Produkty

Drewniane meble w nowoczesnym domu – o czym warto pamiętać?

Drewniane meble w nowoczesnym domu – o czym warto pamiętać?

W nowoczesnych wnętrzach możemy odnaleźć nie tylko przyjemny, nieco surowy beton oraz połyskującą glazurę. Pomieszczenia utrzymane w industrialnym, skandynawskim, a przede wszystkim mocno naturalnym tonie lubią również drewno, które staje się dopełnieniem całej stylizacji, a przede wszystkim także tym elementem, który wprowadza do wnętrza dużo ciepła.

drewno w mieszkaniuNowocześnie, ale również ciepło – drewno w nowoczesnym wnętrzu

Gdyby przyjrzeć się wszystkim nowoczesnym wnętrzom, szybko odnajdziemy w nich kilka elementów wspólnych. Będzie to prawie zawsze przyjemna kolorystyka w tonie szarości, beżów, bieli oraz proste wykończenie mebli, bez niepotrzebnych zdobień. Tutaj liczy się w dużej mierze spójność, konsekwencja oraz zastosowanie takich materiałów, które pozwolą stworzyć wnętrze wielofunkcyjne i niezbyt chłodne.

Coś więcej niż biel i szarość – kolor drewna

Spójrzmy na obszerne, industrialne salony – dominują w nich często zgrabne połączenia surowej i eleganckiej kolorystyki. Na pierwszy plan zwykle wysuwa się matowa biel, potem szarość z domieszką czerni. Nawet białą kuchnię warto wówczas czymś ocieplić.

Idealnym materiałem będzie tu wówczas drewno. Może to być pięknie wykonany, dębowy stół, który staje się w tym momencie zarówno dekoracją, jak i elementem funkcjonalnego wyposażenia.

Pamiętajmy: nowoczesne wnętrza potrzebują wyposażenia masywnego, ciężkiego, czasem również nietypowego. Dlatego, w tym szczególnym przypadku, zawsze najpierw zacznijmy tworzyć spójne wnętrze od pomysłu, a dopiero potem przystąpmy do uzupełniania go kolejnymi elementami aranżacji.

Szafka kuchenna dolna z 3 szufladami Natural DS-40/3 dąb kamiennyDrewniane elementy wyposażenia – co na pewno powinno się znaleźć w naszym domu?

Drewnem możemy dekorować albo urządzać wnętrza. Surowym, w pełni ekskluzywnym wyposażeniem może stać się – tak jak już wspomnieliśmy – stół w kuchni. Równie ciekawym dodatkiem będzie jednak także stół w salonie czy szafka w sypialni, która wykończona w kolorze naturalnego drewna, będzie się wyróżniała na tle pozostałych mebli lub stworzy z nimi piękny, industrialny zestaw.

Drewnem – szczególnie, jeśli są to regały lub inne stojące szafki – możemy też wydzielić strefy funkcjonalne w pomieszczeniu. Pamiętajmy przecież, że wnętrza nowoczesne lubią przestronność oraz, jak na zabudowę mieszkalną, są szczególnie wysokie.

Regał, który umieścimy we wnętrzu salonu, może szybko i bardzo efektownie wydzielić strefę odpoczynku od miejsca, w którym gotujemy czy też przyjmujemy gości.

Surowo wykończony regał, na którym umieścimy zieloną roślinność, wprowadzi do wnętrza również odrobinę naturalności. Takie połączenie będzie szczególnym uzupełnieniem np. belek stropowych, które nie muszą się kojarzyć tylko ze stylem folkowym. Pamiętajmy przy tym, że drewniane belki są ozdobą, o której nie należy zapominać, a wręcz przeciwnie, którą także warto ciekawie wyeksponować.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zasady projektowania kuchni – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!

Zasady projektowania kuchni – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!
Dobrze zaprojektowana kuchnia to nie tylko wygoda codziennego użytkowania, ale także bezpieczeństwo Twoich bliskich, oszczędność czasu i łatwość sprzą...
Czytaj więcej

Aranżacje kuchni w bloku – metamorfoza z Dorotą Szelągowską

Aranżacje kuchni w bloku – metamorfoza z Dorotą Szelągowską
Przed Dorotą kolejne wyzwanie – metamorfoza kuchni. I to takiej, w której do tej pory rządziła prowizorka. Po wizycie projektantki palety...
Czytaj więcej

Salon i kuchnia – aranżacje Doroty Szelągowskiej

Salon i kuchnia – aranżacje Doroty Szelągowskiej
Salon i kuchnia w mieszkaniu miłośników podróżowania to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza wtedy, gdy dotychczasowy wygląd i wyposażenie miesz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Drewniane meble w nowoczesnym domu – o czym warto pamiętać?