Produkty

Ekogroszek Tani Opał Orzeł 28 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Ekogroszek Tani Opał Orzeł 28 MJ/kg 20 kg

Marka: Tani Opał

Marka: Tani Opał

Kod: 521281

|
 • brak spiekania
 • niska zawartośc popiołu i wilgotności
 • optymalne parametry spalania
Ekogroszek to rodzaj paliwa produkowanego z węgla. Jest jednak wygodniejszy w użyciu i lepiej się pali niż zwykły węgiel. Jego bryłki mają regularny kształt i wielkość, dzięki którym łatwo nakłada się je do wnętrza pieca. Sprzedawany jest w wygodnych workach, które łatwo przewieziesz i przechowasz. Po jego spalaniu zostaje niewiele popiołu.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wymiary produktu

17 x 42 x 60 cm

Długość opakowania

60 cm

Wysokość opakowania

17 cm

Szerokość opakowania

42 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły z podajnikiem

Granulacja

5 - 25 mm

Wilgotność

0 - 15%

Wartość opałowa

28 MJ/kg

Ciepło spalania

30 MJ/kg

Siarka całkowita

0 - 0,08%

Popiół

0 - 10%

Parametry indywidualne

Marka

Tani Opał

Typ/rodzaj

ekogroszek kamienny
Palenie zwykłym węglem ma swoje plusy, ale wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. Często pozyskując węgiel z niepewnego źródła nie ma pewności co do zawartości w nim wody czy popiołu, a co za tym idzie nie wiadomo, jaki efekt cieplny zostanie uzyskany. W przypadku tego ekogroszku każda partia ma optymalne parametry, co ułatwia rozplanowanie zużycia paliwa na czas zimy i uzyskanie równomiernego ciepła. Ekogroszek pakowany jest w poręczne worki, które łatwo przewieziesz i zmagazynujesz. Stale niska zawartość popiołu sprawia, że nie musisz tak często jak zwykle opróżniać wnętrza instalacji piecowej. Jeśli potrzebujesz innego rodzaju paliwa do odmiennego rodzaju pieca lub kominka, zobacz na stronie internetowej sklepu Castorama pełną ofertę paliw na bazie węgla czy drewna.
Ocena
14 komentarzy
20.01.2020
Może i jest dobry, ale normę ilości kamienia chyba przekroczył. Mam nadzieję, że to jest tylko przypadek.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią. Jest nam niezmiernie przykro, jeśli jakość produktu nie spełniła Pana oczekiwań. Jeśli ma Pan wątpliwości co do zgodności zawartości opakowania z opisem, zachęcamy do kontaktu ze sklepem w celu dokonania reklamacji.

11.12.2019
Węgiel suchy i wolny od miału i kamieni, niestety mało kaloryczny, max 22 Mj/kg
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za opinię. Cieszy nas, że pozytywnie ocenia Pan właściwości zakupionego produktu. Przykro nam, jednocześnie, jeśli jego wartość kaloryczna nie spełniła Pańskich oczekiwań. Przypominamy, że podczas dokonywania zakupu nasi Klienci skorzystać mogą z porady jednego z fachowców celem wybrania najbardziej odpowiedniego dla nich produktu. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości. Przypominamy również, że w przypadku wątpliwości w zakresie gwarantowanego przez producenta parametru, może Pan złożyć reklamację produktu w dowolnym sklepie Castorama.


 

07.12.2019
Tak złego opału jeszcze nie spotkałem. Trzy razy dziennie wymieniłem zawleczkę. Powodem średniej wielkości kamień
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za ten komentarz. Przykro nam, jeśli produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Poruszoną kwestię niezwłocznie zgłosimy osobom odpowiedzialnym za jakość produktów. Jednocześnie przypominamy o możliwości złożenia reklamacji produktu wadliwego w dowolnym sklepie Castorama na terenie całej Polski.

05.12.2019
Jest moc !!! mało popiołu , nie spieka tylko cena wysoka .
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Cieszymy się, że ten opał spełnił Pańskie oczekiwania :) Dokładamy wszelkich starań, aby każdy Klient był usatysfakcjonowany z cen zakupionego asortymentu. Zachęcamy do kontaktu, jeśli chciałaby Pan przekazać nam wskazówkę dotyczącą ceny, którą byłaby w Pana ocenie zadowalająca: www.castorama.pl/kontakt

03.12.2019
Jeszcze tak mokrego ekogroszku to nie widziałem, jak można żenić ludziom tak mokry opał worki postały w kotłowni pionowo i wylała się z nich woda, żenada więcej nie kupię tam opału, jak to się ma do tego co jest napisane na worku ?
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Uprzejmie dziękujemy za opinię. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Przekażemy te kwestię osobom odpowiedzialnym za funkcjonowanie sklepu celem ustalenia przyczyny takiego stanu rzeczy. Przypominamy, że naszym Klientom przysługuje prawo do zwrotu oraz reklamacji zakupionych produktów, z którego można skorzystać w dowolnym sklepie Castorama.

21.11.2019
Mokry , dużo miału. W kartce na palecie informacja że węgiel ma zbadaną wartość opałową 24kj a podana na worku to nazwa własna produktu. Nie polecam. Ożeniłem się na 2 tony. Zakup casto-rumia.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za opinię. Przykro nam, jeśli spotkała Pana opisana sytuacja. Przypominamy, że jeśli ma Pan wątpliwości co do zgodności towaru z informacją w jego specyfikacji, ma Pan możliwość złożyć reklamację w dowolnym sklepie Castorama na terenie Polski.

21.10.2019
Piec ustawiony głównie w trybie nadzoru na 55 stopni. 1 worek wystarcza na 5-6 dni co jest bardzo dobrym wynikiem. Mało popiołu, mało spieków - POLECAM!
27.09.2019
właśnie spaliłem jeden worek. Ogólnie jest ok, mało popiołu, długo się palił. cenowo tez znośnie
26.09.2019
10 worków już leży w kotłowni. Akurat na chłodniejsze dni. Wcześniej testowo wypaliłem 2 i jest dobrze. Mało popiołu, spieków brak. Wilgotność OK, wystarczy, żeby troche polezal.
13.09.2019
Fajnie się pali i spieków nie ma za dużo. Test przed zimowym zakupem wyszedł spoko wiec zobaczymy co będzie w zimie
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Koks jako materiał opałowy

 • Instalacja

  Czy i jaki opał warto kupować latem?

 • Instalacja

  Dlaczego warto wymienić piec węglowy?

Ocena i komentarz dla:

Ekogroszek Tani Opał Orzeł 28 MJ/kg 20 kg