icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową

Strona główna

Strzałka w prawo

Drewno i płyty

Strzałka w prawo

Drewno surowe

Strzałka w prawo

Deski balkonowe

Strzałka w prawo

Filtry

Deski balkonowe

Balkon lub taras musi być wykończony balustradą – to nie ulega wątpliwości. Dzięki balustradzie zadbasz o bezpieczeństwo osób przebywających na balkonie. Nie oznacza to jednak, że balustrada tarasowa czy balkonowa ma być nudna. Dobór balustrady na balkon powinien być podyktowany zarówno względami bezpieczeństwa, jak i dopasowaniem systemu do elewacji budynku

3 prod.

Zobacz więcej Drewno surowe

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

Balustrady balkonowe – połączenie bezpieczeństwa i estetyki

Balkon lub taras musi być wykończony balustradą – to nie ulega wątpliwości. Dzięki balustradzie zadbasz o bezpieczeństwo osób przebywających na balkonie. Nie oznacza to jednak, że balustrada tarasowa czy balkonowa ma być nudna. Dobór balustrady na balkon powinien być podyktowany zarówno względami bezpieczeństwa, jak i dopasowaniem systemu do elewacji budynku Nie warto koncentrować się wyłącznie na praktycznym aspekcie tego elementu domu. Bezpieczeństwo może z powodzeniem iść w parze z estetyką.

Budujesz balkon lub taras? Zadbaj o właściwe wykończenie! Prawidłowo wykonana balustrada nie tylko doda elegancji całemu budynkowi, ale także pozwoli stworzyć przyjazną przestrzeń na zewnątrz.

Balustrady balkonowe mogą być bardzo różne. Podstawowe elementy składające się na balustradę to słupki nośne, wypełnienia i poręcze. Warto zakupić cały system od jednego producenta. W ten sposób zyskasz pewność, że poszczególne elementy będą do siebie dobrze pasować. Gotowe balustrady balkonowe to rozwiązanie bardzo wygodne. Zlecenie montażu gotowego kompletu fachowej ekipie oszczędzi Ci nerwów i pozwoli uniknąć błędów.

Nowoczesne balustrady balkonowe są bezpieczne i estetyczne. Systemy często wykonane są z użyciem takich materiałów jak stal i szkło. Oprócz tego popularnością cieszą się balustrady balkonowe z elementami drewnianymi.

Wykonane ze stali barierki balkonowe z wypełnieniem z desek prezentują się atrakcyjnie i stylowo. Deski mogą być ułożone pionowo lub poziomo, w zależności od efektu wizualnego, jaki chcesz uzyskać.

Barierka balkonowa to element, który przeważnie jest albo zaokrąglony, albo kanciasty. Stalowe barierki na balkon często maluje się też proszkowo. Pokryte farbą części balustrady są odporniejsze na działanie warunków atmosferycznych. Inną opcją są nowoczesne balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej. Z kolei balustrada balkonowa drewniana to wariant pasujący do budynków utrzymanych w tradycyjnej stylistyce i drewnianych domów.

Balustrady tarasowe, podobnie jak balkonowe, mogą być wykonane z różnych materiałów. W obu przypadkach warto zdecydować się na systemy wysokiej jakości, które posłużą przez wiele lat.

Balustrady balkonowe z desek – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli podobają Ci się balustrady balkonowe z wypełnieniem z desek, zwróć uwagę na produkty w tej kategorii. W naszej ofercie znajdziesz deski balkonowe o wielu formach – prostych lub dekoracyjnie frezowanych. Deski balkonowe najczęściej są wykonane z surowego drewna. Możesz je poddać impregnacji lub pomalować na dowolny kolor.

Deski na balkon mają już określone kształty, a także są oszlifowane, dlatego nie musisz dodatkowo nad nimi pracować. Masz w rzeczywistości gotowy produkt, dzięki któremu stworzysz wymarzony balkon lub taras. Same deski dopasujesz bez problemu do koloru elewacji. Wystarczą odpowiednia farba i odrobina wysiłku.

Deski balkonowe pozwolą Ci stworzyć przytulny kącik na tarasie, sprzyjający odpoczynkowi. Produkt sprawdzi się także do bezpiecznego ogrodzenia tarasu i ochroni użytkowników przed wypadnięciem. Dodatkowo deski osłonią przed zimnem oraz wiatrem, dzięki czemu przebywanie na balkonie będzie bardziej komfortowe. Na tak ogrodzonej przestrzeni możesz ustawić dekoracyjne rośliny oraz kwiaty, bez obawy o ich zniszczenie przez silny wiatr.

