Produkty

Farba lateksowa Beckers Vaggfarg Colour zen 2,5 l

Kliknij aby powiększyć

Farba lateksowa Beckers Vaggfarg Colour zen 2,5 l

Marka: Beckers

Marka: Beckers

Kod: 735327

|
 • estetyczny wygląd
 • bardzo dobre własności aplikacyjne
 • plamoodporna
 • pomalowana powłoka odporna na zmywanie
 • bogata kolorystyka
 • polecana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne
Farba lateksowa przeznaczona jest do wykańczania oraz renowacji ścian wewnętrznych. Pozostawiona przez nią warstwa jest zmywalna, co pozwoli na usuwanie zabrudzeń bez naruszania struktury emulsji. Produkt szybko schnie oraz łatwo się rozprowadza, co zapewni komfort podczas wykonywanych prac. W naszej ofercie znajdziesz kilka wariantów kolorystycznych farby.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Inni kupili również
Inne z serii

Parametry logistyczne

Długość opakowania

21 cm

Wysokość opakowania

13.65 cm

Szerokość opakowania

21 cm

Waga brutto

3.68 kg

Pojemność

2,5 l

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

wewnątrz budynków

Skala połysku farby

mat

Ilość warstw

2

Powierzchnia aplikacji

czysta, sucha, odpylona, bez spękań

Metoda aplikacji

pędzel, wałek lub natrysk

Temperatura aplikacji

od +5°C do +25°C

Czas schnięcia

2 h; między warstwami min. 4 h

Wydajność

do 16 m2/l

Maksymalna wydajność z opakowania

40 m2

Rozcieńczalnik

woda

Stosować z podkładem

tak

Dopuszczalne wartości maksymalnej zawartości LZO

30 g/l

Zawartość LZO w produkcie

0 g/l

Parametry indywidualne

Marka

Beckers

Seria

Vaggfarg Colour

Rodzaj farby

lateksowa

Informacje dodatkowe

trwałe, piękne, zmywalne wykończenie; farba nie żółknie z upływem czasu; rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne

