Produkty

Feng Shui w biurze

Feng Shui w biurze

Spędzając 40 godzin tygodniowo za biurkiem ciężko jest być skupionym przez cały czas i efektywność pracy nie zawsze będzie na najwyższym poziomie. By jednak zwiększyć wydajność pracy, możemy urządzić wnętrze według zasad Feng Shui. Zobaczmy, jak się za to prawidłowo zabrać.

drewniane biurkoKształt biura

Budynek, jak i samo pomieszczenie biurowe, powinno mieć kształt regularny, np. kwadratu lub prostokąta. W innym przypadku – np. pracując  w pomieszczeniu w kształcie litery L bądź T może zostać zachwiana energia, która zakłóci naszą efektywną pracę.

Pomieszczenia

Tworząc plany pomieszczeń pracowników oraz dyrektorów ważne jest, by nie rozdzielać ich długimi korytarzami. Może być to przyczyną występowania nieporozumień na poszczególnych szczeblach organizacji.

Środek biura

Na środku biura warto pozostawić wolną przestrzeń. Dzięki niej pozytywna energia będzie   swobodnie przepływać przez wnętrze.

Biurko

Biurko powinno być wykonane z drewna. Do tego najlepiej, by jego kanty były zaokrąglone. Co więcej, utrzymanie porządku w miejscu pracy jest według zasad Feng Shui niezwykle ważne. Dzięki temu niepotrzebne papiery nie będą blokowały przepływu pozytywnej energii. Dodatkowo wiemy, że biurko pracownika jest również wizytówką miejsca pracy (nie tylko w myśl zasad Feng Shui).

Umiejscowienie biurka

Najlepiej umieścić biurko w głębi gabinetu, mając przed sobą widok na całe pomieszczenie. Co więcej, by mieć kontrolę nad całym wnętrzem, nie warto siadać tyłem do drzwi. Nie będzie to sprzyjało naszej koncentracji. Nie jest korzystne również takie miejsce, w którym za plecami będzie umieszczone okno. Tym samym nie należy siedzieć na linii drzwi – okno. Biurko powinno stać w takim miejscu, gdzie za plecami będziemy mieć ścianę lub regał. Są one symbolem bezpieczeństwa.

Zatrute strzałyrośliny w biurze

By we wnętrzu panowała pozytywna energia, należy wystrzegać się tzw. zatrutych strzał. Są to wszelkie ostre krawędzie szafek, drzwi czy filarów. Dobrze jest je zasłonić roślinnością lub innymi przedmiotami.

Kolorystyka

Najodpowiedniejszymi kolorami do zastosowania na ścianach jest żółć oraz zieleń. Pierwszy sprzyja rozumnemu myśleniu, drugi negocjacjom oraz podejmowaniu właściwych decyzji.

Roślinność

Zgodnie z zasadami Feng Shui, warto umieścić w biurze kilka gatunków roślin.  Sprawdzą się tu m.in.  kwiaty o szerokich i zielonych liściach.

Im wyżej, tym lepiej

Na koniec mała ciekawostka. W myśl Feng Shui na im wyższym piętrze pracujemy, tym lepiej. To właśnie tam energia jest silniejsza i przyczynia się do szybszego i efektywniejszego rozwinięcia naszych umiejętności, a tym samym przyczynia się do odniesienia większego sukcesu.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?
Lampy do pokoju dziecięcego powinny być zarówno funkcjonalne, a więc dawać mocne i intensywne światło, jak i ładne. Najmłodsi ucieszą się z klo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
3 komentarze
28.08.2016
Ha, ha, ciekawe czy to działa. Ale trzeba przyznać, że jak ostatnio byłam w takiej wschodniej knajpce i wszystko było wedle feng shui urządzone, to czułam się dobrze.
03.04.2016
No ja muszę zdecydowanie jakieś kwiaty wprowadzić u siebie i rozjaśnić przestrzeń. A na biurku wyląduje roślinka. Ważne też żeby biurko nie było chyba zupełnie naprzeciwko drzwi
19.08.2015
może nie wierze w to cale fengshui i ogolnie medycyne wschodu i inne takie, ale coś jest czasem na rzeczy. Na przykład mnie się w moim gabinecie bardzo źle pracowało byłam wiecznie zmęczona i bez życia. Po remoncie gdy przestawiła zupełnie układ mebli - w tym oczywiście biurka - wszystko się zmieniło. Nie wiem czym to jest spodowodowane, ale warto czasem poeksperymentować :)

Ocena i komentarz dla:

Feng Shui w biurze