Produkty

Akcesoria kuchenne ułatwiające sprzątanie

Akcesoria kuchenne ułatwiające sprzątanie

Utrzymanie porządku w kuchni nie jest łatwym zadaniem. Codzienne przygotowywanie posiłków sprowadza się często do sterty brudnych naczyń i obierków, zabrudzonej podłogi i chaosu związanego z poszukiwaniem potrzebnych przypraw czy innych składników. Zaopatrując się w odpowiednie akcesoria, jesteśmy jednak w stanie nieco zapanować nad nieporządkiem i ułatwić sobie sprzątanie – przyjrzyjmy się tym przedmiotom.

dozownik do płynu do mycia naczyńPo pierwsze zmywanie

Zmywanie urosło do rangi jednego z najmniej przyjemnych obowiązków domowych. Brudne, często tłuste naczynia wymagają dokładnego umycia za pomocą detergentów, gąbki, a nieraz czyścika. Gorzej, jeśli nasze przyrządy do zmywania znajdują się pod stertą garów i talerzy z pozostałościami po obiedzie. Aby uniknąć takich sytuacji, wystarczy wyposażyć swoją kuchnię w specjalny organizer. W jego skład wchodzi najczęściej pojemnik na płyn do mycia naczyń z aplikatorem oraz ze specjalnym wgłębieniem do przechowywania gąbek, ściereczek i czyścików. Dzięki takiemu produktowi możemy mieć zawsze pod ręką potrzebne nam przedmioty.

Po drugie wyrzucanie śmieciparownica

Pod hasłem „wyrzucanie śmieci” kryje się nie tylko złapanie worka z odpadami i umieszczenie go w pojemniku na podwórzu. Często wymaga to też umycia samego kosza na śmieci – worek może się okazać nieszczelny lub uszkodzony, a wówczas zabrudzenia gromadzą się na dnie pojemnika. W takiej sytuacji sprawdza się specjalny kosz na śmieci przystosowany do zakładania kilku worków jednocześnie – dzięki niemu nie tylko unikniemy dodatkowego mycia kosza, ale też nie zaskoczy nas sytuacja, w której ktoś zapomni nałożyć kolejny worek po wyrzuceniu odpadów. Pomocny przy sprzątaniu będzie także pojemnik na obierki – należy go zawiesić pod blatem na specjalnych uchwytach. Po uporaniu się z warzywami wystarczy, że przesuniemy obierki w stronę podłogi, a trafią one do pudełka – takie akcesorium z łatwością możemy wykonać samodzielnie!

Czyszczenie kuchenki

Kolejne zadanie z serii brudno i tłusto. Mycie płyty kuchenki nie jest przyjemnym zadaniem, ale o wiele łatwiejszym, jeśli wykorzysta się do niego myjkę parową. Dzięki niej wszystkie zabrudzenia możemy usunąć wyjątkowo sprawnie, a sprzęt AGD będzie lśnił czystością. Innym sposobem na ułatwienie sprzątania kuchenki może być wykorzystanie podkładek pod palniki gazowe – wykonane z aluminium będą zapewniały bezpieczeństwo, a wszelkie zabrudzenia będą się gromadziły właśnie na nich. Przed przyjściem gości wystarczy, że ściągniemy zabrudzone podkładki i zaprosimy przyjaciół do czystej kuchni.

Porada eksperta

Aluminiowe podkładki nie tylko ochronią kuchenkę przed zabrudzeniem, ale też pozwolą na lepsze wykorzystanie ciepła palników – płyta nie będzie się nagrzewała, więc całe ciepło skumuluje się na garnkach z przyrządzanymi potrawami.

sprzatANIE POSADZKI W KUCHNIPodłoga czyszczona „na bieżąco?”

Po godzinach spędzonych w kuchni na gotowaniu konieczne będzie posprzątanie podłogi. To również może nie być proste zadanie. Kapcie-mopy doskonale sprawdzą się, jeśli założymy je już na początku gotowania. Dzięki nim wszelkie drobne zanieczyszczenia będą zbierane przez podeszwy z mikrofibry, a końcowe mycie podłogi będzie o wiele mniej uciążliwe. Sprzątanie podłogi w czasie gotowania i przechadzania się po kuchni ułatwi życie, ale pamiętajmy, że nie zastąpi normalnego umycia posadzki detergentami.

Data publikacji: 28.11.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać?

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać?
Wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego zlewozmywaka nie jest takie proste. Do wyboru masz modele jedno- lub dwukomorowe, robione ze stali nierdzewnej...
Czytaj więcej

Ekologiczne zmywanie naczyń – ręczne czy w zmywarce?

Ekologiczne zmywanie naczyń – ręczne czy w zmywarce?
Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jest dobre dla naszej planety. Nowe technologie poprawiają jakość naszego życia, ale jednocześnie przy ich...
Czytaj więcej

Akcesoria do zlewozmywaków – co może się przydać?

Akcesoria do zlewozmywaków – co może się przydać?
Spośród wszystkich części kuchni, ta najbliżej zlewozmywaka jest miejscem newralgicznym. Od jej wygodnego w użyciu wyposażenia zależy komfort p...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Akcesoria kuchenne ułatwiające sprzątanie