Produkty

Do czego wykorzystać rolki tekturowe

Do czego wykorzystać rolki tekturowe

Tekturowe rolki to pozostałości po produktach, których używamy na co dzień. To na nie nawinięte są ręczniki papierowe, papier toaletowy, folia aluminiowa czy choćby taśmy klejące różnego rodzaju. Chociaż najczęściej wyrzucamy je do kosza, odrobina inwencji twórczej wystarczy, by wykorzystać je w zupełnie nowej roli. Oto co możemy wykonać z tekturowych rolek.

rolki tekturoweDekoracje

Wbrew pozorom, tekturowe rolki – a szczególnie te, których mamy najwięcej, czyli po papierze toaletowym – stanowią doskonały materiał na różnego rodzaju ozdoby. Wystarczy w dowolny sposób je wykończyć, by urozmaiciły pokój naszego dziecka, a nawet stały się oryginalnymi zabawkami. Możemy w tym celu wykorzystać kolorowe farby, tkaniny, guziki czy cekiny – z rolek z łatwością stworzymy wielobarwne sowy czy podobizny innych zwierząt bądź postaci. Pamiętajmy, że rolki możemy dowolnie nacinać i zaginać, by otrzymać zaplanowaną formę. Możemy także doklejać do nich dodatkowe elementy, np. z kartonu czy filcu. Jeśli do tak przygotowanych dekoracji doczepimy sznurki, posłużą jako ozdobne zawieszki – dzięki swojemu niewielkiemu ciężarowi, będą mogły zawisnąć w dowolnie wybranym przez nas miejscu.

Tekturowe rolki możemy również wykorzystać do stworzenia ozdób choinkowych albo dekoracji, które umieścimy np. w wazonie czy słoiku. Z rolek pociętych na plastry – odpowiednio uformowanych i połączonych – stworzymy imitacje kwiatów, gwiazdy czy kolorowe motyle. Tutaj przydadzą się również elastyczne druty i rozmaite aplikacje, które pozwolą nam urozmaicić tworzone kompozycje. Ułożone w formie piramidy i sklejone ze sobą rolki będą natomiast przypominały wizerunek bożonarodzeniowego drzewka.

Przyborniki

Kilka rolek połączonych ze sobą – zarówno w pionie, jak i w poziomie – da nam funkcjonalny przybornik, który będziemy mogli w każdej chwili powiększyć o dodatkowy element. Aby tak wykonany przedmiot prezentował się estetycznie (będzie przecież stał na naszym biurku), warto okleić go np. tkaniną, a od spodu lub od tyłu podkleić dno, które zapobiegnie pobrudzeniu blatu czy wypadnięciu długopisu z rolki.

Rozsada dla sadzonekNożyczki MacAllister

Tekturowe rolki mogą posłużyć nam także do stworzenia rozsady. Wystarczy, że ustawimy je pionowo np. w plastikowym pudełku, a ich wnętrza wypełnimy odpowiednim podłożem. Następnie w każdej rurce możemy umieścić niewielką sadzonkę – tak przygotowana wiosną rozsada pozwoli na prawidłowy rozwój roślinek do czasu, aż będziemy mogli przesadzić je w stałe miejsce.

Ozdobne opakowania

Tekturowa rolka to także praktyczny materiał, z którego łatwo wykreujemy ozdobne opakowania na niewielkie upominki. Wystarczy, że nieco ją spłaszczymy, krańce rolki zawinieniem z jednej strony do środka, a następnie podkleimy, by tworzyły dno. Wtedy możemy umieścić w środku podarek i zagiąć drugą stronę rolki. Przewiązujemy całość ozdobną wstążką bądź podklejamy taśmą i saszetka na prezent jest już gotowa. Oczywiście możemy ozdobić ją w dowolny sposób, nadając jej indywidualny charakter.

 

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Lampki cotton balls – w wykonanie krok po kroku

Lampki cotton balls – w wykonanie krok po kroku
Cotton balls to lampki, które przebojem wdarły się do wielu salonów, sypialni i pokojów dziecięcych. Piękne nie tylko po zmroku, ale i w ciągu dnia, z...
Czytaj więcej

Przegląd narzędzi do cięcia i obróbki

Przegląd narzędzi do cięcia i obróbki
Noże, pilniki, dłuta, nożyce do blachy, skrobaki i piły to podstawowe narzędzia, które służą do cięcia i obróbki różnego rodzaju materiałów. Są niezbę...
Czytaj więcej

Jak wykorzystać opakowania po jajkach

Jak wykorzystać opakowania po jajkach
Często zastanawiamy się, co zrobić z opakowaniami po jajkach. Zazwyczaj je wyrzucamy, bądź służą nam one do ponownego przyniesienia nabiału z osiedlow...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Do czego wykorzystać rolki tekturowe