Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej: samochodu Volkswagen Jetta
w losowaniu z okazji 18 urodzin Castoramy, został Pan Andrzej z Lublina.
Gratulujemy wygranej i przypominamy, że loteria trwa do 02.05!
Do wygrania pozostał jeszcze jeden samochód i tysiące nagród!

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania    

0 wyników

KATEGORIE:

MARKI:

Umywalki do dużej łazienki

Umywalka w rozmiarze XXL jest atrakcyjnym elementem wyposażenia łazienki. Dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę.  

Choć o dużej umywalce mówimy już, gdy ma ona 60 cm szerokości, to na rynku nie są rzadkością modele o szerokości 100, a nawet 150 cm. W przestronnym wnętrzu można też zamontować umywalkę podwójną lub zamiast jednej - dwie. Takie rozwiązania szczególnie przydadzą się, gdy domownicy mają podobny rytm dnia. 

Materiały
Najbardziej popularne są umywalki z ceramiki. Materiał ten jest trwały i odporny na większość chemikaliów dostępnych w domu. Aby nie było kłopotu z czyszczeniem ceramiki, coraz więcej producentów oferuje pokrycie jej specjalną powłoką ochronną. Utrudnia ona przyleganie brudu i osadów z mydła do jej powierzchni.
Innym ciekawym pod względem wzorniczym materiałem jest kamień naturalny oraz kompozyt. Takie jednak umywalki są jednak droższe niż ich odpowiedniki ceramiczne.

Montaż
Umywalki montuje się je na różne sposoby.
▪  Wiszące. Mocowane są do ściany za pomocą prętów lub wsporników. Elementy te mogą być zastąpione przez specjalny stelaż, który umożliwia  umieszczenie umywalki w dowolnym miejscu łazienki. W obudowie stelaża oprócz prętów, na które nasuwa się umywalkę, ukryte są  podłączenia rur z zimną i ciepłą woda oraz odpływ do kanalizacji. 
▪  Nablatowe. Stawia się je na podwieszanych do ścian konsolach lub blatach mebli łazienkowych.
Uwaga! Większość umywalek jest z tyłu nieszkliwiona. Jeśli więc chcemy odsunąć umywalkę od ściany, a do tego jeszcze powiesić za nią duże lustro, wówczas trzeba wybrać odpowiedni jej model.
Razem z szafką. Producenci dopasowują fabrycznie wielkość i obrys umywalki do mebla, w którym zastępują blat.

Cenne wskazówki
Dla wygodnego korzystania z umywalki ważna jest wysokość jej zamocowania. Standardowo wynosi ona 85–90 cm. Bardzo wysokie umywalki trzeba jednak zamontować niżej, żeby nie trzeba było za bardzo podnosić rąk.
Jeśli planujemy dwie umywalki obok siebie, to odległość pomiędzy nimi powinna wynosić minimum 20 cm, aby móc swobodnie z nich korzystać.

Komentarze(0)

ZAMÓW NEWSLETTER
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Castorama Polska Sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Castorama Polska Sp. z o.o. oraz akceptuję regulamin serwisu Castorama.pl

Zapoznałem się z regulaminem subskrypcji