Nr referencyjny

8448798008

Parametry fizyczne i wizualne

Kolor producenta

zen
Farba lateksowa znajdzie swoje zastosowanie we wnętrzu każdego domu. Z powodzeniem może być stosowana zarówno podczas wykańczania ścian, jak i w trakcie renowacji elewacji, przez co jest bardzo praktyczna. Szybkie schnięcie pozwoli na zaaplikowanie kolejnej warstwy w krótkim odstępie czasowym, co znacznie usprawni wykonywane prace. Po wyschnięciu produkt tworzy powłokę, która charakteryzuje się wysoką odpornością na zmywanie, dlatego możesz usuwać z niej wszelki zabrudzenia nie naruszając tym samym struktury farby. Szary kolor doskonale będzie się doskonale prezentował we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, gdzie dominuje stonowana kolorystyka. W naszym asortymencie znajdziesz również inne farby tego producenta.
Ocena
70 komentarzy
29.09.2018
Farba schodzi płatami. Przy delikatnym dotknięciu zabiera kawałek farby ze ściany. To samo przy zdejmowaniu taśmy, scgodzą całe taśmy. Porażka. Szczególnie za taką cenę.
21.05.2017
Moi fachowcy stosują tylko te farby, bo ich jakość jest fenomenalna!
06.07.2020
Na codzień nie bawię się w wystawianie opinii, ale po przeczytaniu niektórych tu zamieszczonych muszę dodać swoją. Do tej pory farb beckersa zużyłem około 25-30 litrów (10 -12 wiaderek). Malowałem w różnym czasie, różnymi seriami. To co jest bardzo ważne dla tej farby to przygotowanie - mianowicie ściana musi być dobrze przygotowana, zagruntowana ale nie zeszklona. Według mnie dobrze jest gruntowac sama farba w proporcji 50/50 z wodą. Przez to że zawiera bardzo dużo lateksu, mocno przywiera do taśmy malarskiej, dlatego najważniejsze to zdejmować ja tuż po malowaniu. Wtedy unikniemy problemu. Raz zdarzyło mi się zrywać taśmę po kilku-kilkunastu godzinach to musiałem wspomagać się nożykiem. Z drugiej strony duża ilość lateksu sprawdza się w momencie mycia i szorowania ściany. Krycie jest poprawne, na odpowiednim poziomie. Dwie warstwy stacza żeby zakryć stary kolor. Dla ścian bardzo brudnych, lub z ciemnej farby na jasną, może być koniecznie pomalowanie na 3 razy. Osobiście lepiej mi się ta farba maluje wałkami z lekko dłuższym włosiem. Na pewno nie polecam malowania tymi farbami w ciepłym pomieszczeniu, bo farba mocno gęstnieje i lepi się, a samo malowanie staje się nieprzyjemne. W takich momentach warto dodać "w ciemno" około 5% wody. W cenie około 65zl / 2,5l jest jedna z lepszych propozycji.
01.07.2020
Uwielbiam farby Beckersa od lat używam głównie jej i uważam, że razem z magnatem sa to najlepsze farby lateksowe zresztą podobne w działaniu. Głównymi cechami charakterystycznymi tej farby, są jej dość specyficzne działanie lubi ona wcześniejsze gruntowanie, chociaż ja robię to jedynie w zasadzie gdy kładę jasną farbę na jakiś jaskrawy kolor.
Najważniejsze, farba tworzy dość specyficzną strukturę która schnie praktycznie co najmniej 6 - 8 godzin, zwłaszcza jak w pomieszczeniu jest gorąco. Najlepszą metodą jest stosowanie pierwsza warstwa rano, druga wieczorem, malowanie po 12.00 poprawiamy na drugi dzień. Wcześniejsze malowanie praktycznie nie przynosi efektu. Po drugiej warstwie mamy co najwyżej godzinę na poprawkę, później następuje efekt odchodzenia łatami. Podobny efekt jest przymalowaniu gołego tynku, warstwy szpachli, czy też gładzi szpachlowej takie podłoże należy zagruntować zwykłą farbą. Jeżeli nie zdjęliśmy taśmy na mokro, to czekamy co najmniej tydzień. Farba prawdziwy efekt łączenia sie ze ścianą nabiera po 14 dniach. Wtedy można ją już szorować. Jakie ma zalety. Przede wszystkim po wyschnięciu nie widać na niej żadnych smug, takie wrażenie można mieć do tego momentu. Kryje drobne dziury w warstwach ściany. Daje jednolity odcień po drugiej warstwie, praktycznie tak jak mówiłem trzecia warstwa używana jest jedynie w wyjątkowych sytuacji (plama po WD 40, smarze czy coś podobnego) ale stosujemy ją po 24 godzinach od drugiej warstwy. Nie musimy nanosić poprawki na całą ścianą lecz małym wałeczkiem na widoczną plamę. Przy spokojnym malowaniu praktycznie nie chlapie, ja używam kawałka kartonu. Jednak gdy malujemy zbyt wilgotnym wałkiem (np. po wcześniejszym myciu) może dochodzić w początkowej fazie do zakropkowania podłogi, swobodnie schodzi do godziny, później lepiej zaczekać aż wyschnie i zeskrobać.
Warto nauczyć się tej farby, jest ona inna, ale jest trwała, w praktyce naprawdę może służyć latami, jeżeli nawet wylejemy na nią wino i nie pozwolimy mu wyschnąć to nie ma szans wchłonąć się w jej strukturę, plamy po kawach, brudach, czy też ściemnieniach wokół obrazów, praktycznie bez problemu schodzą, możemy używać wody z mydłem. Farba nie odbarwi się, może natomiast sie zatrzeć od byt intensywnego szorowania przy nawilgotnieniu, zwłaszcza gdy pod spodem był inny rodzaj farby). Nie istnieje coś takiego jak zbyt wiele warstw, efekt który występuje przy innych farbach. W tym przypadku, odnosi się wrażenie jednej warstwy (no i oczywiście gdy jest niedomalowana wcześniejsza warstwa). Warto jej się nauczyć.
24.06.2020
1 ściana pomalowana kolorem cosmos w przedpokoju-rewelacja! Każdy kto odwiedza nasze mieszkanie po generalnym remoncie zwraca uwagę i mówi że to piękny kolor..
07.06.2020
Tragedia! Nie wiem jak Beckers mógł wypuścić coś takiego? Powiem tak, pomalowałem ok. 400 m2 ścian I sufitów farbami: Dulux Easycare, Easycare+, Acryl Matt, Beckers Designer Collection, GoodHome Premium i... Beckers Vaggfarg. Ściany z gładzią polimerową (nowe), zagruntowane gruntem polimerowym i emulsją gruntującą lateksową (Acryl-Putz i Śnieżka). Wszystkie farby idealnie, ładne krycie, równa chłonność a Beckers przy zastosowaniu tej samej techniki malowania złazi płatami razem z taśmą (taśma Scotch 3M „fioletowa”) Paranoja! Produkt co prawda ładnie kryje ale co z tego? Mogę całą farbę ściągnąć ze ściany. Ferbe przy taśmie musiałem zerwać, wyszlifować zagruntować, zaszpachlować (ponieważ farba tworzy gumową warstwę i byłoby widać), znów zagruntować, przemalować na biało pomalować Beckersem Vaggfarg i co...? To samo! Myślę, że należy żądać zwrotu pieniędzy.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za pozostawienie swojej opinii na temat produktu. Jest nam niezmiernie przykro, jeśli spotkał się Pan z opisaną sytuacją. Uprzejmie informujemy, że w przypadku, w którym produkt nie spełnia założeń producenta lub jest wadliwy przysługuje Panu prawo do złożenia reklamacji w dowolnym sklepie na terenie całej Polski.

