Produkty

Czujnik czadu-gazu Eura CGD-35A2 sieciowy

Kliknij aby powiększyć

Czujnik czadu-gazu Eura CGD-35A2 sieciowy

Marka: Eura

Marka: Eura

Kod: 828873

|
 • przetestowany w laboratorum czadu
 • wyjście przekaźniowe
 • długi przewód zasilający
 • przycisk Test
 • oddzielna sygnalizacja wykrycia czadu i gazu
 • 7 lat gwarancji
Czujnik czadu-gazu to urządzenie niezbędne w każdym gospodarstwie domowym, gdzie obecna jest instalacja gazowa. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu korzystanie z piecyków, kominków i nagrzewaczy staje się bezpieczniejsze dla wszystkich domowników. Produkt jest wygodny w obsłudze i posiada sygnalizację zarówno akustyczną, jak i optyczną.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Główne Cechy

 • Gwarancja

  Gwarancja

Parametry logistyczne

Długość opakowania

4.5 cm

Wysokość opakowania

23.5 cm

Szerokość opakowania

16.5 cm

Waga brutto

0.38 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

jako zabezpieczenie urządzeń grzewczych: piecyki, kominki, piece, nagrzewacze oraz wszędzie tam gdzie istnieje ryzyko emisji tlenku węgla lub gazu

Sposób montażu

na ścianie

Sygnalizacja

optyczna i akustyczna

Głośność

85 dB

Napięcie

230 V

Czułość

300 ppm

Zawartość zestawu

czujnik czadu - gazu, wkręty montażowe

Powiadomienia

alarm

Ilość stref

1

Możliwość rozbudowy

nie

Włączanie alarmu

tak (przycisk testu) oraz w momencie zagrożenia

Regulacja głośności głośnika

nie

Zasięg

nie dotyczy

Parametry indywidualne

Marka

Eura

Informacje dodatkowe

łatwy w montażu

Typ/rodzaj

sieciowy

Gwarancja

3 lat

Nr referencyjny

A21A435

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

tworzywo sztuczne

Kolor producenta

biały
Korzystasz w domu z ogrzewania gazowego i martwisz się, że w przypadku nieszczelnej izolacji nie będziesz wiedział o niebezpieczeństwie? Nie musisz się tym martwić, jeśli zamontujesz prezentowany czujnik czadu-gazu! Jest to urządzenie wnikliwie przetestowane w laboratoriach i skutecznie wykrywa wszelkie przecieki. Podłączając go do prądu i uruchamiając, będziesz wiedział od razu, jeśli powietrze w Twoim domu stanie się zanieczyszczone szkodliwymi substancjami. Jest niezbędny wszędzie tam, gdzie obecne są działające piecyki, kominki i nagrzewacze. Produkt wykonany został w taki sposób, by był łatwy i wygodny w obsłudze. Posiada przycisk testowy pozwalający zapoznać się z rodzajami alarmu – czujnik reaguje bowiem inaczej na wyciek gazu oraz czadu. Za każdym jednak razem jest uruchamiana sygnalizacja zarówno akustyczna, jak i optyczna. Wypróbuj go sam!
Ocena
3 komentarze
03.09.2019
U mnie przez cały dzień włączał się pomimo przewietrzenia mieszkania, już myślałem, że się zepsuł ale dla pewności wezwałem gazownię i co, okazało się, że jest nieszczelność na śrubunku. POLECAM bo wykrył znikome ujście gazu
30.12.2018
Witam. Od roku użytkuje ten czujnik. Od dwóch dni włącza się bez przerwy i wyje na cały dom. Byłam z niego bardzo zadowolona aż do tego czasu. Nie wiem czy to błąd urządzenia czy się popsuł.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dźwięki wydawane przez czujnik w pierwszej kolejności należy traktować jako wystąpienie gazu lub czadu, co komunikują odpowiednie zapalające się diody i sygnały dźwiękowe w sposób określony w instrukcji obsługi. Wykrycie gazu komunikowane jest poprzez głośny sygnał akustyczny co pół sekundy oraz miganie czerwonej diody LED z napisem GAZ ; wykrycie tlenku węgla komunikowane jest poprzez powtarzającą się serię krótkich głośnych sygnałów dźwiękowych w 5 sekundowych przerwach oraz miganie czerwonej diody LED z napisem CZAD.
Jeśli występowanie gazu lub czadu zostało wykluczone to należy zwrócić uwagę czy nie nastąpiło użycie aerozoli z płynami do czyszczenia, lakierami, dezodorantami itp.,  ponieważ wszystkie urządzenia tego typu ze względów konstrukcyjnych reagują na gazy zawarte w tych aerozolach i trudno w 100% taką reakcję z powodów technicznych wyeliminować, co również jest napisane w instrukcji obsługi.
Jeśli zostało wykluczone również powyższe a czujnik nadal wydaje dźwięki najlepiej skontaktować się z punktem zakupu lub serwisem i zasięgnąć dodatkowej porady.

12.06.2018
kupiłem ten czujnik w Castoramie Chorzów.Chciałem,żeby pracownik podłączył go do prądu,ażeby go przetestować.Niestety powiedział ,że tego nie robią .Pojechałem do domu,podłączyłem do prądu i.diody zadziałały,lecz głośnik milczał.Muszę ponownie udać się do marketu.Stracony czas i paliwo.A wystarczyła chwila czasu poświęconego na sprawdzenie na miejscu.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Działanie produktów tego typu można sprawdzić w dziale serwis.

 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Kontrola instalacji gazowej – niezbędne informacje

 • Instalacja

  Jaki czujnik pogodowy wybrać?

 • Instalacja

  Zalety inteligentnych instalacji

Ocena i komentarz dla:

Czujnik czadu-gazu Eura CGD-35A2 sieciowy