne
(polistyren)jest nie tylko znacznie tańszy, ale też i lżejszy niż szkło. Ścianki z niego wykonane mają zazwyczaj grubość około 2 mm. Do wyboru mamy tafle matowe, gładkie, z nadrukiem.

Komentarze(0)

ZAMÓW NEWSLETTER
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Castorama Polska Sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Castorama Polska Sp. z o.o. oraz akceptuję regulamin serwisu Castorama.pl

Zapoznałem się z regulaminem subskrypcji