Produkty

Boksy garażowe – dlaczego warto je zamontować?

Boksy garażowe – dlaczego warto je zamontować?

Od każdego pomieszczenia garażowego oczekujemy maksymalnej funkcjonalności. Szczególnie wtedy, gdy przestrzeń ta jest w pewnym stopniu ograniczona, zależy nam także na oszczędności miejsca. Czy możliwe jest zatem połączenie jednego z drugim? Doskonałym wyjściem z sytuacji wydają się boksy garażowe.

brama garazowa castorama Boks dopasowany do potrzeb

Dostępne na rynku boksy garażowe pozwalają nam przechowywać w łatwy i wygodny sposób wiele użytkowanych przez nas elementów. Możemy magazynować w nich chociażby opony zimowe, rower, sprzęt narciarski czy windsurfingowy, wózek dziecięcy, zabawki oraz wiele innych. Co najważniejsze – boksy możemy dostosowywać do własnych, indywidualnych potrzeb, między innymi dzięki możliwości umieszczania półek wewnątrz nich na dowolnej wysokości. Zanim zdecydujemy się na wykorzystanie konkretnego boksu, warto zwrócić uwagę na to, jaką posiada on pojemność, która wiąże się również z maksymalnym obciążeniem i nośnością półek. Dzięki temu magazynowane rzeczy będą przetrzymywane komfortowo i bezpiecznie.

Konstrukcja i montaż

Najczęściej mamy do czynienia z boksami garażowymi w postaci dwupółkowych szafek, które są w niektórych przypadkach również wyposażane w specjalne elementy ułatwiające przechowywanie przedmiotów, na przykład wieszaki do nart. garażRamowa konstrukcja boksu wykonywana jest z wyjątkowo sztywnej i wytrzymałej blachy. Kluczową rolę w prawidłowym i przede wszystkim bezpiecznym funkcjonowaniu boksów odgrywają ich nogi, które gwarantują odpowiednią stabilność po zamocowaniu. Z tego względu wykonywane są z materiałów o wysokim stopniu wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, a ich montaż jest możliwy dzięki specjalistycznemu systemowi kotwienia. Boks umieszczany jest w garażu, tuż nad maską samochodu.

Szerokie zastosowanie

Boksy garażowe to rozwiązanie, które jest kojarzone przede wszystkim z przestrzenią garażową podziemnego parkingu bloku mieszkalnego – i tam też są najczęściej stosowane. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z tej funkcjonalnej metody skorzystać także w jednorodzinnym budynku mieszkalnym, montując boks na jednej ze ścian. Co bardzo istotne, boks można z łatwością dostosować do każdego garażu i każdego modelu auta. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, że parkowanie samochodu zostanie w jakikolwiek sposób utrudnione.

 

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Brama garażowa – jaką wybrać?

Brama garażowa – jaką wybrać?
Coraz więcej osób wyprowadza się z centrum miasta do domków jednorodzinnych. Tam w końcu nie muszą szukać w nieskończoność miejsca do pa...
Czytaj więcej

Jaką bramę garażową wybrać?

Jaką bramę garażową wybrać?
Odpowiednio dobrana brama do garażu działa niezawodnie w każdych warunkach i komponuje się z bryłą budynku mieszkalnego, a także nie pozwala na nadmie...
Czytaj więcej

Konserwacja i naprawa bramy garażowej

Konserwacja i naprawa bramy garażowej
Głośna praca, blokujące się skrzydło czy niesprawne sprężyny wskazują na to, że brama garażowa nie funkcjonuje we właściwy sposób. Jej wymiana nie jes...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
14.06.2015
A potem można robić wyprzedaże garażowe i licytacje - jak w tych programach ze Stanów, gdzie ludzie się w ciemno biją o zawartość takiego boksu. Ja raczej bym się bał przechowywać tam wartościowe rzeczy.

Ocena i komentarz dla:

Boksy garażowe – dlaczego warto je zamontować?