Szczęśliwym zwycięzcą nagrody głównej: samochodu Volkswagen Jetta
w losowaniu z okazji 18 urodzin Castoramy, został Pan Andrzej z Lublina.
Gratulujemy wygranej i przypominamy, że loteria trwa do 02.05!
Do wygrania pozostał jeszcze jeden samochód i tysiące nagród!

HISTORIA WYSZUKIWANIA:

Usuń historię wyszukiwania    

0 wyników

KATEGORIE:

MARKI:

Różnica między kotłem górnego i dolnego spalania

Porada Eksperta Castoramy

Kocioł z górnym spalaniem w kotłach tych powietrze doprowadzane jest pod ruszt od dołu a paliwo spala się na ruszcie znajdującym się w dolnej części komory spalania. Płomienie i spaliny zaś, unoszą się ku górze przechodząc przez całe złoże paliwa.

Kocioł z górnym spalaniem - duże straty ciepła, brak kontroli nad spalaniem, pali się cały wsad kotła

Kocioł z dolnym spalaniem - powietrze doprowadzane jest pod ruszt. Płomienie i spaliny zaś, unoszą się ku górze bocznymi kanałami wymiennika kotła. Płomienie i spaliny nie przechodzą przez całe złoże paliwa. Żar zajmuje tylko dolną część wsadu. W miejsce spalonego paliwa obsuwa się (spada) paliwo nowe znajdujące się w komorze spalania. Kocioł z dolnym spalaniem jest bardziej ekonomiczny mamy większą kontrolę nad spalaniem i temperaturą pracy kotła.

Komentarze(1)

  • krok - Kotły ze spalaniem górnym to strata kasy - kupujcie tylko te z dolnym. Oszcędzicie na zakupach wegla albo ionnych materiałów opałowych.
    28-10-14

ZAMÓW NEWSLETTER
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Castorama Polska Sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Castorama Polska Sp. z o.o. oraz akceptuję regulamin serwisu Castorama.pl

Zapoznałem się z regulaminem subskrypcji