Produkty

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze

Kompozycja z dopasowanych do siebie regałów wypełnionych dekoracyjnymi pojemnikami to ciekawy i oryginalny sposób wyposażenia wnętrza w niezbędne miejsce do przechowywania, a zarazem w ozdobny zestaw mebli, który przyciągnie spojrzenia naszych gości. Oto, czym warto się kierować podczas wyboru tego typu sprzętów na przykładzie modułów Form Mixxit.

Regał Form Mixxit 3-komorowyRegały – jakie pełnią funkcje?

Regały w pomieszczeniu spełniają przede wszystkim funkcję mebli, na których gromadzimy różnorakie przedmioty. Bogate księgozbiory są obecnie zastępowane przez pojedynczo eksponowane dekoracje, które nie przytłaczają pomieszczeń w takim stopniu, jak wypełnione książkami po brzegi ścian półki.

W przeciwieństwie do tych ostatnich regały charakteryzuje większa głębokość, co daje nam możliwość wypełnienia ich większą ilością przedmiotów. Inną zaletą głębokości regałów jest wynikająca z niej stabilność tego rodzaju mebla, który – zwłaszcza jeśli nie jest wysoki – może zostać użyty w funkcji przegrody, wydzielając w większym pomieszczeniu strefy o różnym przeznaczeniu, a więc służącą do pracy, odpoczynku, oglądania telewizji. Regały w tym przypadku nie będą umiejscowione pod ścianami, ale postawione w poprzek lub nie będą graniczyły z żadną z nich.

Regał Form Mixxit 4-komorowyRegały dają możliwość wykonania ciekawej ozdoby świetlnej, jeśli graniczące ze ścianami brzegi regałów wzbogacimy o taśmy LED. Załączana wieczorami iluminacja tego typu stanie się główną ozdobą pomieszczenia, rzucając wiązki dyskretnego światła na zgromadzone na nich eksponaty. Jednak ich dekoracyjność nie ograniczy się tylko do godzin wieczornych i nocnych – będzie rzucać się w oczy również za dnia, jeśli poszczególne regały wypełnione zostaną dopasowanymi do nich pojemnikami w wyrazistych, nasyconych barwach, czego przykładem są wielokolorowe pudełka Form Mixxit.

Form Mixxit – nowy wymiar nowoczesnych regałów

Regał Form Mixxit 8-komorowyRegały Form Mixxit są przykładem mebli, których kształt możemy swobodnie modyfikować. Powodem tego jest budowa modułowa – poszczególne elementy różnią się wysokością i szerokością przy zachowaniu tej samej głębokości, przez co ułatwione jest ich dowolne zestawianie. Dobierać możemy następujące komponenty, odpowiednie do dostępnej w pomieszczeniu przestrzeni:

- regał 4-komorowy (2 x 2),
- regał 8-komorowy (4 x 2),
- regał 3-komorowy (3 x 1),
- regał 9-komorowy (3 x 3).

Do modułów tych przeznaczone są dodatkowe akcesoria, z których wyróżnić należy:

- dodatkowe półki,
- drzwiczki do pojedynczych części,
- zestaw dwu szuflad,
- pudełka w rozmiarze S (zajmujące połowę komory) i L (wypełniające ją w całości) w kolorach: białym, pomarańczowym, ecru, brązowym, czerwonym, zielonym, fioletowym i kremowym.

Regał Form Mixxit 4-komorowyRegały nie tylko w roli dekoracji pomieszczenia

Regały wykonane są w kolorze białym lub szarym, co daje nam możliwość różnorakiego użycia względem barwy ścian. Po pierwsze, przy jasnych ścianach białe regały łagodnie wtopią się w ich tło. Po drugie, zarówno białych, jak i szarych mebli tego typu możemy użyć w charakterze kontrastowym, zwłaszcza jeśli nasze ściany pokryte są farbą w wyrazistym kolorze.

Efekt ten wzmocnią różnokolorowe pudełka Mixxit, które dodatkowo wyróżnią barwnie zawartość regałów z jednolitego ściennego tła. Trudno przecenić zalety pojemników tego typu w roli miejsca przechowywania różnorodnych przedmiotów – bez użycia pudełek na regałach zagościłby bałagan, co będzie szczególnie zauważalne w pokoju dziecięcym. Jeśli wielokolorowe pojemniki i szuflady przeznaczone zostaną na miejsce składowania poszczególnych typów zabawek – klocków, maskotek, samochodów, przyborów do rysowania – cowieczorne segregowanie przedmiotów i ich układanie na regałach pod okiem rodziców przyczyni się do nauczenia dzieci dbania o czystość i porządek w ich królestwie.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym
Tam, gdzie chcemy pracować się i uczyć, musimy mieć wygodny system do przechowywania. Nie tylko tyczy się to podręcznych książek czy zeszytów, które w...
Czytaj więcej

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?
Czy to w przypadku pokoju dla dzieci, czy też stancji studenckiej, dzielone pomieszczenie powinno być w odpowiedni sposób urządzone. Każda z osób, któ...
Czytaj więcej

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?
Jeżeli po otwarciu szafy stwierdzamy, że pęka ona w szwach, a my i tak nie mamy się w co ubrać, to bardzo możliwe, że mamy problem z organizacją przes...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze