Produkty

Akcesoria kuchenne ułatwiające sprzątanie

Akcesoria kuchenne ułatwiające sprzątanie

Utrzymanie porządku w kuchni nie jest łatwym zadaniem. Codzienne przygotowywanie posiłków sprowadza się często do sterty brudnych naczyń i obierków, zabrudzonej podłogi i chaosu związanego z poszukiwaniem potrzebnych przypraw czy innych składników. Zaopatrując się w odpowiednie akcesoria, jesteśmy jednak w stanie nieco zapanować nad nieporządkiem i ułatwić sobie sprzątanie – przyjrzyjmy się tym przedmiotom.

dozownik do płynu do mycia naczyńPo pierwsze zmywanie

Zmywanie urosło do rangi jednego z najmniej przyjemnych obowiązków domowych. Brudne, często tłuste naczynia wymagają dokładnego umycia za pomocą detergentów, gąbki, a nieraz czyścika. Gorzej, jeśli nasze przyrządy do zmywania znajdują się pod stertą garów i talerzy z pozostałościami po obiedzie. Aby uniknąć takich sytuacji, wystarczy wyposażyć swoją kuchnię w specjalny organizer. W jego skład wchodzi najczęściej pojemnik na płyn do mycia naczyń z aplikatorem oraz ze specjalnym wgłębieniem do przechowywania gąbek, ściereczek i czyścików. Dzięki takiemu produktowi możemy mieć zawsze pod ręką potrzebne nam przedmioty.

Po drugie wyrzucanie śmieciparownica

Pod hasłem „wyrzucanie śmieci” kryje się nie tylko złapanie worka z odpadami i umieszczenie go w pojemniku na podwórzu. Często wymaga to też umycia samego kosza na śmieci – worek może się okazać nieszczelny lub uszkodzony, a wówczas zabrudzenia gromadzą się na dnie pojemnika. W takiej sytuacji sprawdza się specjalny kosz na śmieci przystosowany do zakładania kilku worków jednocześnie – dzięki niemu nie tylko unikniemy dodatkowego mycia kosza, ale też nie zaskoczy nas sytuacja, w której ktoś zapomni nałożyć kolejny worek po wyrzuceniu odpadów. Pomocny przy sprzątaniu będzie także pojemnik na obierki – należy go zawiesić pod blatem na specjalnych uchwytach. Po uporaniu się z warzywami wystarczy, że przesuniemy obierki w stronę podłogi, a trafią one do pudełka – takie akcesorium z łatwością możemy wykonać samodzielnie!

Czyszczenie kuchenki

Kolejne zadanie z serii brudno i tłusto. Mycie płyty kuchenki nie jest przyjemnym zadaniem, ale o wiele łatwiejszym, jeśli wykorzysta się do niego myjkę parową. Dzięki niej wszystkie zabrudzenia możemy usunąć wyjątkowo sprawnie, a sprzęt AGD będzie lśnił czystością. Innym sposobem na ułatwienie sprzątania kuchenki może być wykorzystanie podkładek pod palniki gazowe – wykonane z aluminium będą zapewniały bezpieczeństwo, a wszelkie zabrudzenia będą się gromadziły właśnie na nich. Przed przyjściem gości wystarczy, że ściągniemy zabrudzone podkładki i zaprosimy przyjaciół do czystej kuchni.

Porada eksperta

Aluminiowe podkładki nie tylko ochronią kuchenkę przed zabrudzeniem, ale też pozwolą na lepsze wykorzystanie ciepła palników – płyta nie będzie się nagrzewała, więc całe ciepło skumuluje się na garnkach z przyrządzanymi potrawami.

sprzatANIE POSADZKI W KUCHNIPodłoga czyszczona „na bieżąco?”

Po godzinach spędzonych w kuchni na gotowaniu konieczne będzie posprzątanie podłogi. To również może nie być proste zadanie. Kapcie-mopy doskonale sprawdzą się, jeśli założymy je już na początku gotowania. Dzięki nim wszelkie drobne zanieczyszczenia będą zbierane przez podeszwy z mikrofibry, a końcowe mycie podłogi będzie o wiele mniej uciążliwe. Sprzątanie podłogi w czasie gotowania i przechadzania się po kuchni ułatwi życie, ale pamiętajmy, że nie zastąpi normalnego umycia posadzki detergentami.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Ekologiczne zmywanie naczyń – ręczne czy w zmywarce?

Ekologiczne zmywanie naczyń – ręczne czy w zmywarce?
Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jest dobre dla naszej planety. Nowe technologie poprawiają jakość naszego życia, ale jednocześnie przy ich...
Czytaj więcej

Akcesoria do zlewozmywaków – co może się przydać?

Akcesoria do zlewozmywaków – co może się przydać?
Spośród wszystkich części kuchni, ta najbliżej zlewozmywaka jest miejscem newralgicznym. Od jej wygodnego w użyciu wyposażenia zależy komfort p...
Czytaj więcej

Jak wybrać zlewozmywak?

Jak wybrać zlewozmywak?
Zlewozmywak to bardzo istotny element w każdej kuchni, a wybierając odpowiedni model, można znacznie podnieść komfort wykonywanych prac kuchennych. Na...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Akcesoria kuchenne ułatwiające sprzątanie