13.05.2020
powiem tak, ścianę przed malowaniem się zmywa, potem gruntuje, dalej maluje. Jeśli nie trzyma się ściany, to albo ściana nie była zmyta, albo nie zagruntowana, lub jedno i drugie. Może też być wina starej powłoki, tak było u mnie. Pseudo malarz, malując mi chałupę po przejęciu od dewelopera zaoszczędził sobie roboty i pomalował mi ścinę na "żywy" tynk maszynowy bez gruntowania. Kiedy robiłam remont po malowaniu odklejałam taśmę też miejscami szło mi z farbą, ale nie beckersem, a wszystkim do żywego tynku.
Wypisujecie bzdury o gumowej powłoce itp. Farba posiada atest higieniczny, do ściągnięcia na stronie jest karta techniczna farby.
"Farba BECKERS VÄGGFÄRG COLOUR jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego dotyczy produktu po całkowitym wyschnięciu pomalowanej powierzchni i dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia.
Dodatkowo spełnia rygorystyczne, europejskie normy odnośnie emisji Lotnych Związków Organicznych – 0 % LZO*"
Wymysły i urojenia ludzi nie znają granic.
Nie jestem fachowcem, i malowałam tą farbą sypialnię oraz kuchnię, włącznie z sufitami.
Zawsze kupuję tester i sprawdzam kolor nie na jednej ścianie w pokoju, a na każdej, ponieważ kolor poddawany jest refleksom świetlnym na każdej ścianie inaczej, - wtedy dopiero podejmuję decyzję i nie mam pretensji do nikogo.
Jutro idę po kolor Nort calm, przetestowany na czterech ścianach ;). Polecam.
jeszcze jedno, farba nie kapie, nie spływa, nie pryska, maluje się idealnie. Przemalowywałam pomarańczową ścianę na kolor jasnoszary, pokryła idealnie na 2 x.
28.04.2020
Pomalowaliśmy kolorem Clarity pokój dzienny. Kolor piękny - dokładnie taki jak nam się wymarzył :) Farba była wydajna (praktycznie zgodnie z deklaracją producenta) i miała b. dobre krycie - po dwóch warstwach kolor wyszedł idealny i nie było śladu po starym (dość intensywnym) kolorze.

