Produkty

Dominująca kolorystyka we wnętrzach – trendy na 2017 rok

Dominująca kolorystyka we wnętrzach – trendy na 2017 rok

Kolory to jeden z pierwszych i chyba najważniejszych aspektów rozważanych podczas aranżacji wnętrz. W tym artykule przygotowaliśmy zatem mnóstwo inspiracji na 2017 rok, dzięki którym pięknie ubarwimy dom, nawet jeśli nasze wymagania względem wnętrza są bardzo duże.

limonkowe wnętrzeKolorystykę wnętrza dopasowujemy względem wielu czynników. Jednym z nich jest nasz osobisty gust, innym – potencjał wnętrza. Co jakiś czas zmieniają się trendy. To dlatego wraz z nadejściem stycznia pragniemy zaproponować nowe, świeże połączenia kolorystyczne, które będą modne w tym sezonie.

Wszystko, co bliskie naturze…

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz dużą uwagę podczas aranżacji wnętrza powinniśmy skierować w stronę naturalnych barw. Niezastąpione będą tutaj połączenia szarości, kolorów ziemi oraz leśne zielenie. Te nieco chłodne barwy wkomponujemy nie tylko we wnętrze salonu, ale również w sypialni. Wypoczywanie w miejscu, gdzie dominują tak naturalne barwy, będzie sprzyjało błogiemu relaksowi.

Wciąż modne połączenia bieli i czerni

Te 2 kolory zwracają uwagę wielu projektantów wnętrz, dlaczego? Ponieważ są uniwersalne, a ich połączenie to zawsze udana, spójna kompozycja.

Szachownicę możemy ułożyć na podłodze, ściany pozostawiając białe. Odzwierciedleniem zainteresowania skierowanego względem czarnego koloru, będą nowe produkty do wykończenia wnętrz, jak farby magnetyczne czy też tablicowe. Coraz chętniej stosujemy je już nie tylko, jako wykończenie niewielkiej płaszczyzny kuchni, ale również podczas urozmaicania ścian sypialni lub przedpokoju.

Farba Colours Premium soczysta limonka 2,5 lNa szczęście będzie także kolorowo!

I jaskrawości pozostają niewyczerpaną kopalnią pomysłów. W tym sezonie modny do tej pory róż oraz turkus zastąpi jednak żółty oraz limonkowy. Pierwsze inspiracje mamy już okazje przeglądać w nowoczesnych projektach kuchni, kolejne przenikną do pozostałych wnętrz domowych.

Jaskrawy kolor to już nie tylko dodatki, ale również płaszczyzna ścian, obicie szezlongu czy też krzeseł. Utrzymane w atrakcyjnej stylistyce glamour, ale również niebanalnej awangardzie, ożywią wnętrza industrialne, jak również skandynawskie.

Uwaga: jeśli chcemy poszerzyć swoją paletę barw sezonowych, sięgnijmy również po burgund, cynamon, miedź oraz ochrę. Te silne tonacje barw, połączmy z nowoczesnym szkłem, zimną cegłą lub naturalnym drewnem.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Renowacja łazienki – łazienka w stylu art deco

Renowacja łazienki – łazienka w stylu art deco
Art deco to wyjątkowo elegancki i wyróżniający się styl w architekturze. Jest synonimem wyważonej klasy i wysmakowanego piękna. To idealne rozw...
Czytaj więcej

Minimalistyczna sypialnia – najmodniejsze kolory sypialni

Minimalistyczna sypialnia – najmodniejsze kolory sypialni
Minimalistyczne wnętrza to niezwykle popularny trend we współczesnych aranżacjach mieszkań. Pozwalają odpocząć domownikom, nie wymagają dużych ...
Czytaj więcej

Salon w stylu eklektycznym – jak dobrać kolor farby do salonu?

Salon w stylu eklektycznym – jak dobrać kolor farby do salonu?
Styl eklektyczny w salonie to ciekawe wyzwanie dla każdego amatora oryginalnych i nietuzinkowych wnętrz. Pozwala na liczne modyfikacje i łączenie wiel...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Dominująca kolorystyka we wnętrzach – trendy na 2017 rok