Produkty

Dlaczego warto stosować siatkę ogrodzeniową?

Dlaczego warto stosować siatkę ogrodzeniową?

Pierwsze skojarzenia z siatką ogrodzeniową nie zawsze bywają kolorowe, co nie zmienia faktu, że ten element jest bardzo powszechnie stosowany w wielu okolicznościach – w trakcie budowy, na gotowej posesji czy ogrodzie. Jakie korzyści przynosi nam wykorzystanie siatki ogrodzeniowej.

siatka ogrodzeniowa

Szerokie zastosowanie

Na rynku dostępne są przede wszystkim siatki ogrodzeniowe z drutu ocynkowanego, które są nieco grubsze oraz siatki powlekane PCV, które charakteryzują się głównie świetną odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, są one idealnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Świetnie sprawdzą się chociażby jako ogrodzenie domowej posesji, szczególnie jeśli chodzi o trzy strony poza frontową, w której możemy zdecydować się na inne rozwiązanie, montując ogrodzenie drewniane czy też murowane.

Siatkę stosujemy z powodzeniem nie tylko jako ogrodzenie domowych posesji, ale także niezwykle często w przypadku grodzenia terenów ogrodowych. Swoje zastosowanie znajduje ona też w bardziej rozwiniętym rolnictwie, skutecznie odgradzając profesjonalnie prowadzone sady oraz pola uprawne. Stosuje się ją także w lasach oraz w wielu budynkach przemysłowych. Siatka ogrodzeniowa jest również znakomitym wyborem tymczasowej ochrony w trakcie budowy domu.   

Montaż

Niezwykle ważną zaletą siatki ogrodzeniowej jest łatwość montażu – pod tym względem zdecydowanie przewyższa wszelkie systemy ogrodzeniowe. Wpływ na taki stan rzeczy ma między innymi znakomita elastyczność siatki. Warto wspomnieć o tym, że do jej montażu potrzebujemy słupków, drutu naciągającego, naciągacza do drutu, przelotek, prętów napinających oraz cementu, jeśli decydujemy się na montaż siatki na stałe. Co bardzo istotne, siatkę ogrodzeniową jesteśmy w stanie zamocować nawet na bardzo trudnym terenie – górzystym czy też nierównym na całej linii. Siatka ogrodzeniowa jest materiałem łatwym w transporcie dzięki zawijaniu jej w rolki. Nie przeszkadza to jednak w równie prostym dzieleniu i późniejszym mocowaniu ze sobą poszczególnych części. Ponadto jest ona w stanie sięgać naprawdę wysoko. Jeśli mamy taką potrzebę, możemy wykorzystać ją nawet do wysokości 4 metrów, przy tym będzie ona wciąż rozwiązaniem w pełni stabilnym.

Coraz większa jakość niskim kosztem

Ogromnym atutem siatki ogrodzeniowej jest aspekt finansowy, które niewątpliwie często odgrywa główną rolę. Wybór takiego rozwiązania jest równoznaczny z wyborem stosunkowo niskiej ceny, jeśli chodzi o powszechnie stosowane rodzaje ogrodzeń. Co więcej, niskim kosztem zyskujemy produkt, który będzie nam służył przez długie lata. Coraz nowsze materiały do produkcji siatek gwarantują nam większą trwałość i zadowolenie z ich użytkowania. Należy podkreślić również to, że siatka jest elementem łatwym w ewentualnej naprawie, nietrudno też ją wydłużyć czy zmienić jej położenie.

siatka ogrodzeniowa

Warto podkreślić, że siatki ogrodzeniowe stają się coraz to nowocześniejszymi produktami. Mowa tutaj o coraz większej różnorodności oczek, a także metodzie powlekania siatki – do wyboru mamy nie tylko siatki, w których oczka powlekane są w układzie skośnym, ale także prostym. Na plus zaliczyć należy także wciąż urozmaicaną ofertę kolorystyczną. Bez wątpienia siatki ogrodzeniowe stają się elementem, który prezentuje się naprawdę estetycznie.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak zabezpieczyć owoce w ogrodzie przed szpakami i innymi ptakami

Jak zabezpieczyć owoce w ogrodzie przed szpakami i innymi ptakami
Ptaki w ogrodzie potrafią umilać czas pięknym śpiewem, a ich obserwacja przynosi wiele radości, zwłaszcza najmłodszym. Jednak szpaki czy wróble...
Czytaj więcej

Jak przygotować wybieg dla psa w ogrodzie?

Jak przygotować wybieg dla psa w ogrodzie?
Zbudowanie wybiegu dla psa w ogrodzie przy domu to rozwiązanie, które ma zapewnić bezpieczeństwo dla naszego zwierzaka, ale także stanu ogrodu....
Czytaj więcej

Montaż ogrodzenia krok po kroku

Montaż ogrodzenia krok po kroku
Ogrodzenie pełni na naszej działce wiele funkcji. Z jednej strony zabezpiecza teren, z drugiej estetycznie wykańcza. Wyróżniamy ogrodzenie metalowe, b...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
23.09.2015
Miałem wybór albo siatki metalowe albo kupować całe przęsła płotu. wybrałem tańszą opcję, czyli siatki. Siatki są bardzo uniwersalne, bo tam gdzie nie chcemy by sąsiad zaglądał można zamontować takie drewniane panele osłonowe i też nie należą do drogich

Ocena i komentarz dla:

Dlaczego warto stosować siatkę ogrodzeniową?