Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej: samochodu Volkswagen Jetta
w losowaniu z okazji 18 urodzin Castoramy, został Pan Andrzej z Lublina.
Gratulujemy wygranej i przypominamy, że loteria trwa do 02.05!
Do wygrania pozostał jeszcze jeden samochód i tysiące nagród!

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania    

0 wyników

KATEGORIE:

MARKI:

Rodzaje płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne to niezastąpiony materiał do wykańczania ścian i podłóg – zwłaszcza w łazienkach, kuchniach i korytarzach.

Zależnie od tego, jaką powierzchnię chcemy wykończyć płytkami, do wyboru mamy glazurę, terakotę i gres.

Glazura
To stosunkowo cienkie płytki ceramiczne, zazwyczaj szkliwione, dostępne w olbrzymim wyborze wzorów, kolorów i w kilku rozmiarach.
Ze względu na małą wytrzymałość na ścieranie glazurę układa się tylko na ścianach – nie stosuje się jej na podłogi. Rozmiar płytek dobiera się według własnego gustu, choć ogólna zasada jest taka, by duże płytki kłaść w większych pomieszczeniach, a do bardzo małych – wybierać niewielkie płytki

Uwaga! Ze względu na dużą nasiąkliwość glazury (wynoszącą powyżej 10 %) nie można układać jej na zewnątrz – inaczej płytki popękają i będą się odspajać.

Terakota
Są to płytki podłogowe, wypalane z gliny. Zazwyczaj jest szkliwiona (wtedy kolor i wzór płytek jest dowolny); jeśli nie jest wykończona szkliwem, ma naturalny kolor gliny. Terakoty nieszkliwionej nie powinno układać się na zewnątrz.
To materiał bardzo wytrzymały i łatwy w obróbce, choć w porównaniu z gresem (również układanym na podłogach) ma mniejszą odporność na uderzenia.

Gres
Te płytki są najtwardsze i najbardziej odporne na ścieranie. Mają małą nasiąkliwość i są odporne na zaplamienie. Z wyglądu podobne są do płytek z naturalnego kamienia. Obecnie bardzo chętnie stosowane są do wykańczania podłóg, wewnątrz i na zewnątrz domu.
Są różne rodzaje gresu – najpopularniejszy jest gres porcelanowy, dostępny w różnych wzorach, szkliwiony lub nie. Ma on bardzo wytrzymałą i twardą warstwę wierzchnią. Nieco mniej odporny na wodę i zabrudzenia jest gres techniczny nieszkliwiony. Jest on jednak bardzo wytrzymały, twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania i ścieranie.

Komentarze(0)

ZAMÓW NEWSLETTER
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Castorama Polska Sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Castorama Polska Sp. z o.o. oraz akceptuję regulamin serwisu Castorama.pl

Zapoznałem się z regulaminem subskrypcji