Produkty

Baterie wannowe oraz prysznicowe

Baterie wannowe oraz prysznicowe

Zanim wybierzemy baterię do wanny i prysznica odpowiedzmy sobie na pytanie jak chcemy ją zamontować, czego od niej oczekujemy i na czym najbardziej nam zależy?

bateria wannowa prysznicowaNajbardziej popularne baterie montowane przy wannie lub w kabinie prysznicowe to modele ścienne natynkowe. Zwolennikom nowych rozwiązań polecane są baterie podtynkowe. Wyglądają bardzo efektownie i zapewniają duży przepływ wody. Ich wadą jest stosunkowo wysoka cena.

Jeśli zależy nam na oszczędnym zużyciu wody, powinniśmy zdecydować się na zakup baterii:

termostatycznej – umożliwia najwyższy komfort kąpieli, dzięki błyskawicznej reakcji na zmiany temperatury wody i ciśnienia w instalacji. Ponadto gwarantuje ona przy każdym uruchomieniu wypływ wody mającej temperaturę na ustawionym wcześniej poziomie. A razie awarii instalacji zablokuje wpływ gorącej wody, co jest szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci lub osoby starsze.

jednouchwytowej – zapewnia szybkie i proste ustawienia zarówno strumienia, jak i temperatury wypływającej wody. I co ważne jest znacznie tańsza niż termostatyczna.
Gdy woda do mycia i kąpieli podgrzewana jest za pomocą gazowego lub elektrycznego podgrzewacza przepływowego powinniśmy zdecydować się na baterię dwuuchwytową. W tej sytuacji bowiem ani bateria termostatyczna, ani jednouchwytowa nie działa właściwe.

Baterię dwuuchytową wybiera się też często do łazienek urządzonych w stylu retro.
Przy wannie – na brzegu lub jej obudowie - bardzo efektownie wyglądają modele wielootworowe. 
Duże pokoje kąpielowe często wyposaża się w wannę wolno stojącą. Do jej obsługi przeznaczone są ekskluzywne baterie stojące montowane w podłodze.
W kabinach popularnym rozwiązaniem jest zestaw prysznicowy. Do wyboru są modele ścienne i podtynkowe. W skład zestawu w zależności od jego rodzaju, ceny, ale także producenta mogą wchodzić następujące elementy:

- bateria – jednouchwytowa lub termostatyczna,zestaw prysznicowy

- słuchawka prysznicowa – w niektórych można ustawić, dwa bądź więcej strumieni wody, 

- drążek lub uchwyt mocowany do ściany,

- elastyczny wąż o długości od 120 do 200 cm,

- główka natrysku na stałym lub ruchomym przegubie co umożliwia zmianę kierunku wypływającej wody. Modne są ostatnio deszczownice, które mają znacznie większą średnicę niż zwykłe główki prysznicowe.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak dobrać armaturę do aranżacji łazienki

Jak dobrać armaturę do aranżacji łazienki
Aranżacja łazienki wymusza na nas dobranie odpowiedniej armatury, abyśmy nie mieli do czynienia ze stylistycznym zgrzytem. Producenci oferują na tyle ...
Czytaj więcej

Urządzamy łazienkę w stylu minimalistycznym

Urządzamy łazienkę w stylu minimalistycznym
Współczesne trendy aranżacyjne często oscylują pomiędzy stylem industrialnym, a minimalistycznym. Nowoczesne mieszkania są tak urządzane, aby wystrój ...
Czytaj więcej

Łazienka w stylu retro

Łazienka w stylu retro
Nieco romantyczna, odrobinę elegancka i na pewno nietypowa – tak można określić łazienkę stylizowaną na retro. Nie brakuje w niej wyposażenia ut...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
27.04.2016
Bateria wannowo-prysznicowa jest dobrym dla mnie rozwiązaniem, ale bardzo nie lubię jak wąż się wala, dlatego chcę taki komplet z wężem, który się chowa

Ocena i komentarz dla:

Baterie wannowe oraz prysznicowe