Produkty

Warszawa, 27.03.2020

Castorama przekazuje milion złotych na walkę z koronawirusem

Zadecydowaliśmy o przekazaniu pomocy o wartości 1 000 000 zł dla instytucji walczących z koronawirusem. Darowizna wesprze szpitale, Ministerstwo Zdrowia i Straż Graniczną.

„Wiemy, jak trudna i wyczerpująca jest teraz praca osób, które każdego dnia troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Tysiące lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, ale również służb porządkowych staje każdego dnia do walki z epidemią. Jako firma odpowiedzialna wiemy, że naszą rolą jest wspierać służbę tych osób. Przekazane materiały to przede wszystkim środki ochrony osobistej oraz niezbędny sprzęt wykorzystywany przy zabezpieczeniu jednostek walczących z epidemią. Pomoc ludziom ratującym innych ludzi to nasza powinność w tym trudnym czasie” – powiedział Sebastien Krysiak, dyrektor generalny.

Przekazane przez nas wsparcie ma wymiar doraźnej pomocy materialnej w formie przekazania towarów takich jak opryskiwacze do dezynfekcji, czy środki służące ochronie osobistej w czasie walki z koronowirusem oraz sfinansowanie zakupu testów wykrywających obecność wirusa. Cześć materiałów takich jak opryskiwacze służące do dezynfekcji, została już przekazana do jednostek Straży Granicznej, której funkcjonariusze każdego dnia mają kontakt się z dużą liczbą osób. Szpitale zostaną zaopatrzone w środki ochrony osobistej, a do Ministerstwa Zdrowia trafią zakupione przez spółkę testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Nasza pomoc to przede wszytskim wyraz szacunku i uznania dla służb, które dążą do zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 i zakończenia epidemii.