Produkty

Design: miejsce pracy

Design: miejsce pracy

Miejsce do pracy powinno być przede wszystkim wygodne, wypełnione niezbędnym wyposażeniem, które oprócz cech praktycznych może, a nawet powinno posiadać także funkcję dekoracyjną. Stosując drobne triki aranżacyjne, możemy sprawić, że nawet domowe biuro urządzimy niedrogo, a przy tym elegancko. W artykule podpowiemy, jakie akcesoria oraz dodatki wybrać do domowego, acz profesjonalnego wnętrza biurowego.

design miejsca pracyKażde domowe pomieszczenie jest tożsame z wypoczynkiem. Posiada część wyposażenia, które odbiega od czysto biurowego zestawu mebli. W takim pomieszczeniu, jeśli całościowa aranżacja nie jest możliwa, możemy wydzielić strefę do pracy – wydzielić ją ścianką działową lub stworzyć tylko prowizoryczną ściankę z regału. Sztuka stworzenia miejsca przyjemnego do pracy i skupienia tkwi w ograniczeniu dostępu do rozpraszaczy oraz zminimalizowaniu liczby przedmiotów zbędnych. Jak więc urządzić domowe biuro?

Kolorystyka miejsca pracy

Kolorystyka gabinetowa, bez względu na to, gdzie nasze biuro jest zlokalizowane, zwykle ogranicza się do bardzo skromnej palety kolorystycznej. W miejscach, w których pracujemy, ładnie komponują się ze sobą różne odcienie brązów, beże, ale również delikatna zieleń oraz błękit. Kolorystyka biura nie może przecież rozpraszać, wręcz przeciwnie, powinna sprzyjać tworzeniu spokojnego, relaksacyjnego nastroju i co ważne – zachęcać do aktywności umysłowej.

W takich miejscach bardzo dobrze działają na nas kolory neutralne, dalekie od kontrastów i jaskrawości. Mocne, ostre barwy to tak zwane rozpraszacze. Determinują do spoglądania na boki, utrudniając skupienie.

lampka ANSGabinetowe meble, czyli wyposażenie funkcjonalne i ładne

Jeśli zależy nam na posiadaniu biura, w którym wykonywane czynności będą w pełni satysfakcjonujące, ważne jest, by dobrać wyposażenie wygodne, ale również piękne. Przebywanie w miejscu estetycznie wykończonym jest po prostu przyjemniejsze, a jak wiadomo, w domowym biurze możemy spędzać naprawdę sporo czasu. Szczególnie dotyczy to tych osób, które na co dzień wykonują żmudne projekty rysunkowe lub komputerowe.

Najważniejszym meblem biurowego zacisza będzie tradycyjnie biurko. W dużym pomieszczeniu możemy sobie pozwolić na mebel z obszernym blatem. Zmieścimy na nim nie tylko komputer, ale również notatniki czy dokumenty związane z naszą działalnością. Będzie to także przydatne miejsce do przechowywania projektów. Na takim biurku wygodnie położymy ręce, a jeśli dobrze dopasujemy do niego krzesło, to i plecy zyskają odpowiednie podparcie. Wygodna pozycja będzie sprzyjała wykonywaniu obowiązków.

Atrakcyjne dodatki – odrobina luksusu w domowym zaciszu

Nawet w domowym biurze warto posiadać kilka egzemplarzy stylowych dodatków. Na wyeksponowanym biurku postawmy rzeźbioną figurę lub zegar. Na ścianach zawieśmy certyfikaty lub nagrody oprawione w drewniane ramy. Na regale możemy zarezerwować miejsce dla rodzinnych fotografii. Takich dodatków może być jednak niewiele. Zbyt duża liczba, nawet bardzo okazałych dekoracji, wprowadzi do naszego biura niepotrzebny chaos.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?
Lampy do pokoju dziecięcego powinny być zarówno funkcjonalne, a więc dawać mocne i intensywne światło, jak i ładne. Najmłodsi ucieszą się z klo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Design: miejsce pracy