Produkty

Farby Dulux – wszystko o tych produktach

Farby Dulux – wszystko o tych produktach

Dulux to jedna z najbardziej cenionych marek farb. Zapoznajmy się z najpopularniejszymi seriami, aby idealnie dobrać produkt do potrzeb malowanego wnętrza.

farba duluxFarby Dulux dzielą się na produkty do malowania ścian i sufitów, drewna, metalu i elewacji. Mogą mieć matowe lub satynowe wykończenie. Dostępne są też serie przeznaczone specjalnie do barwienia wymagających powierzchni, na przykład ścian w łazience czy kuchni. Wybór kolorów pozwala uzyskać efekt subtelnych pasteli lub intensywnych, żywnych odcieni. Sprawdźmy, jak wyglądają najpopularniejsze kolekcje farb Dulux.

Dulux EasyCare – plamoodporne farby do wnętrz

To niezwykle popularna seria, ceniona za właściwości plamoodporne. Farby EasyCare przeznaczone są do wnętrz – możemy nimi malować sufity i ściany. Zapewniają dobre krycie i matowe wykończenie. Dzięki specjalnej, hydrofobowej powłoce farba odpycha cząsteczki zabrudzeń i wodę, dzięki czemu nie wnikają one w głąb powierzchni. Dlatego czyszczenie pomalowanych ścian jest niezwykle proste. Farbę możemy stosować w miejscach narażonych na zabrudzenia, na przykład w salonie, korytarzu czy pokoju dziecka.

Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka

Marka opracowała odmianę serii EasyCare przeznaczoną specjalnie do pomieszczeń narażonych na wilgoć. Farby z tej kolekcji charakteryzują się paroprzepuszczalnością, dzięki czemu ściany mogą oddychać. Dodatkowo zastosowano powłokę, która wyróżnia się odpornością na działanie grzybów pleśniowych. Jak wszystkie farby EasyCare, seria Kuchnia i Łazienka posiada właściwości plamoodporne i hydrofobowe.

Farba Dulux Kolory Świata różane perfumy 5 lDulux Kolory Świata – farby inspirowane zakątkami świata

Jeśli marzy nam się ściana w kolorze francuskiego fioletu lub polarnego nieba, odpowiednią farbę znajdziemy w serii Kolory Świata. Dzięki lateksowej formule i technologii Pigment Pro, produkt zapewnia bardzo dobre krycie. Tworzone powłoki są odporne na ścieranie, więc farba bardzo dobrze sprawdza się w często użytkowanych wnętrzach. Wybór barw – od nasyconych po pastelowe – zadowoli najbardziej wybredne gusta.

Dulux RapiDry – emalie do metalu, drewna i PCV

Gdy podoba nam się odcień mebli pasujący do koloru ścian, wybierzmy produkt z serii RapiDry. Wodną emalią możemy pomalować drewniane meble, metalowe ozdoby czy elementy wykonane z PCV. Powłoki są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i temperatury, dlatego farby użyjemy też do malowania elementów na zewnątrz budynku. Kolory odpowiadające farbom RapiDry znajdziemy również w innych produktach Dulux, co daje duże możliwości dekoracyjne – ściana i półka mogą dzięki nim uzyskać identyczny odcień. Uzupełnieniem serii są emalie RapiDry Satin, które pozostawiają na malowanych obiektach eleganckie, satynowe wykończenie.

Testery kolorów Dulux

Próbki zawierające niewielką ilość farby są zamknięte w poręcznym pojemniczku. Mały pędzelek przytwierdzony do nakrętki umożliwia nam łatwe nałożenie koloru na fragment ściany. To najłatwiejszy sposób na upewnienie się, jak dany odcień prezentuje się na powierzchni, czy pasuje do wnętrza i czy nam odpowiada. Przy okazji możemy sprawdzić właściwości plamoodporne i wytrzymałość powłok. Testery są dostępne dla wszystkich kolorów farb z serii Kolory Świata i EasyCare.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka
Przygotowując pokój dziecięcy, chcemy, aby nasze pociechy czuły się w nim dobrze i swobodnie. Wybierając farby do malowania ścian, powinniśmy s...
Czytaj więcej

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?
Pomalowanie ścian na czerwono wymaga nie tylko odwagi, ale również wrażliwości aranżacyjnej i wiedzy. W jakich pokojach warto zastosować czerwi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Farby Dulux – wszystko o tych produktach