Produkty

Cegła i szary kolor – czyli jak urządzić nowoczesną łazienkę

Cegła i szary kolor – czyli jak urządzić nowoczesną łazienkę

Łazienka nowoczesna to przede wszystkim połączenie klasycznej prostoty, nastrojowych barw oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie materiałów wykończeniowych. Szarość, jako jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, wkomponowuje się w te pomieszczenia idealnie. Wygląda dobrze zarówno w macie, jak i półmacie.

Nowoczesna łazienka utożsamiana jest z nieco industrialną odsłoną, ale również z klasyką przełamaną surowo wykończonymi powierzchniami. Tajemnica nowoczesności to nie tylko ładnie wyglądające wyposażenie, ale przede wszystkim funkcjonalność, bardzo ważna w odniesieniu do wnętrza łazienkowego.

Szarość wielkoformatowa

Łazienka w szarym odcieniuW aranżacjach obierających drogę ku nowoczesności, dużą rolę odgrywają płyty o wielkim formacie. Wspaniale oddają prostotę wnętrza, ale również innowacyjność zastosowanych materiałów wykończeniowych. Duże płyty dają niepowtarzalny efekt. Przede wszystkim ciekawie powiększają wnętrze i ograniczają wrażenie zbędnego nagromadzenia faktur. Połączenie pomiędzy poszczególnymi płytami w postaci kolorystycznie dobranej fugi sprawia wrażenie, jakby podłoga lub ściana była jedną, harmonijną całością.

W roli takiej wielkopłytowej okładziny bardzo ciekawie sprawdzają się płyty gresowe, o matowej i bardzo prostej fakturze. Szarość takich płyt możemy zestawić z nowocześnie wykończonymi meblami.

Szarość, czyli nieco egzotycznie

Płytki w kolorze ziemi to nie tylko domena wnętrz nowoczesnych. Łazienka, w której zastosujemy płytki tego typu, będzie nawiązywała do wnętrz śródziemnomorskich, ale z nieco urbanistycznym akcentem. W tym przypadku do szarej podłogi możemy dobrać np. turkusową farbę do wykończenia ścian oraz szafki w ciemniejszym odcieniu drewna. W tym przypadku nowoczesność utrzymana poprzez matową fakturę oraz armaturę w chromie połączy nieco etniczną stylizację z surowością.

Dodatki w surowym, nowoczesnym wnętrzu?

Pomimo tego, że w nowoczesnej łazience przede wszystkim zależy nam na utrzymaniu nieco surowego wykończenia, również tutaj możemy wyodrębnić zakres Płytka ściennadodatków zupełnie nieprzeszkadzających w całej aranżacji. Sprawdzi się tu na pewno duże lustro z prawie niewidoczną ramą. Dobrym uzupełnieniem będzie także oświetlenie w postaci pasków LED, które z jednej strony łatwo ukryjemy w aranżacji, z drugiej zaś podkreślimy nimi te elementy wyposażenia, na których szczególnie nam zależy. Ozdoby powinny mieć metaliczne wykończenie, sprawiające wrażenie czystego i luksusowego. Co więcej, szafki wcale nie muszą mieć uchwytów, które zaburzałyby ich estetykę. Kolorystycznie dominuje tutaj szarość, biel, czerń i w niektórych przypadkach drobne akcenty kolorystyczne.

Cegła w kontraście do płyt wielkoformatowych

W nowoczesnych łazienkach lubimy stosować cegłę, nie tylko w wersji surowej, ale również tej pokrytej kolorową farbą.

Wrażenie na pewno zrobi cegła biała, którą wyłożymy jedną z głównych ścian naszego wnętrza – najlepiej tę najbardziej wyeksponowaną. Cegłą możemy także wykończyć wnętrze naszego prysznica, który zyska wówczas bardzo przyjemny charakter surowości połączony z francuską delikatnością.

Uwaga: Jeśli chcemy powiększyć optycznie łazienkę, zastosujmy płytki wykończone w połysku lub półpołysku. Jeżeli natomiast chcemy nadać wnętrzu wyraźnie nowoczesny klimat, wybierzmy płytki matowe, jednokolorowe.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Układanie płytek klinkierowych – poradnik krok po kroku

Układanie płytek klinkierowych – poradnik krok po kroku
Klinkier musisz położyć idealnie równo – w przypadku tego materiału zamiast pięknego efektu, łatwo uzyskać odwrotny rezultat. Zastan...
Czytaj więcej

Pepitka na ścianie w łazience? Sprawdzamy szykowną, ale nowoczesną kolekcję Femme

Pepitka na ścianie w łazience? Sprawdzamy szykowną, ale nowoczesną kolekcję Femme
Tradycyjne sposoby na wykończenie i urządzenie łazienek mogą wydawać się oklepane. Jeśli chcemy, aby nasze pomieszczenie różniło się od innych,...
Czytaj więcej

Wielkie możliwości w małej łazience

Wielkie możliwości w małej łazience
Nawet małą łazienkę możemy urządzić tak, aby była jednocześnie wygodna, ładna i funkcjonalna. W takim pomieszczeniu najistotniejsze będzie to, po jaki...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Cegła i szary kolor – czyli jak urządzić nowoczesną łazienkę