Produkty

Czym ozdobić meble kuchenne?

Czym ozdobić meble kuchenne?

Meble kuchenne utrzymane w jednorodnej stylistyce nadają szyku i elegancji i są zarazem dobrym miejscem do wyeksponowania ozdób, którymi dodatkowo chcemy upiększyć to miejsce. Jakich materiałów możemy użyć do tego celu?

Miejscem, które najszybciej zapełnia się najróżniejszymi dekoracjami, jest powierzchnia naszej lodówki. Ponieważ sprzęt tego typu ma duże gabaryty, a jednocześnie jest jednolity kolorystycznie, dobrze jest go urozmaicić za pomocą magnesów na lodówkę. Jeśli dbamy o to, by nie uszkodzić niechcący jednolitej powierzchni, warto stosować magnesy o małej sile przyciągania – w przeciwnym razie usunięcie lub nawet przesunięcie magnesów silniejszych, na przykład neodymowych, może doprowadzić do powstania rys i zadrapań. Tego typu ozdoba to na przykład popularna i niedroga pamiątka z miejsc, w których ostatnio przebywaliśmy podczas wakacyjnych wyjazdów – egzotyczne tonacje barwne, wizerunki postaci czy charakterystycznych miejsc z pewnością będą się ciekawie prezentować na srebrnym lub białym, zimnym tle drzwi lodówki kryjących równie chłodne wnętrze.

dekoracje kuchenneMożemy również postarać się o wykonanie magnesu z wydrukiem naszych fotografii, na przykład portretów najmłodszych członków rodziny – widok roześmianych dziecięcych twarzy będzie zastrzykiem energii każdego dnia. Innym sposobem wykorzystania magnesów na lodówkę są niewielkie elementy wykorzystywane głównie w tablicach magnetycznych, gdzie służą do przyczepiania kartek z pomocami naukowymi. W zminiaturyzowanej wersji posłużą nam do umiejscowienia w widocznym miejscu – a drzwi lodówki do takich przecież należy – ważnych treści kierowanych do pozostałych domowników lub nas samych, na przykład przypominających o ważkich terminach czy o konieczności wykonania zakupów wraz z listą produktów do kupienia.

Obraz KnorDo tego samego informacyjnego celu użyć możemy w kuchni farby tablicowej na wybranej przez nas powierzchni mebli. W zależności od kolorystyki pomieszczenia i wypełniających je mebli nie musimy stosować najbardziej popularnej, czarnej farby tego typu, ale na przykład czerwoną lub zieloną. W łatwy sposób, za pomocą różnokolorowej kredy, możemy pisać, rysować, a następnie zmazywać wilgotną gąbką nieaktualne treści. Wybierając miejsce do zastosowania farby tablicowej, zwróćmy uwagę, by było ono należycie wyeksponowane, tak by nikt nie przeoczył naszych graficznych dokonań. Farba taka może być zastosowana na wielu różnych powierzchniach, a dzięki użyciu taśmy malarskiej, nadamy malowanemu fragmentowi ciekawy kształt, który dalece odbiega od prostokąta lub kwadratu i przypominać będzie na przykład serce, słońce, powiększoną dłoń, zarys domu z kominem.

Jeśli zdecydujemy się na ozdobienie frontów mebli kuchennych wybranym przez nas wizerunkiem lub reprodukcją znanego obrazu, warto rozważyć użycie okleiny lub folii ozdobnych. Ich wybór jest na tyle duży, że z łatwością wybierzemy taką, która kolorystycznie będzie nawiązywać do tonacji barwnej półek, szafek i regałów. Kolejną propozycją jest – podobnie jak w przypadku magnesów – zamówienie interesującej nas ozdoby przedstawiającej wykonane przez nas zdjęcie lub jedno z naszych ulubionych, znalezionych niegdyś podczas korzystania z internetu. W pomieszczeniu kuchennym sprawdzą się zwłaszcza powiększone do znacznych rozmiarów fotografie soczystych owoców, zwiewnych kwiatów lub kulinarnych specjałów. Żółta tonacja tła, na którym wyeksponowane są obrazy, przyda wnętrzu ciepła i energii, a także zadziała pobudzająco na apetyt. Tego typu ozdoby mogą mieć bardzo duży format, zajmujący powierzchnię większej ilości mebli – będzie to ciekawe rozwiązanie, które w znacznym stopniu odmieni wygląd naszej kuchni i nada jej niepowtarzalny charakter.

Data publikacji: 06.11.2015
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Pomocne preparaty do konserwacji kominka

Pomocne preparaty do konserwacji kominka
Preparaty do czyszczenia kominka najłatwiej jest podzielić na takie, które pozwalają utrzymać go w czystości i które zapewniają dodatkowo także bezpie...
Czytaj więcej

Rodzaje stojaków do składowania drewna kominkowego

Rodzaje stojaków do składowania drewna kominkowego
Suche drewno kominkowe umożliwia nam szybkie i sprawne rozpalenie ognia i podwyższenie temperatury powietrza w danym pomieszczeniu. Aby ułatwić sobie ...
Czytaj więcej

Kominki a przepisy przeciwpożarowe

Kominki a przepisy przeciwpożarowe
Miło trzaskający ogień w chłodniejsze wieczory to przyjemna perspektywa, jednak pamiętajmy, że z ogniem nie ma żartów. Prawidłowo stworzone palenisko ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Czym ozdobić meble kuchenne?