Produkty

Ciekawe sposoby na dekorację okna

Ciekawe sposoby na dekorację okna

Dekoracja okna może przybierać różną formę, dlatego zapewne jest systematycznie zmieniana. Wpływ ma na to nie tylko łatwość doboru poszczególnych dodatków, ale przede wszystkim, również stosunkowo niska cena tkanin. Jak możemy udekorować okno, by prezentowało się naprawdę ciekawie?

Dekoracja oknaRóżnorodność materiałów stosowanych do aranżacji okna daje szerokie spektrum możliwości dekoracyjnych. Spośród nich można odnaleźć prawdziwe perełki, które przyozdobią okno w nietypowy, ale jednocześnie bardzo atrakcyjny sposób.

Oto nasze pomysły na aranżację okna, odrobinę zwariowane i dalekie od nudy:

1. Kryształowe girlandy

Pięknie odbijają światło oraz prezentują się prawdziwie królewsko. Z pewnością sprawdzą się w przestronnych salonach, w których dominuje styl glamour. Możemy je przewiesić dość gęsto, przy marszczeniu, albo umieścić tylko w wybranych miejscach, np. wykańczając nimi końce zasłon. Kryształową girlandą możemy także spiąć zasłony w celu podwiązania ich w dekoracyjne półkola. Wielość kolorów oraz form geometrycznych kryształów pozwala na uzyskanie naprawdę nietypowych efektów.

2.Babcine hafty

To prawdziwe piękności pośród materiałów, którymi dekorujemy okna. Delikatnie haftowane sprawiają wrażenie drogocennych i tworzonych bardzo starannie, niemal w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Pięknie przyozdobią okna w domach, gdzie dominują klasyczne drewniane meble. Babcine hafty nie muszą być białe – najokazalej prezentują się te o barwie przybliżonej do beżu.

3. Roleta zasłonowa

System roletowy znacznie ułatwia odsłanianie oraz zasłanianie okna, np. w kuchni. Jest dość nowoczesnym elementem dekoracyjnym, dlatego będzie się dobrze komponował z białymi frontami mebli oraz dużymi płytkami na podłodze. System ten jest zbliżony do rolet. Działa płynnie, szybko zwijając poszczególne elementy materiału. Dzięki temu unikamy trudnego i niekiedy też niewygodnego podwiązywania firany oraz zasłony, które, opadając na blat kuchenny, stają się przeszkodą w wygodnym gotowaniu.

4. Tkanina w dziury

Czyli coś na wzór papierowych wycinanek, tyle tylko, że zamiast papieru występuje tutaj delikatny, półprzezroczysty materiał. Taka firana będzie idealnym dopełnieniem wnętrza nowoczesnego, gdzie dominują geometryczne formy oraz połyskujące fronty szaf.

5. Roleta londyńska

Mechanizm bardzo podobny do rolety zasłonowej, mający formę delikatnej firany, pięknie udrapowanej na końcach. Dziewczęce projekty będą miały na końcach doszyte koraliki bądź wstążeczkę. Bardziej uniwersalne są prostsze w formie, ale np. utrzymane w nowoczesnej kolorystyce.

6. Lambrekin Dekoracja okna

Każdy, kto choć raz w życiu odwiedzał pałac królewski, wie, że lambrekin prezentuje się okazale w przestrzeniach mocno przeszklonych, np. w przestronnych salonach. Lambrekin, czyli krótki materiał zasłony umieszczony w górnej części dekoracji okiennej, może być delikatnie marszczony. W zależności od kolorystyki oraz zastosowanego wzoru będzie wpływał na dekoracyjność okna, podkreślając jego atuty.

7.Portiera

Czyli zasłona w formie gęsto nałożonych na siebie sznureczków. Portiera pięknie prezentuje się jako dodatek do gładkiej zasłony lub firanki. Dzięki niej można ucharakteryzować okno w zależności od okazji. Zimą, w okolicy świąt, wystarczy zakupić portierę w srebrnym lub złotym odcieniu – dzięki połyskującym sznureczkom wprowadzimy do wnętrza przytulny i elegancki klimat.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Pasmanteria dekoracyjna – przegląd materiałów

Pasmanteria dekoracyjna – przegląd materiałów
Jednym z elementów, który wpływa na ostateczny odbiór naszego wnętrza, jest wnęka okienna. Udekorowana firanami i zasłonami, powinna być nie tylko efe...
Czytaj więcej

Styl retro, jak w tego typu aranżacjach wykorzystać dostępne w domu materiały

Styl retro, jak w tego typu aranżacjach wykorzystać dostępne w domu materiały
Zalet stylu vintage (inaczej retro) jest wiele. Zwraca uwagę swoją oryginalnością, wykorzystaniem niebanalnych rozwiązań oraz barwną kolorystyką. Prze...
Czytaj więcej

Rodzaje i wybór firanek i zasłon

Rodzaje i wybór firanek i zasłon
Firany i zasłony poza funkcją praktyczną, decydują również o wystroju wnętrza. Odpowiednio dobrane mogą nadać pomieszczeniom ciekawy i indywidualny ch...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Ciekawe sposoby na dekorację okna