Produkty

Form Basic, Form Premium – dwa oblicza nowoczesnej garderoby

Form Basic, Form Premium – dwa oblicza nowoczesnej garderoby

Nowoczesna garderoba nie jest już wydzielonym miejscem, w którym składujemy odzież, obuwie i kartony z nieużywanymi przedmiotami. Obecnie wychodzi z ukrycia, wkraczając na salony i pokoje mieszkańców oraz stanowiąc nowy standard przechowywania. Jak prezentuje się nowoczesna garderoba, przedstawimy na przykładzie jej wersji podstawowej – Form Basic – i rozbudowanej, czyli Form Premium.

Przejdź do następnych akapitów:

Garderoba dawniej i dziś

Osobne pomieszczenie, w całości przeznaczone do przechowywania, to luksus, na jaki pozwolić sobie mogą mieszkańcy domów jednorodzinnych i przestronnych mieszkań. Do jego standardowego wyposażenia należy oświetlenie i lustro, a odwiedzamy je przed wyjściem z domu – wygodnie dobieramy ubrania i przygotowujemy się do codziennej aktywności. Jeśli garderoba jest większym pomieszczeniem, służy do przechowywania tych ubrań, butów i rozmaitych przedmiotów, które czekają na odpowiedni dla siebie sezon.

Specyfika mieszkań w nowoczesnym budownictwie i w blokach z wielkiej płyty uniemożliwia wygospodarowanie na garderobę jednego całego pomieszczenia – jej funkcję tymczasowo przejęły szafy, zwłaszcza wnękowe, wykonywane na wymiar i zabudowane od poziomu podłogi aż do sufitu, aby można w nich było schować dużą ilość przedmiotów i ubrań. Trudno jednak oczekiwać, aby ułożone ciasno obok siebie ubrania czuły się dobrze, a koszule, żakiety i garnitury z czasem nie stawały się pogniecione, jeśli ubrań i obuwia regularnie przybywa. Poszukujemy wobec tego nowych możliwości wygodnego ich przechowywania.

Kolejnym powodem stosowania zmodernizowanej garderoby jest konieczność wyposażenia w podstawowe meble wynajmowanych mieszkań. Właściciele takich lokali, aby zminimalizować koszt wynajmu, często oferują mieszkania wyposażone jedynie w niezbędne sprzęty, dlatego w szybki sposób chcemy je uzupełnić o dopasowane do naszych potrzeb meble. Zwłaszcza w tym przypadku łatwa do zamocowania garderoba Form Basic jest najlepszym sposobem na wygodne składowanie ubrań, butów i innych przedmiotów, zwłaszcza jeśli nie posiadamy ich w dużej ilości.

Form Basic jako garderoba w wersji 2.0 – z czego się składa?

Nowoczesna garderoba, jaką jest komplet Form Basic umożliwia takie przechowywanie ubrań, aby były one odpowiednio posegregowane, powieszone i poskładane. Służy do tego celu podstawowe jej wyposażenie, na które składają się:

  • drążek górny
  • drążek dolny
  • kolumna z czterema półkami
  • długa półka

Usytuowanie półek o różnej wielkości, podobnie jak możliwość zdemontowania dolnego drążka, pozwoli nam na precyzyjne dostosowanie wyglądu i funkcjonalności garderoby Form Basic do naszych potrzeb. Przykładowo: pozostawienie jedynie górnego drążka umożliwi nam umieścić na nim wieszaki z wyprasowanymi koszulami, żakietem lub garniturem, natomiast miejsce pod nimi przeznaczone zostanie na ozdobne kartony, w których znajdą się rzadziej użytkowane przedmioty.

Dużą zaletą garderoby Form Basic jest jej mobilność – ponieważ nie musi (chociaż może) być trwale przytwierdzona do ściany, jej usytuowanie – podobnie jak rozmiar półek w kolumnie – możemy zmieniać. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by znalazła miejsce za przesuwanymi drzwiami, chociaż jej wygląd i kolor dębowego drewna jest na tyle estetyczny, by pozostawić ją dobrze widoczną.

Form Premium – nowoczesna garderoba w wersji XL

Nie mniej atrakcyjnie prezentuje się rozbudowana wersja garderoby tego typu – Form Premium. Zwraca uwagę głębokość jej półek – 50 cm – i ich zwiększona ilość. Na całość tego mebla składają się:

  • dwie kolumny z pięcioma półkami i jedną szufladą w każdej z nich
  • długa, łącząca je mostowo półka o udźwigu do 50 kg
  • drążek górny
  • drążek dolny

Co ważne – obie wersje, Basic i Premium, można ze sobą łączyć, zwiększając tym samym ilość miejsca potrzebnego na składowanie wszystkich potrzebnych nam przedmiotów. Aby uniknąć zbędnego nieporządku, do przechowywania warto użyć specjalnych, dopasowanych do wielkości półek pojemników, których ozdobne wykończenie przysłuży się dekoracyjnemu wyglądowi całości.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Pomysł na garderobę w sypialni – jak zaprojektować i urządzić?

Pomysł na garderobę w sypialni – jak zaprojektować i urządzić?
Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie wykańczania swojego domu, czy masz w zamiarach remont – po Twojej głowie snuje się wiele pomysłó...
Czytaj więcej

Mała garderoba w 5 krokach – stwórz ją sam!

Mała garderoba w 5 krokach – stwórz ją sam!
Sprytne rozwiązania pozwolą Ci stworzyć garderobę skrojoną na miarę własnych potrzeb, nawet jeśli masz do dyspozycji niewielki metraż. Zadbaj o idealn...
Czytaj więcej

Jak optycznie powiększyć wąski pokój? Podpowiadamy!

Jak optycznie powiększyć wąski pokój? Podpowiadamy!
Małe pomieszczenia łatwo przytłoczyć zbyt dużą ilością mebli i dodatków. W efekcie sami możemy czuć się w nich niekomfortowo. Rozwiązaniem będz...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Form Basic, Form Premium – dwa oblicza nowoczesnej garderoby