Dostępne w naszej ofercie deski zostały wykonane z drewna sosnowego – jest ono wytrzymałe, a zarazem lekkie. Aby drewno zabezpieczyć przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, warto je zaimpregnować, stosując specjalny preparat do drewna. Materiał zachowa naturalny odcień, dlatego możesz go pomalować na dowolny kolor. Dzięki kilku dostępnym modelom Twój balkon lub taras będzie prezentował się bardzo atrakcyjnie.

Drewniana balustrada balkonowa sprawdzi się nie tylko w drewnianym domu

Odpowiednia deska balkonowa jest w stanie zupełnie odmienić charakter domu. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Zdecydowaną większość desek balkonowych wykonano z surowego drewna. Można oczywiście poświęcić czas na szukanie gotowego produktu pokrytego impregnatem i farbą, ale niekoniecznie będzie to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim okaże się dość ograniczające przez niewielką paletę dostępnych kolorów. Tymczasem cały urok desek balkonowych polega na tym, że można dopasować je do dowolnego stylu. Nie tylko z powodu ich kształtów, chociaż i te są bardzo różne.

Jeśli chcesz przez wiele lat cieszyć się wyjątkowym wyglądem balustrady na balkonie, postaw na wysoką klasę drewna. Drewno z widocznymi niedoskonałościami – takimi jak sęki czy zbyt duża liczba słojów – może prezentować się ciekawie, jednak nie będzie dobrym wyborem na balustradę balkonową. Pamiętaj o najważniejszym: zazwyczaj balkon i taras są wysunięte do przodu. To oznacza, że są nieustannie narażone na czynniki atmosferyczne. Drewno gorszej jakości jest bardziej podatne na uszkodzenia, a w rezultacie szybciej niszczeje. Jeśli zatem nie chcesz co kilka sezonów wymieniać całej balustrady, od razu zainwestuj w lepszy surowiec.

Czy deski na balkon w bloku różnią się czymś od desek tarasowych? Absolutnie nie. W obu przypadkach ich jakość ma znaczenie nie tylko dla estetyki, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa balustrady. Ważne jest, żebyś wybrał balustradę o odpowiedniej wysokości. Deska tarasowa nie może być zbyt krótka, bo wtedy nie stworzysz bezpiecznej konstrukcji. Odpowiednia wysokość to podstawa nawet w domu, w którym na co dzień nie przebywają dzieci.

Nie każdy styl wymaga zastosowania drewnianych elementów. Są jednak projekty, w których bardzo pożądanym elementem są deski na balkon. Balustrady balkonowe są świetnym przykładem. Z deskami balkonowymi łatwiej osiągniesz zamierzony efekt.

Kształt samych desek ma mniejsze znaczenie, ale nie można też wybrać go przypadkowo. Odpowiedni kształt powinieneś dopasować do charakteru domu. Proste deski najlepiej sprawdzą się na tle surowej fasady. Te wycięte w bardziej fantazyjne wzory – w klasycznym budownictwie.

Drewniane balustrady – co zrobić w trakcie budowy?

Stworzenie drewnianej balustrady nie jest szczególnie trudne. Przede wszystkim należy pamiętać o ramach, do których będą przymocowane deski balkonowe. To dzięki nim cała konstrukcja zyska stabilność i będzie dobrze pełniła swoją funkcję. Nie mniej istotny jest rozstaw poszczególnych desek. Nie może być zbyt szeroki, bo zagrażałby bezpieczeństwu dzieci lub zwierząt. Równocześnie nie może być zbyt wąski. Wtedy do pewnej wysokości niemal zupełnie zasłania się promienie słoneczne. Deski balkonowe są dość szerokie, dlatego montuj je z umiarem i rozsądkiem.

Balustrada balkonowa wykonana z surowego drewna musi zostać prawidłowo zabezpieczona. Najpierw wybierz odpowiedni i sprawdzony impregnat. Po pomalowaniu i wyschnięciu drewna możesz pokusić się o dodatkowe kolory na deskach balkonowych lub o pomalowanie ich lakierem. Sposób wykończenia balustrady balkonowej zależy wyłącznie od Ciebie. Nie zapominaj jednak o najważniejszym: balustrada musi być odporna na warunki atmosferyczne. W myśl tej zasady wykończ drewniane elementy na swoim tarasie lub balkonie.