Niestety na tym zalety tej farb się kończą. Prawdę mówiąc, to moim skromnym zdaniem ten produkt powinien zostać w trybie natychmiastowym wycofany ze sprzedaży. Dziwię się, że Beckers - wydawałoby się poważna marką - firmuje to coś.

Po pierwsze, to jest guma w płynie. Jak ktoś już napisał - nie wiąże się ze ścianą tylko tworzy taki naskórek, który jest b. delikatny. Żadna inna farba lateksowa, którą malowałem, nie zachowywała się podobnie.

To oznacza drugi problem (o którym też już pisano) - trzeba bardzo uważać z odrywaniem taśmy maskującej. Nie wystarczy zrobić tego po pomalowaniu pokoju - ja robiłem to ściana po ścianie a nawet częściej (maks 15 min). Inaczej razem z taśmą pozbędziemy się też obu warstw farby!

Kolejny problem: smugi widoczne pod światło.Różne techniki próbowałem i efekt zawsze ten sam.

Najbardziej boję się, co będzie z kolejnym malowaniem na tę farbę... Małe naprawy z papierem ściernym skończą się pewnie zerwaniem "naskórka". I czy inne farby będą się trzymały tej gumy - tego nie wiadomo..

I to wszystko w cenie wyższej niż wiele innych lepszych farb!

Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za pozostawienie obszernej, merytorycznej opinii. Miło nam, że kolor farby oraz uzyskana wydajność i krycie spełniły Pana oczekiwania i okazały się zgodne z deklaracją producenta. Jednocześnie jednak, jest nam bardzo przykro, jeśli sama powłoka okazała się zbyt delikatna. Prosimy o kontakt z doradcą fachowym z działu Dekoracje w celu ustalenia możliwych przyczyn opisanej sytuacji oraz odnalezienia satysfakcjonującego Pana rozwiązania. Z doradcą skontaktować się można zarówno osobiście, jak i telefonicznie: www.castorama.pl/sklepy

28.03.2020
Farby beckersa są rewelacyjne. Mają piękne odcienie, które na ścianie prezentują się wyjątkowo. Zawsze używam farb z tej firmy i nigdy się nie zawiodłam. Wydajność tego produktu również zależy od jakości używanych pędzli ! 8 lat temu malowaliśmy i używaliśmy tych farb jak i teraz robimy remont całego domu i tylko je wybieramy !!! Każdy ze znajomych, którzy widzą te efekty również wybierają produkty tej firmy . A jakość pomalowania i końcowy efekt nie tylko zależą od farby, ale i od malarza. Pozdrawiam.
14.03.2020
Kolor grey shell to nie szary a szaro zielony. Okropny- wygląda jak kolor pleśni. Kolor star dust ładny szary. Farba schodzi płatami przy taśmie. Nie polecam, nigdy więcej beckersa.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za informację. Przykro nam, jeśli kolor zakupionej farby Pani nie odpowiada. Uprzejmie przypominamy, że w sklepach dostępne są tablice lub katalogi z prezentacją kolorów, aby można je było zweryfikować przed zakupem. Jeśli okazało się, że prezentowany na próbniku kolor jest inny od deklarowanego na opakowaniu, może Pani skorzystać z przysługującego Pani prawa do złożenia reklamacji w dowolnym sklepie Castorama na terenie Polski. Zachęcamy również do zasięgnięcia porady doradcy fachowego z działu Dekoracje w zakresie poprawnej aplikacji oraz ściągania taśmy malarskiej tak, aby farba pozostała na ścianie, a nie na taśmie.

 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. ...
 8. 7
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Pomaluj ściany jak profesjonalista – malowanie krok po kroku

 • Wykończenie

  Jak łączyć kolory? Harmonia między ścianami a podłogami

 • Wykończenie

  Dlaczego warto stosować farby lateksowe?

Ocena i komentarz dla:

Farba lateksowa Beckers Vaggfarg Colour zen 2,5 l