Produkty

5 sposobów, by zaoszczędzić przestrzeń w łazience

5 sposobów, by zaoszczędzić przestrzeń w łazience

Urządzenie niewielkiej łazienki może okazać się nie lada wyzwaniem. Ważne jest, aby dokładnie zaplanować rozmieszczenie elementów armatury oraz zapewnić sobie przestrzeń na przechowywanie artykułów kosmetycznych. Poznajmy 5 pomysłów na zaoszczędzenie miejsca w tym pomieszczeniu.

mała łazienkaLustro z szafką

Miejsce do przechowywania artykułów do utrzymania czystości i kosmetyków jest elementem, którego nie powinno zabraknąć w żadnej łazience. Stojące luzem butelki i opakowania zbierają kurz i tworzą wrażenie chaosu. Jeśli w naszej niewielkiej łazience brakuje miejsca na półki i schowki, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór szafki z lustrzanymi drzwiczkami, którą powiesimy nad umywalką.

Wanna na wymiar

Jeśli w naszej łazience jest wystarczająco dużo miejsca na wannę, najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie jej na wymiar. Ogólnodostępna ceramika najczęściej produkowana jest w uniwersalnych rozmiarach, które mogą przytłoczyć nasze pomieszczenie i zabrać niezbędną przestrzeń. Dobrze wymierzona wanna nie tylko będzie bardziej funkcjonalna, ale także będzie lepiej wyglądać, co ma wpływ na nasze poczucie komfortu.

Porada eksperta

W niewielkich pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzają się przedmioty typu 2 w 1. Zajmują one mniej miejsca i pomagają utrzymać porządek. W przypadku łazienek będą to uniwersalne stojaki na papier połączone z pojemnikiem na szczotkę do czyszczenia sedesu lub nowoczesna toaleta myjąca z funkcją bidetu. Warto także szukać większej ilości zastosowań standardowych elementów wyposażenia łazienki. Podłużny uchwyt przy wannie można wykorzystać także jako wieszak na ręcznik.

Prysznic bezbrodzikowystojak na papier

Ciekawym rozwiązaniem dla niewielkiej łazienki jest zamontowanie odpływu bezpośrednio w podłodze. Umieszczony na nim natrysk tworzy nieograniczoną niczym przestrzeń prysznicową. Aby stworzyć taką konstrukcję musimy zapewnić odpowiedni spadek podłoża, który umożliwi sprawne pozbywanie się wody. Minusem tego rozwiązania jest duże ryzyko zachlapania przedmiotów, które nie powinny mieć styczności z wodą. Konieczne jest zamontowanie specjalnych kontaktów z zaślepkami. Aby zminimalizować ryzyko niebezpiecznych poślizgnięć, do wykończenia łazienki z prysznicem bezbrodzikowym wybierzmy chropowate płytki podłogowe.

Podwieszana toaleta

Do wyboru mamy dwa rodzaje toalet – kompaktowe oraz stojące. Te pierwsze w znacznym stopniu ułatwiają utrzymanie podłogi w czystości, a schowany w ścianie panel spłukujący często tworzy półeczkę, którą możemy wykorzystać do przechowywania kosmetyków. Musimy jednak liczyć się z tym, że z tego powodu stracimy na powierzchni. Toalety stojące natomiast posiadają widoczny i łatwodostępny zbiornik wody. Ostatnimi czasy producenci ceramiki łazienkowej zaczęli budować także tak zwane kompakty, czyli sedesy stojące, które można przysunąć bliżej ściany, przez co lepiej sprawdzają się w niewielkim pomieszczeniu.

przestrzeń w małej łazienceWielofunkcyjne zastosowanie

Jeśli rozmiar naszej łazienki pozwala na wyposażenie jej pralką, koniecznie wybierzmy taką z bębnem otwieranym z przodu. Popularne wersje kompaktowe otwierane od góry zajmują mniej przestrzeni, ale uniemożliwiają nam wykorzystanie pełnego potencjału, jakie może posiadać to urządzenie. Powierzchnię pralki możemy bowiem używać jak półkę. Ustawimy na niej kosz na brudną bieliznę, pudełka z kosmetykami, lub po prostu położymy ręcznik przed kąpielą.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Stojaki na papier – przydatne akcesorium czy zwykły gadżet?

Stojaki na papier – przydatne akcesorium czy zwykły gadżet?
Gdzie przechowywać rolkę papieru toaletowego, jeśli obok muszli nie ma na niego uchwytu? Możemy wyposażyć łazienkę w stojak na papier – to świet...
Czytaj więcej

Przegląd nowoczesnych stojaków na papier

Przegląd nowoczesnych stojaków na papier
Nowocześnie urządzona łazienka to efekt połączenia eleganckich materiałów wykończeniowych oraz modnych elementów wyposażenia. Największą...
Czytaj więcej

Stojak na parasole – z czego go wykonać

Stojak na parasole – z czego go wykonać
Stojak na parasole spełnia nie tylko funkcje praktyczne, ale umiejętnie zaprojektowany może być prawdziwą ozdobą korytarza czy przedpokoju. Zamiast ku...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

5 sposobów, by zaoszczędzić przestrzeń w łazience