Produkty

Emalia Dekoral Emakol Strong śnieżnobiały 0,9 l

Kliknij aby powiększyć

Emalia Dekoral Emakol Strong śnieżnobiały 0,9 l

Marka: Dekoral

Marka: Dekoral

Kod: 722391

|
 • elastyczna powłoka
 • łatwe zmywanie plam i zabrudzeń
 • 6 lat ochrony
Emalia ftalowa stosowana jest do krycia powierzchni drewnianych i metalowych. Produkt możesz wykorzystać do renowacji drzwi, ram okiennych, parapetów lub elementów metalowych. Farba jest dostępna w dwóch wariantach – matowy odcień świetnie sprawdzi się na kaloryferach, a wysoki połysk można zastosować do powierzchni drewnianych. Śnieżnobiały kolor łatwo dopasujesz niemal do każdego pomieszczenia.

Zwroty bez problemu

Zamów i odbierz w sklepie w 2 godziny

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

9.9 cm

Wysokość opakowania

14.8 cm

Szerokość opakowania

9.9 cm

Waga brutto

1.146 kg

Pojemność

0,9 l

Parametry techniczne i użytkowe

Zastosowanie emalii

do drewna i metalu

Metoda aplikacji

pędzel, wałek lub natrysk

Temperatura malowania

5 - 30°C

Ilość warstw

1 - 3

Czas schnięcia

do nakładania następnej warstwy: 17 h

Sposób rozcieńczania

rozcieńczalnik

Wydajność

do 18 m2/l

Maksymalna wydajność z opakowania

16,2 m2

Stosować z podkładem

tak

Dopuszczalne wartości maksymalnej zawartości LZO

300 g/l

Zawartość LZO w produkcie

300 g/l

Parametry indywidualne

Marka

Dekoral

Seria

Emakol Strong

Rodzaj emalii

ftalowa

Gwarancja

obowiązuje rękojmia

Nr referencyjny

296407

Parametry fizyczne i wizualne

Kolor producenta

śnieżnobiały

Stopień połysku

połysk

Emalia ftalowa idealnie nadaje się do pokrywania kolorem powierzchni drewnianych lub metalowych. Farbę można wykorzystywać zarówno w pomieszczeniach, jak i na dworze. Produkt może posłużyć Ci do renowacji ram okiennych, drzwiowych lub parapetów, kaloryferów i rur. Farba jest dostępna w dwóch wariantach – wysokiego połysku i matowym. Połysk idealnie sprawdzi się do pokrywania powierzchni drzwi lub parapetów, matowy zaś można wykorzystać do pomalowania elementów metalowych. Śnieżnobiały kolor z łatwością dopasujesz do pomieszczenia wykończonego w niemal każdym stylu. Farba cechuje się dobrą wydajnością, dzięki czemu jedno opakowanie można wykorzystać do renowacji kilku elementów. Farba zabezpieczy krytą powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Ocena
35 komentarzy
02.04.2019
- Dziwią mnie negatywne opinie. Jestem laikiem w takich remontowych działaniach, a malowane drzwi wyglądają naprawdę dobrze. Szczerze polecam
13.09.2017
To jest farba wysokiej klasy, porównywalna z emaliami alkidowymi Tikkurilla, Beckers. Szczerze powiedziawszy, jakość tej farby jest zadziwiająca. Posiada bardzo dobre właściwości fizyczne i swietny wygląd - nienaganny połysk i krycie.

I teraz - UWAGA!

Przy malowaniu elementów zewnętrznych takich jak ogrodzenia, drzwi zewnętrzne, okna, balustrady, balkony, okapy, wiatrownice, etc - wskazane jest korzystanie z ciepłej i wilgotnej pogody przy malowaniu - elementy mogą być nawet mokre, drzwi czy okna też zresztą. Nie nalezy malować w desczu oczywiście i okna oraz drzwi muszą być uprzednio spasowane. Można też przyjąć założenie, że drzwi i okna, które po nabraniu wilgoci "spuchły" wrócą do swego normalnego wymiaru, jeśli zostaną zabezpieczone emalią alkidową (czyli ftalową). Farba bowiem konserwuje i zabezpiecza przed nasiąkaniem, lecz nadmiar wilgoci w drewnie wyparuje sam, dostosowawszy się do przeciętnej wilgotności otoczenia.

