Produkty

Choinka inna niż wszystkie – zrób to sam

Choinka inna niż wszystkie – zrób to sam

Tradycyjna świąteczna choinka to już przeżytek? Jeśli zgadzamy się z tym stwierdzeniem, to może czas stworzyć własną, alternatywną ozdobę, którą wyróżnimy się wśród znajomych? Jeśli denerwują nas opadające igły w żywej choince, a jej zapach i klimat tego nie wynagradzają, podczas tegorocznych świąt spróbujmy czegoś zupełnie innego.

Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zróbmy dla naszego domu coś specjalnego. Z tym poradnikiem stworzymy ozdobę, która wyróżni nas wśród znajomych, zastępując tradycyjną świąteczną choinkę. To idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, które przy okazji nie zajmie zbyt wiele miejsca i nie będzie przeszkadzać. Jeśli chcemy, by tegoroczne święta były inne niż wszystkie, warto skorzystać z naszego poradnika.

lampki choinkowe wewnętrzne

Czego potrzebujesz?

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Przed zamontowaniem lampek na ozdobie warto sprawdzić, czy wszystkie żarówki są sprawne. Bądźmy ostrożni, szczególnie w momencie kiedy któraś z nich będzie nadawać się do wymiany. Oprócz tego potrzebne nam będą niewielkie haczyki oraz ozdoby, którymi przystroimy choinkę: bombki, łańcuchy, pierniczki i wszystko inne, co nam przyjdzie do głowy.

Krok 1
Spróbujmy naszkicować choinkę na ścianie za pomocą kredy. Jeśli mamy z tym problemy, wykorzystajmy do tego linijkę. Dużo korzystniej będzie wyglądała jednak ozdoba, którą narysujemy własnoręcznie. W momencie gdy całość będzie wyglądać zadowalająco możemy poprawić jej kontury.

Krok 2

Wybierzmy dogodne miejsca, w których umieścimy świąteczne ozdoby, a następnie zamontujmy tam przygotowane wcześniej haczyki. Opcjonalnie możemy użyć do tego plastikowego sprzętu, który później można zdemontować.

Ozdoby świąteczne mix szampańskie 120 szt.

Krok 3
Zamontujmy świąteczne lampki na "choince". Zacznijmy od góry, tak by potem bez problemu podłączyć kabel do gniazdka. Na ciemnej ścianie najkorzystniej będą wyglądać lampki o kolorze białym na zielonym bądź czarnym kablu.

Krok 4
Udekorujmy "choinkę" bombkami, cukierkami czy watą, które wcześniej przygotowaliśmy. Zamontujmy je w odpowiednich miejscach, tak, by ozdoba prezentowała się korzystnie, a choinka stanowiła spójną całość.

Gotowe!

Data publikacji: 09.12.2015
Powiązane artykuły

Montaż płyt gipsowych na ścianie na profilach – instrukcja

Montaż płyt gipsowych na ścianie na profilach – instrukcja
Płyta gipsowa to wdzięczny materiał budowlany. Ma wszechstronne zastosowanie. Bardzo łatwo za jej wykorzystaniem podzielimy pomieszczenie, stawiając ś...
Czytaj więcej

Sekator kowadełkowy czy nożycowy – który wybrać?

Sekator kowadełkowy czy nożycowy – który wybrać?
Przycinanie żywopłotu, krzewów ozdobnych, pędów drzew, a może pielęgnacja warzyw i ziół – wybierając odpowiedni sekator, ni...
Czytaj więcej

Glebogryzarka – do czego służy? Budowa i zastosowanie

Glebogryzarka – do czego służy? Budowa i zastosowanie
Chcesz przyśpieszyć prace w przydomowym ogródku? Zadbać o trawnik czy hodowane rośliny jak profesjonalista, nie nadwyrężając przy tym swoich si...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Choinka inna niż wszystkie – zrób to sam