Produkty

Choinka inna niż wszystkie – zrób to sam

Choinka inna niż wszystkie – zrób to sam

Tradycyjna świąteczna choinka to już przeżytek? Jeśli zgadzamy się z tym stwierdzeniem, to może czas stworzyć własną, alternatywną ozdobę, którą wyróżnimy się wśród znajomych? Jeśli denerwują nas opadające igły w żywej choince, a jej zapach i klimat tego nie wynagradzają, podczas tegorocznych świąt spróbujmy czegoś zupełnie innego.

Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zróbmy dla naszego domu coś specjalnego. Z tym poradnikiem stworzymy ozdobę, która wyróżni nas wśród znajomych, zastępując tradycyjną świąteczną choinkę. To idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, które przy okazji nie zajmie zbyt wiele miejsca i nie będzie przeszkadzać. Jeśli chcemy, by tegoroczne święta były inne niż wszystkie, warto skorzystać z naszego poradnika.

lampki choinkowe wewnętrzne

Czego potrzebujesz?

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Przed zamontowaniem lampek na ozdobie warto sprawdzić, czy wszystkie żarówki są sprawne. Bądźmy ostrożni, szczególnie w momencie kiedy któraś z nich będzie nadawać się do wymiany. Oprócz tego potrzebne nam będą niewielkie haczyki oraz ozdoby, którymi przystroimy choinkę: bombki, łańcuchy, pierniczki i wszystko inne, co nam przyjdzie do głowy.

Krok 1
Spróbujmy naszkicować choinkę na ścianie za pomocą kredy. Jeśli mamy z tym problemy, wykorzystajmy do tego linijkę. Dużo korzystniej będzie wyglądała jednak ozdoba, którą narysujemy własnoręcznie. W momencie gdy całość będzie wyglądać zadowalająco możemy poprawić jej kontury.

Krok 2

Wybierzmy dogodne miejsca, w których umieścimy świąteczne ozdoby, a następnie zamontujmy tam przygotowane wcześniej haczyki. Opcjonalnie możemy użyć do tego plastikowego sprzętu, który później można zdemontować.

ozdoby świąteczne

Krok 3
Zamontujmy świąteczne lampki na "choince". Zacznijmy od góry, tak by potem bez problemu podłączyć kabel do gniazdka. Na ciemnej ścianie najkorzystniej będą wyglądać lampki o kolorze białym na zielonym bądź czarnym kablu.

Krok 4
Udekorujmy "choinkę" bombkami, cukierkami czy watą, które wcześniej przygotowaliśmy. Zamontujmy je w odpowiednich miejscach, tak, by ozdoba prezentowała się korzystnie, a choinka stanowiła spójną całość.

Gotowe!

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak zrobić ozdoby świąteczne - pomysły na proste i efektowne dekoracje

Jak zrobić ozdoby świąteczne - pomysły na proste i efektowne dekoracje
Wyjątkową aurę świąt Bożego Narodzenia tworzą m.in. pięknie przystrojone wnętrza. Magia zawarta jest w zielonych gałązkach i migoczących lampkach, a d...
Czytaj więcej

Zaczaruj dom na święta

Zaczaruj dom na święta
Najpiękniejsze w Bożym Narodzeniu jest to, że możemy być razem z najbliższymi. Najlepiej, jeśli zaczniemy od wspólnego przygotowania świąteczny...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - Jak zrobić bombkę ze styropianu?

Instrukcja wideo - Jak zrobić bombkę ze styropianu?
Samodzielnie wykonane bombki styropianowe to świetna alternatywa dla klasycznych świątecznych ozdób kupowanych w sklepach. Dla osób, kt&...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
03.01.2016
Zrobiliśmy w tym roku też alternatywną choinkę ze skrzynek na jabłka i tak są wszyscy zachwyceni że mamy zamówienia na przyszły rok! :)

Ocena i komentarz dla:

Choinka inna niż wszystkie – zrób to sam