Produkty

Czy istnieje sposób na połączenie wnętrza klasycznego z nowoczesnym wyposażeniem?

 Czy istnieje sposób na połączenie wnętrza klasycznego z nowoczesnym wyposażeniem?

Jeśli nasze mieszkanie urządziliśmy w stylu klasycznym, a teraz chcemy wprowadzić do niego odrobinę nowoczesności, to takie wnętrze może prezentować się bardzo okazale i co ważne bardzo spójnie. Kluczem do sukcesu będzie dostosowanie swojej aranżacji do zasad panujących w stylu eklektycznym.

połączenie wnętrza klasycznego z nowoczesnym wyposażeniemZabieg łączenia form klasycznych z nowoczesnymi to kompozycja, która jest bliska eklektyzmowi. Styl ten bardzo mocno odzwierciedla piękno angielskiego romantyzmu oraz różnorodnej, minimalistycznej formy. Oto nasz oryginalny pomysł na połączenie nowoczesności i klasyki.

Jakie elementy stylu angielskiego?

Kominek to element wykończenia oraz instalacji we wnętrzu, która sprzyja wprowadzeniu do niego bardzo przytulnego nastroju. Najciekawiej prezentuje się taki kominek, w którym podczas pochmurnych dni można rozpalić drewno, by nie tylko ogrzać pokój, ale również wprowadzić ciepłą i nieco romantyczną atmosferę. Nie we wszystkich rodzajach budynków kominek można jednak zainstalować w takiej formie, jak wspomniano powyżej. W salonie będącym połączeniem nowoczesnych i klasycznych form możemy pokusić się o zamieszczenie kominkowej atrapy. Utrzymana w kolorystyce ścian, stanie się nawiązaniem do angielskiej dekoracji, a jednocześnie zostanie nowocześnie wykorzystany, jako półka na oryginalne dodatki aranżacyjne.

Tkaniny jako niezbędny dodatek każdej stylistyki

Z materiałów, które wprowadzimy, można uwić różnorodne stylizacje. Ciężkie zasłony zbliżą nas do stylu angielskiego, ale jeśli wybierzemy takie z wyrazistym wzorem, będą już nawiązywać do nowoczesnych stylizacji.

Podobnie będzie z poduszkami, kocem czy dywanem. Pomimo że są to akcenty kojarzone bardziej z przytulnym, klasycznym wnętrzem, to również mogą pięknie odzwierciedlać industrialny charakter wnętrza. Wystarczy dobrać takie akcesoria, które są utrzymane w mocnych wzorach czy nieco awangardowej geometrii.

Surowe drewno – jako przytulny akcent wnętrza

W naturalnych kolorach, bez zbędnych ozdobników oraz – co ważne – drewniane wyposażenie, to element, który „lubi się” zarówno z klasyką, jak i industrializmem, bliższym skandynawskiej stylistyce, niż polskim aranżacjom.

Drewno to jeden z wdzięczniejszych, mocniejszych i łatwiejszych dodatków do komponowania w spójną całość. I mamy tutaj na myśli nie tylko meble, ale także pięknie wykończoną podłogę czy surowe belki upiększające podwieszenie sufitu. Te wszystkie elementy są szczególnie piękne i bardzo uniwersalne, a przecież jednocześnie, tak łatwo dostępne.

gres NeutroKilka uwag praktycznych

Styl nowoczesny oraz klasyczny mogą sprawić wiele trudności podczas łączenia. Szczególnie, jeśli w naszym projekcie brakuje ładu oraz ustandaryzowanej wiedzy o jednym i drugim. Tak, łatwo o chaos.

Tworząc wnętrze bliskie tym dwóm stylom, zadbajmy o proporcje. Wyjdźmy np. od klasycznych, czyli jasnych barw, które w końcowym projekcie upiększymy tylko mocnymi akcentami.

Jeśli nie jesteśmy wprawionymi projektantami, nie bawmy się w przesadne mieszanie mebli pochodzących z różnych epok. Lepiej wybierać klasyczny zestaw mebli i powoli dodawać do nich nowoczesne dodatki.

Na pewno warto łączyć na podłodze klasyczne drewno z modną terakotą, np. w postaci szarych płyt. Takie rozwiązanie bardzo często towarzyszy finalnym projektom wnętrz urządzonych po skandynawsku.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak impregnować gres?

Jak impregnować gres?
Jakie są rodzaje płytek gresowych i gdzie je stosować? W jaki sposób przeprowadzać konserwację gresu i jak pielęgnować go na co dzień? Dzięki l...
Czytaj więcej

Gres szkliwiony w kuchni - mieszkanie w nowoczesnym wydaniu

Gres szkliwiony w kuchni - mieszkanie w nowoczesnym wydaniu
W ostatnich latach gres staje się coraz popularniejszym elementem aranżacji pomieszczeń, szczególnie kuchni. Nic dziwnego – jest nie tylk...
Czytaj więcej

Beton w nowoczesnej łazience

Beton w nowoczesnej łazience
W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej spotyka się betonowe ściany, podłogi i dodatki. Najczęściej w surowym industrialnym klimacie urządza się sa...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
29.09.2016
Pewnie, że istnieje, zapraszam do mnie! Ja mam miszmasz, ale jest super!:)
30.07.2016
osobiście wolę nowoczesne wykończenia i tradycyjne wyposażenie

Ocena i komentarz dla:

Czy istnieje sposób na połączenie wnętrza klasycznego z nowoczesnym wyposażeniem?