Produkty

9 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie tradycyjnego regału

9 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie tradycyjnego regału

Regał to bardzo praktyczny, ale niezbyt dekoracyjny mebel. Na jego półkach możemy przechować najróżniejsze przedmioty – małe, duże, ciężkie − zapewniając sobie porządek we wnętrzu oraz dobrą organizację. Jeśli odpowiednio wyeksponujemy zawartość regału, a sam mebel potraktujemy jak „wystawę” naszych domowych zbiorów, uzyskamy bardzo ciekawe i praktyczne przejście pomiędzy funkcjonalnością pomieszczenia, a jego stylistyką. Oto jak możemy wykorzystać regał w zakresie aranżacji wnętrza.

regał CastoramaKażdy z nas posiada choć 1 regał w przynajmniej 1 pomieszczeniu w domu. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem mebel ten umożliwia wytyczenie określonych granic wnętrza, płynne przejście pomiędzy strefami wypoczynku i pracy oraz uporządkowanie przedmiotów, dla których często brakuje miejsca.

Oto nasz „pomysł na regał” w 10 odsłonach:

1. Kto powiedział, że wino trzeba przechowywać w piwnicy?

Regał z półeczkami dopasowanymi na butelki wypełnione aromatycznym winem przechowa całkiem pokaźny zestaw domowej winnicy. Nasza kolekcja zostanie pięknie wyeksponowana i, co ważne, zawsze będzie pod ręką. Możesz ją umieścić w przestronnej kuchni lub w salonie, który jest z nią połączony. We wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym z pewnością będzie tworzyła szczególną kompozycję z naturalnym drewnem i oryginalnymi gadżetami.

2. Pachnący regał

Czyli sposób na okiełznanie i wyeksponowanie domowego zaplecza ziół. Opcja szczególnie polecana tym osobom, które z miłości do gotowania stosują w swojej kuchni wiele aromatycznych roślin. Aby podkreślić nastrój tej dekoracji, do każdego z ziół dobierzmy ciekawie wykończoną donicę.

3. Smakowity zakątek

Jeśli jesteśmy smakoszami i lubimy eksperymentować podczas gotowania, zarezerwujmy w kuchni miejsce na regał z rozmaitościami pochodzącymi z orientalnych podróży. Na takiej szafce umieścimy wówczas przyprawy, książki kucharskie, sosy i regionalne słodycze.

4. Dziecięca strefa zabawy

W pokoju dziecka, zawsze jest za mało miejsca na to, by zachować idealny porządek w jego kolekcji zabawek. Z regałem wreszcie możemy zapanować nad tym kolorowym chaosem. Misie ułóżmy na jednej półce, lalki na innej, a drobne gadżety w pudełkach po drugiej stronie. Szybko okaże się, że dziecko zauważy atuty tak poukładanych zabawek, kiedy podczas wspólnej zabawy z rówieśnikami prędko odnajdzie ulubioną zabawkę.

5. Biurowe porządki

Jeśli pracujemy w domu i poszukujemy sposobu na organizację firmowej dokumentacji, posłużmy się regałem, jako najlepszym miejscem do ułożenia segregatorów, dokumentów czy też akcesoriów biurowych. Praca w uporządkowanym miejscu będzie dużo efektywniejsza.

regał biblioteczka6. Przenośna garderoba

A może lubimy bawić się modą, a nasza kolekcja obuwia zaczyna się powiększać do ogromnych rozmiarów? Wypróbujmy regału w formie miejsca, w którym nie tylko pogrupujemy obuwie, ale także ładnie wyeksponujemy. Taki regał może się znajdować w korytarzu lub garderobie.

7. Toaletka w łazience

Fani kosmetyków wiedzą, że porządek w kolekcji kremów, szamponów czy perfum to bardzo istotna kwestia w skróceniu codziennej toalety. Regał postawiony w łazience pozwoli na skompletowanie kolekcji kosmetyków o podobnych funkcjach i, co ważne, ładne wyeksponowanie ręczników czy flakonów.

8. Domowa biblioteczka

Jeśli lubimy czytać książki, a ich liczba powiększa się systematycznie, zadbajmy o to, by zorganizować im miejsce w wyciszonym, ustronnym miejscu domu. Domową biblioteczkę możemy umieścić pod schodami w korytarzu czy też w wypoczynkowej strefie salonu. Taki regał będzie także ciekawym uzupełnieniem sypialni.

9. Kącik rozmaitości

Na regale możemy umieścić dowolne przedmioty, grupując ich przeznaczenie na poszczególnych półkach. W ten sposób zachowamy w domu porządek, a i organizacja nawet bardzo drobnych gadżetów nie sprawi nam większego kłopotu.

Atrakcyjnym elementem takiego miejsca z pewnością będą różnej wielkości kartony oraz pudełka.

A może macie jeszcze jakiś pomysł?

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Spiżarnia - sposoby przechowywania żywności. Akcesoria, które uporządkują Twoją przestrzeń

Spiżarnia - sposoby przechowywania żywności. Akcesoria, które uporządkują Twoją przestrzeń
Coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowaniu spiżarni w swoim domu. Jest to miejsce, które może bardzo łatwo uporządkować Twoją kuchn...
Czytaj więcej

Regały w stylu skandynawskim – co je wyróżnia?

Regały w stylu skandynawskim – co je wyróżnia?
Moda na urządzanie wnętrz skandynawskich nieco ucichła, ale popularność regałów w stylu skandynawskim nie maleje. Jakimi cechami odznaczają się...
Czytaj więcej

Samodzielna budowa regału – jakie mamy możliwości?

Samodzielna budowa regału – jakie mamy możliwości?
Regały to funkcjonalne elementy wyposażenia wnętrz o różnym przeznaczeniu. Znajdują zastosowanie w pokojach, ale także spiżarniach, garażach, piwnicac...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
31.08.2016
Ja mam taki regał, co stoi dużo w słońcu, więc na co drugiej półce postawiłam w szklanym pojemniku sukulenta - świetnie to wygląda!
01.08.2016
Ja regał postawiłam między kuchnią a pokojem, bo jest otwarta i z jednej są przydatne w kuchni rzeczy, a z drugiej strony, to co można wykorzystać w salonie, a jednocześnie jest coś co oddziela oba pomieszczenia

Ocena i komentarz dla:

9 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie tradycyjnego regału