Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej: samochodu Volkswagen Jetta
w losowaniu z okazji 18 urodzin Castoramy, został Pan Andrzej z Lublina.
Gratulujemy wygranej i przypominamy, że loteria trwa do 02.05!
Do wygrania pozostał jeszcze jeden samochód i tysiące nagród!

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania    

0 wyników

KATEGORIE:

MARKI:

Umywalki do małej łazienki

Do małych łazienek oraz toalet przeznaczone są specjalne modele umywalek. Choć mają mniejsze wymiary, to nadal zachowują swoją funkcjonalność i estetykę.

Rodzaje
Do wyboru mamy umywalki prostokątne, półokrągłe, okrągłe i o nietypowych kształtach. Ale najczęściej do małych łazienek polecane są umywalki narożne. Umożliwiają one bowiem wykorzystanie rogu pomieszczenia. Oferowane są w dwóch wersjach: symetryczne i asymetryczne (mają różne długości krawędzi przylegających do ściany). Te ostatnie występują w wersji lewej lub prawej.

Standardowa szerokość tego typu umywalek wynosi 35-50 cm. Natomiast głębokość, rozumiana jako odległość od krawędzi przedniej do tylniej, zaczyna się od 20 cm. Ale w tak płytkich modelach trudno jest uniknąć rozchlapywania wody. Jeśli jest to możliwe, lepiej wybrać umywalkę o głębokości 40 cm.
Umywalki asymetryczne mogą mieć płaską część przeznaczoną do odstawienia, na przykład mydelniczki. Wiele z nich ma już z boku fabrycznie przygotowany otwór do zamontowania baterii sztorcowej jednouchwytowej. Fachowcy polecają w tej sytuacji raczej niską baterię. Natomiast do umywalki bez otworu można zastosować również baterię ścienną.
Oprócz typowych umywalek wiszących dostępne są modele wpuszczane w blat, na którym zmieścimy potrzebne przybory toaletowe. Coraz częściej można też kupić gotowy zestaw, czyli umywalkę z bardzo praktyczną jedno- lub dwukomorową szafką. 

Materiał
Większość umywalek wykonanych jest z ceramiki. Ale bez trudu znajdziemy też modele z kamienia, stali nierdzewnej czy kompozytu (mieszanka kamienia naturalnego i żywic).
Niektórzy producenci pokrywają swoje produkty specjalną powłoką ochronną. Utrudnia ona osadzaniu się kamienia, a przez to znacznie łatwiej utrzymać ją w czystości.

Kolorystyka
Standardowym kolorem ceramiki jest biel, ale można też kupić umywalki szare, beżowe, czarne i w wiele innych. Pamiętajmy jednak o tym, że jasne kolory nadają małym wnętrzom przestronności i czystości.


Komentarze(0)

ZAMÓW NEWSLETTER
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Castorama Polska Sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Castorama Polska Sp. z o.o. oraz akceptuję regulamin serwisu Castorama.pl

Zapoznałem się z regulaminem subskrypcji