Produkty

Ciekawe wykorzystanie klamerek do bielizny

Ciekawe wykorzystanie klamerek do bielizny

Klamerki do bielizny – niezbędne akcesoria w każdym domu. Dzięki nim nasze pranie rozwieszone na suszarce wysycha szybciej, nie jest też wygniecione. Czy klamerki można wykorzystać w inny, niż tradycyjny, sposób? A jakże. W tym artykule podamy Wam garść przydatnych pomysłów.

Klamerki znajdują się na wyposażeniu każdej łazienki. Czasem jednak posiadamy ich zbyt wiele. W ten sposób zupełnie niepotrzebnie są rozrzucane po całym domu. Znajdziemy je w szufladzie, w szafce łazienkowej, w koszu na pranie. Klamerki, których mamy zbyt dużo, warto praktycznie wykorzystać. W ten sposób łatwiej będzie nam utrzymać porządek i jednocześnie wykorzystać te drobne przedmioty do dekoracji domu.

Doniczka z klamerek i puszki

Drewnianą, bardzo nietypową doniczkę z klamerek, możemy wykorzystać do ziół. Na kuchennym parapecie będzie bowiem wyglądała bardzo ładnie. Jak ją wykonać?

Zastosowanie klamerekPotrzebna nam będzie puszka po konserwie lub tuńczyku oraz klamerki. Czystą puszkę ozdabiamy na krawędziach klamerkami. Przypinamy je jedna obok drugiej. Powinny mocno do siebie przylegać tak, aby nie było widać puszki. Po przykryciu całej jej powierzchni przygotowujemy się do przymocowania drugiego rzędu klamerek. Mocujemy je do górnej części wierzchołka tych klamerek, które są już przymocowane do puszki.

Uzyskany efekt jest naprawdę ciekawy. Doniczka ma trójwymiarową formę. Będzie idealnie prezentowała się na tle zielonej rośliny. Jeśli chcemy dodać jej uroku, przemalujmy ją farbą w dowolnym kolorze.

Ramka do zdjęć

Tradycyjne ramki składają się z obramowania oraz szybki. Ramka, do której wykorzystamy klamerki, będzie nieco inna. Zamiast szybki w ramkę wstawiamy sznurek. Mocujemy go do ramy, a do niego przypinamy klamerki. Przy ich pomocy do sznurka przymocujemy zdjęcie. Taka ramka prezentuje się bardzo oryginalnie. Będzie pasowała do pomieszczeń aranżowanych w stylu rustykalnym.

Dekoracje w pokoju dziecka

Przy pomocy klamerek możemy w pokoju dziecka wyczarować ciekawe dekoracje. Wystarczy do ich trzonka przymocować papierowe zwierzaki wykonane z tektury lub materiału. Takimi ozdobnymi klamerkami możemy przypiąć też prace dziecka do sznurka przewiązanego pomiędzy jedną, a drugą ścianą. W ten sposób stworzymy prawdziwą galerię dzieł sztuki naszego malucha, a jego prace wreszcie przestaną gnieść się w szufladach jego biurka.

Pomocnik podczas prasowania plisowanej spódnicy

Prasowanie plis może przyprawić o białą gorączkę. Dlaczegoż więc nie posłużyć się spinaczem? Klamerką spinamy plisy u dołu spódnicy. W ten sposób prasowanie będzie dużo łatwiejsze i szybsze. Zastosowanie klamerek

Oznaczenie kabli – telewizor, komputer?

Możemy też podpisać spinacze i przypiąć je do kabli, które plączą się po pokoju, przez co nigdy nie wiemy, który jest od czego. Dzięki podpisaniu takiego spinacza i przypięciu go do konkretnego przewodu problem zostanie rozwiązany. Drewniane klamerki będą zresztą wyglądać bardzo ciekawie.

Porządek w niciach

Organizer na wełnę, koronkę, gumy, nici – to miejsce, w którym panuje największy bałagan. Strzępy nici plączą się tak mocno, że trudno jest nad tym zapanować.

Wreszcie jest na to sposób. Wystarczy, że nić lub wełnę nawiniemy na klamerkę, a końcówkę chwycimy w klips. W naszym pudełku będzie można od teraz szybko odnaleźć białą włóczkę oraz czerwoną nić.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak suszyć pranie w domu?

Jak suszyć pranie w domu?
Suszenie prania, w szczególności zimą, może być bardzo kłopotliwe. Nie dość, że mokre ubrania muszą być odpowiednio rozwieszone i przez to zajm...
Czytaj więcej

Sprytne sposoby na suszenie prania w małym mieszkaniu

Sprytne sposoby na suszenie prania w małym mieszkaniu
Suszenie prania to czynność, którą wykonuje każdy z nas. Wyprane ubrania, ręczniki czy pościel wymagają rozwieszenia i swobodnego przepływu pow...
Czytaj więcej

Jak szybko wysuszyć pranie? To Ci się przyda!

Jak szybko wysuszyć pranie? To Ci się przyda!
Jak szybko wysuszyć pranie? Suszenie prania może okazać się kłopotliwe, szczególnie jeśli mieszkasz w kawalerce i nie posiadasz balkonu, tarasu...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
08.01.2016
Głównie używam klamerek do wieszania zdjęć i obrazków na lince jutowej.

Ocena i komentarz dla:

Ciekawe wykorzystanie klamerek do bielizny