Produkty

4 sposoby na dekorację biurka

4 sposoby na dekorację biurka

Biurko to mebel, przy którym wiele czasu spędzają przede wszystkim uczniowie i studenci. Warto pomyśleć o tym, by nie było ono jedynie blatem roboczym bez wyrazu, przy którym tworzenie projektów, praca czy odrabianie zadań nie są żadną przyjemnością. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak ozdobić biurko, by poza funkcjonalnością cechowało się też estetycznym wyglądem.

dekoracha biurka1. Szyba lub pleksi, a pod nią cuda

Prostym i efektownym sposobem na dekorację biurka jest ułożenie na nim szyby lub przezroczystej tafli z tworzywa sztucznego. Pod docięty do wymiarów blatu biurka materiał wystarczy włożyć ulubiony plakat, fragment tapety, wycięte z papieru podobizny zwierząt, ludzi czy postaci z bajek, a także ulubione fotografie. W ten sposób nasze biurko nabierze indywidualnego charakteru, a jednocześnie będzie zabezpieczone przed przypadkowym zalaniem napojem, zanieczyszczeniami cz porysowaniem.

2. Praktyczne dodatki

Wybierając akcesoria biurowe, takie jak ogranizery i pojemniki, zwróćmy uwagę na ich wygląd – wybierzmy modele o atrakcyjnych zdobieniach i zaopatrzmy się w całą ich serię. Będą pomocne w segregacji ołówków, długopisów, karteczek i innych przyborów, a jednocześnie staną się akcentami przyciągającymi wzrok. Ładne ogranizery możemy wykonać też samodzielnie, np. z puszek lub słoików – wystarczy ozdobić je tasiemkami, okleinami, farbami lub sznurkami. Zawsze warto podjąć też próbę przyozdobienia posiadanych, starych pojemników – przy odrobinie fantazji i zdolności manualnych zmienią się nie do poznania.

dracenna3. Biurko w centrum dekoracji

Ściana ponad meblem jest doskonałym miejscem do powieszenia ramek ze zdjęciami, antyram bądź obrazów. Znajdzie się tu także miejsce na półkę, na której możemy ustawić ozdobne drobiazgi. Jeśli nad blatem powiesimy wieszak z kilkoma uchwytami, będziemy mogli umieścić na nich wiszące na wstążkach lub tasiemkach drewniane i wiklinowe formy, lusterko lub inne przedmioty. Gustowną oprawą dla biurka będzie też świetlna girlanda.

4. Haczyki i sznurek

Pomysłowy ogranizer w postaci rozciągniętego wzdłuż ściany sznurka będzie nie tylko przydatny, ale i efektowny. Wystarczą 2 haczyki – mogą być samoprzylepne – i przywiązany do nich sznurek. Za pomocą uchwytów do ręczników albo klamerek do prania będzie można przywieszać na nich rysunki, projekty, kartki-przypominajki i wiele innych rzeczy. Taki organizer możemy powiększyć o kolejne haczyki i sznurki – co więcej, mogą się one przeplatać i krzyżować, stwarzając formę przypominającą sieć.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?
Lampy do pokoju dziecięcego powinny być zarówno funkcjonalne, a więc dawać mocne i intensywne światło, jak i ładne. Najmłodsi ucieszą się z klo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.08.2016
Sama ostatnio myślę, żeby coś zrobić ze swoim biurkiem, bo tylko papierzyska się walają i stare puszki na długopisy i w ogóle źle mi się pracuje.

Ocena i komentarz dla:

4 sposoby na dekorację biurka