Produkty

Eko groszek Carbon RN 24 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Eko groszek Carbon RN 24 MJ/kg 20 kg

Kod: 514822

|
 • parametry odpowiednie dla kotłów 5 klasy
 • wysoka wartość energetyczna
 • niska zawartość siarki i popiołu
Eko groszek Carbon RN przeznaczony jest do urządzeń grzewczych z podajnikiem i palnikiem retortowym. Jego granulacja pozwala na wypełnienie podajnika na długi czas pracy, co minimalizuje konieczność ręcznej obsługi kotła i częstego odwiedzania kotłowni. Węgiel ma odpowiednią wilgotność i niską zawartość siarki i popiołu.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20 cm

Wysokość opakowania

80 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z podajnikiem wyposażone w palnik retortowy

Granulacja

8 - 25 mm

Wilgotność

1,4%

Wartość opałowa

24 MJ/kg

Ciepło spalania

26 MJ/kg

Siarka całkowita

1%

Popiół

10%

Parametry indywidualne

Gwarancja

obowiązuje rękojmia

Typ/rodzaj

ekogroszek
Eko groszek Carbon RN to paliwo przeznaczone do kotłów z podajnikiem wyposażonych w palnik retortowy. Jedno opakowanie węgla o drobnej granulacji stanowi zapas, którym uzupełnisz podajnik, dzięki czemu kocioł samodzielnie będzie dawkował kolejne porcje opału potrzebne do wytworzenia ciepła. Ekogroszek charakteryzuje wysoka wartość opałowa, co oznacza, że wytworzony został z oczyszczonego z zanieczyszczeń węgla. Ponadto o jego jakości świadczy minimalna zawartość popiołu i siarki. Odpowiedni zapas ekogroszku Carbon RN zgromadzony w kotłowni wystarczy na cały sezon grzewczy i pozwoli na efektywne wytworzenie ciepła, ponieważ opał w workach ma odpowiednią do spalania wilgotność. Z tego względu też urządzenie grzewcze i przewody kominowe nie zostaną zanieczyszczone niszczącymi substancjami.
Ocena
12 komentarzy
29.08.2018
Uwaga bardzo mokry, klei się.
01.02.2018
Witam, jedni chwalą drudzy ganią, ogólnie wiadomo, że jeśli ktoś chce kupić ponad 2tony groszku to nie kupuje go w wielkogabarytowych sklepach tylko w renomowanych składach opałowych ponieważ dbają o klienta i cena niższa, zasada jest prosta, na cieplejsze dni gorszy na zimniejsze lepszy, każdym suchym opałem da się palic, nawet gdy prawie kamień oblepiony miałem, wszystko zależy od nastaw ale piec będzie żarł mnóstwo, dzisiaj kupić czysty polski dobry węgiel do retorów domowych wręcz niemożliwe, wszystko jest mieszane a ceny narzucają pośrednicy, puszczają fake news-y, że zima będzie ciężka i rąbią nas na tonie po kilka stówek, może się okazać, że taniej wychodzi pompa ciepła z powietrza niż piec groszkowy, głupotą była sprzedaż kopalń ale to już inny temat. Niech Moc Retora Będzie z Wami. Pozdrawiam
16.01.2018
Nie polecam. W kotłowni śmierdzi plastikiem, jakby to był klejony miał. Przy paleniu miękkim ekogroszkiem mam kupę sadzy, a przy tym badziewu piec czysty i mam problem z podgrzaniem instalacji do 50 stopni, czyli zawartość węgla w węglu podejrzana. Objętość wyraźnie niższa niż przy ekogroszku miękkim. Jeszcze raz nie polecam.
15.01.2018
A ja daje 4 gwiazdki, bo jedna gwiazdka mniej za wilgoć.
Ten groszek jest trzymany zapewne i pakowany pod gołym niebem, plus te worki PCV nie przepuszczające powietrza nie pomagają, ale zawsze można te worki otworzyć i dać szansę wodzie na odparowanie.
Cena spoko, kaloryczność ok, popiół i żużel to efekt wilgoci i indywidualnych ustawień.
Natomiast granulacja to w przypadku mojego kotła duży plus, tak się składa że mam młody piecyk renomowanego producenta, ale kiepska retorta i słaby motoreduktor powodują częste blokowanie i zawieszanie groszku, przez co często wstajemy i jest nam zimno.
Jedyny ekogroszek jak idzie mi przez ślimak to Retopal-cholernie drogi, i ten właśnie Carbon RN.
Granulacja coś jak pestki z czereśni, kilka większych kostek, trochę miału.
Polecam!
18.12.2017
ja pale ekogroszkiem już jakiś czas i zawsze mam taki patent że po zakupie otwieram worki i trochę się suszy, dlatego pali się całkiem dobrze przy takiej cenie za worek. mocna 4 z plusem.
12.11.2017
Generalnie to jakość tragiczna, dobry do ogrzania domu w lecie, nie chce się palić, jak już się rozpali to nie można pieca rozgrzać a co dopiero domu. Palę już 4 lata groszkiem ale tego pseudo opału już nie kupię. Nie Polecam !!!
31.10.2017
Kupiłem go w końcu września ale palić nim zacząłem w końcu października. Leżał miesiąc w ciepłym garażu i mimo to po otwarciu worków był bardzo mokry. Granulacja według producenta 8-25 jest totalną bzdurą w moich workach a miałem ich10szt.granulacja wynosi 1-10 przy czym ponad połowa ma granulację miału kwalifikowanego a nie ekogroszku.Spalaniu towarzyszą potężne spieki które w skrajnych wypadkach blokują palnik i nic tu nie da zmiana ustawień. Palę ekogroszkiem 3sezony miałem z różnych żródeł ,ale tak kiepskiego jeszcze nie miałem.Gdybym mieszkał bliżej oddał bym go. Gwiazdkę ,którą daję to za ładne wzornictwo worka. Pozdrawiam
29.10.2017
Kupiłem kilka worków na próbę w castoramie. Po otwarciu trochę mokry ale w tej cenie nic lepszego się nie kupi.Pali się super i jedyny sposób to w kotłowni otworzyć na kilka dni worek przed wsypaniem do podajnika żeby odparowal trochę . Jutro dzwonie do Castoramy żeby mi przywieźli tonę
15.10.2017
Węgiel mokry... tragedia i jeszcze się spieka. Ale jest i plus,to cena.
09.10.2017
Paliłem w zeszłym roku i z całą pewnością będę pilił w tym. Niektóre ekogroszki są do kitu, ale nie ten.
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Paliwa do kotłów i różnice między nimi

 • Instalacja

  Wybieramy opał do kotła centralnego ogrzewania

 • Instalacja

  Ryzyko związane ze spalaniem odpadów w piecu

Ocena i komentarz dla:

Eko groszek Carbon RN 24 MJ/kg 20 kg