Produkty

Drzwi wewnątrzklatkowe – co należy wiedzieć podczas ich wyboru

Drzwi wewnątrzklatkowe – co należy wiedzieć podczas ich wyboru

Drzwi wewnątrzklatkowe to inaczej skrzydło zewnętrzne, które montujemy w mieszkaniach usytuowanych w bloku lub kamienicy. Ze względu na funkcję, jaką te drzwi mają pełnić, powinny być przede wszystkim wytrzymałe, wykonane z takich materiałów, które będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także wyposażone w solidny zamek.

drzwi wewnątrzklatkoweNa co należy zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi wewnątrzklatkowych?

1. Przede wszystkim na konstrukcję – jej podstawę powinna stanowić mocna, najlepiej specjalnie wzmocniona i usztywniona rama, wykonana np. z drewna. Wypełnieniem takich drzwi jest najczęściej płyta pełna, która zapewnia wytrzymałość skrzydła. Pamiętajmy, że drzwi tego rodzaju będą zabezpieczały wejście do naszego mieszkania. Im trwalszy produkt wybierzemy, tym mniejsze prawdopodobieństwo dostania się do środka osób trzecich, np. w momencie próby wyważenia skrzydła.

2. Prawidłowe uszczelnienie – drzwi zewnętrzne montowane w wejściu do mieszkania powinny być dobrze izolowane – w tym zakresie sprawdzą się np. 2 uszczelki oraz dodatkowe wypełnienie płytą HDF.

Uszczelki ograniczają dostawanie się do wnętrza nie tylko chłodnego powietrza, ale również nieprzyjemnych zapachów, a także hałasów, które często dominują na korytarzach budynków osiedlowych. Izolacja akustyczna drzwi jest wyrażana za pomocą współczynnika Rw.

Nie bez znaczenia będzie także zastosowanie okleiny we wszystkich miejscach łączenia poszczególnych elementów składowych drzwi, w tym również na krawędziach. Okleina zabezpieczy drzwi przed negatywnym działaniem wilgoci oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

drzwi wewnątrzklatkowe Castorama3. Drzwi zewnętrzne prowadzące na korytarz będą zamontowane w miejscu, gdzie panują przeciągi. Ważnym parametrem decydującym o ich wyborze będzie zatem izolacja termiczna. Aby ciepło nie uchodziło na zewnątrz, należałoby wybrać drzwi o współczynniku U niższym niż 2 W/(m2*K). Warto przy tym zwrócić baczną uwagę, by wartość ta była podana dla całych drzwi, a nie tylko dla poszczególnych elementów. Możemy także zadbać o takie wyposażenie, jak próg z przekładką, który zabezpieczy dół drzwi przed przeciągami.

4. Zabezpieczenie drzwi to jeden z ważniejszych aspektów branych pod uwagę podczas poszukiwania idealnego produktu. W przypadku drzwi wewnątrzklatkowych warto zdecydować się na zamek wielopunktowy. W porównaniu z licznymi blokadami nie utrudnia on opuszczenia mieszkania w razie niebezpieczeństwa.

Uwaga: drzwi zewnętrzne posiadają różne klasy odporności na włamanie. Określa się ją w przedziale, od 1-6.

5. Estetyka drzwi zapewnia, że klatka schodowa w bloku prezentuje się schludnie i, co ważne, także spójnie z tym, co przedstawia architektura zabudowy. Warto zatem dobrać do domu takie drzwi, które będą odpowiadały swoją stylistyką charakterowi budownictwa. Dobierzmy je również do własnej aranżacji przedpokoju oraz drzwi umieszczonych w sąsiedztwie.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Wybór drzwi wejściowych w bloku – materiały, parametry i rodzaje wypełnienia

Wybór drzwi wejściowych w bloku – materiały, parametry i rodzaje wypełnienia
Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku? Omawiamy szczegółowo rodzaje drzwi wewnątrzklatkowych, uwzględniając ich parametry, takie jak...
Czytaj więcej

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu
Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim dobrze izolujące oraz odporne na uszkodzenia. Jednak to, jakie będą najlepsze, zależy również od tego, gd...
Czytaj więcej

Kiedy należy montować drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

Kiedy należy montować drzwi zewnętrzne i wewnętrzne
Z uwagi na to, że miejscem szczególnie narażonym na utratę ciepła w budynku jest okolica otworów drzwiowych, ich montaż powinniśmy wykonywać nie tylko...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Drzwi wewnątrzklatkowe – co należy wiedzieć podczas ich wyboru