Czytam te komentarze i widzę, że piszący w części ie mają pojęcia o stosowaniu emalii alkidowych wysokiej jakości, które charakteryzuje przecież długie schnięcie. Ażeby skutecznie SKRÓCIĆ OKRES SCHNIĘCIA, należy emalię przed użyciem po pierwsze bardzo starannie wymieszać a po drugie użyć benzyny lakowej, żeby rozcieńczyć - 1\12 - 1\15.

Malować pędzlem - ta farba nie lubi wałeczków z gąbki. Miękki, niewielki pędzel krótki lub ławkowy 2-6cm oraz pędzel okrągły 2-4cm i płaski 4cm w zasadzie starczają by pomalować wszystkie drzwi i okna w domu. Szersze pędzle, nawet przy dużych płaskich powierzchniach nie są dobre ze względu na rozprowadzenie farby - tutaj max szerokość pędzla płaskiego to 5cm. Jeśli komuś się spieszy to może malować natryskiem - jak ma warunki do tego.
Powierzchnie bardzo chłonne - drewno z "włosem" drewno stare, osłabione będzie bardzo chłonąć produkt. Ażeby temu nieco przeciwdziałać, należy używać rozcieńczenia 1\20 czyli 5% rozpuszczalnika objętościowo.

Wszystkie elementy w mieszkaniu będą schły dłużej, nawet gdy w mieszkaniu jest sucho i ciepło. Należy otworzyć drzwi, aby ulotniły się rozpuszczalniki a wchłonęła się para wodna zawarta w powietrzu bo ona utwardza emalię i przyspiesza schnięcie.
22.08.2017
Jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej.
19.08.2017
chodziło mi o farbę dekoral olejno - alkidową . Tej nie znam - poprzedni wpis był pomylony.

19.08.2017
To jest farba dramat. Schnie 3 dni, lepiej nigdy- nigdy nie używać tego we wnętrzu domu. Strasznie długo okres schnięcia oraz smród tej farby zostaje na długo. Muszę ją czymś zamalować bo nie mogę patrzeć na nią - kojarzy mi się ze smrodem i paroma dniami sprawdzania czy już wyschła, Odradzam
25.07.2017
Nie rozumiem skąd te negatywy. Ja nie żałuję farby. Nakładałam wałkiem i pędzlem. Zacieki wychodzą jak się farba leje po rękach, do pełnej suchości wystarczyło jej jakieś 15h, kryje wyśmienicie, idealnie biała... miałam porównanie z inną farbą...wiem co piszę.
19.06.2017
Strasznie długo schnie, 17 h z opakowania to za mało. Do tego cuchnie mocno, mimo że malowany był balkon i drzwi do mieszkania otwierane tylko co jakiś czas to i tak czuć było w domu, masakra
30.11.2016
Coś jest w tym składzie takiego, że ta farba jest naprawde wydajna. Zawsze wystarcza mi na więcej niż sobie założyłem
30.05.2016
Maluję od lat tylko produktami dekoral. Nie wyobrażam sobie, ze miałbym pracować z inną farbą!
21.05.2016
używałam do odnowienia mebli na werandzie, ładny efekt, świeżo wygląda. Nie mam za dużego porównania z innymi farbami, ale nawet polubiłam takie prace :)
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Właściwości farb chlorokauczukowych

 • Wykończenie

  Co przyda nam się do malowania w małej skali

 • Wykończenie

  Emalie – czym są i do czego służą

Ocena i komentarz dla:

Emalia Dekoral Emakol Strong śnieżnobiały 0,9 l