Produkty

DIY - Dekoracje pod kloszem

DIY - Dekoracje pod kloszem

Trzymać kogoś pod kloszem – powiedzenie, które jednoznacznie kojarzy się z dbaniem o coś kruchego, słabego, cennego i delikatnego. W dzisiejszych aranżacjach pod kloszem przechowuje się różnego rodzaju przedmioty, zwykle piękne, wyglądające bardzo ciekawie i umieszczone pod przezroczystym szkłem.

szklany kloszInspiracji na stworzenie dekoracji pod kloszem jest całe mnóstwo. Do takich zestawów idealnie sprawdzają się kwiaty, porcelanowe figurki, suszone kompozycje z kolorowych ziół.

Srebrno-złote

Idealne do mieszkań z tzw. duszą. Pod szkłem możemy umieścić np. spryskane na złoty kolor szyszki lub gałązki. Drobne elementy mogą zostać oplecione złotą nitką, będą wówczas pięknie odbijały promienie słoneczne. Srebrno-złote kompozycje mocno kojarzą się nam ze świętami, w których brokat jest zestawiony z mocną czerwienią.

Motyle, ach motyle

Pod szklanym kloszem możemy umieścić kolorowe motyle z przepięknymi skrzydełkami. W jaki sposób stworzyć wrażenie tego, że dryfują one w powietrzu? Wystarczy połączyć je swobodnie na jasnej, cielistej nitce, którą dokleimy później do czubka szklanego klosza.

Szklane towarzystwo dobrze znoszą kaktusy. Pod szybą jest im cieplej i przytulniej. Wzrastając w takim otoczeniu, z pewnością szybko wyrosną na silne i zdrowe rośliny.

Świątecznie

Pod kloszem możemy tworzyć dowolne kompozycje świąteczne – z bombek lub z wesołym zajączkiem. Taka dekoracja może przyświecać uroczystym kolacjom, które w tym okresie są dla nas niezmiernie istotne. Pod kloszem umieśćmy Mikołaja na którego prószy delikatny śnieg, taka dekoracja będzie nawiązywała do mroźnej aury, która wówczas panuje za naszymi oknami.

Wakacyjnie?

Klosz to dobre miejsce na przechowywanie muszli oraz kamieni zebranych na plaży. Pod taką osłoną są nie tylko bezpieczne, ale również efektownie wystawione.

Szklany klosz możemy postawić na zabytkowej tortownicy lub metalowej paterze. Będzie wówczas wyglądała bardziej dostojnie. Na spód podstawy połóżmy haftowaną serwetę i odpowiednio dopasujmy ją do wielkości naczynia.

Dekoracje z kloszem są idealne w mieszkaniach w stylu shabby chic. Nie powinno wówczas zabraknąć pudrowych akcentów, będących clue całej kompozycji. szklany klosz

Szklany świecznik

Niestety zapalona świeca będzie pod kloszem gasła. Nie stoi to jednak na przeszkodzie by takie naczynie mogło służyć jako ochrona, osłona świeczki nie palącej się na co dzień. Świeczki zapachowe bardzo często są przecież dekoracją wnętrza, które wygląda ciekawie także bez konieczności jej zapalenia.

Florystycznie

Takie kompozycje wypadają pod kloszem chyba najlepiej. Możemy tutaj umieścić zarówno świeże kwiaty, w wazonie, jak i suszone płatki. Najpiękniej wyglądają suszone róże, ujęte w małe bukieciki.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jaki klej wybrać? Najważniejsze zastosowania kleju Mamut

Jaki klej wybrać? Najważniejsze zastosowania kleju Mamut
Trwały, skuteczny i wydajny klej jest niezbędny do prawidłowego przeprowadzenia wielu prac wykończeniowych. Zastanawiasz się, jaki preparat sprawdzi s...
Czytaj więcej

Jak odnowić wannę żeliwną?

Jak odnowić wannę żeliwną?
Jeśli posiadasz w domu starą i podniszczoną, żeliwną wannę, a nie masz dostępnych środków lub czasu, żeby wymienić ją na nową, możesz spr&oacut...
Czytaj więcej

Naturalne dekoracje wnętrz – modne przez cały rok

Naturalne dekoracje wnętrz – modne przez cały rok
Chcąc udekorować nasze wnętrza, często wybieramy gotowe produkty dostępne w sklepach. Jeśli jednak zależy nam niepowtarzalnych ozdobach, możemy przygo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
05.01.2016
niezłe, niezłe, ale trochę kojarzy mi się z przpeychem, salonami i takimi luksusowymi restauracjami, może jako wystrój do kawiarni?

Ocena i komentarz dla:

DIY - Dekoracje pod kloszem