Produkty

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze

Kompozycja z dopasowanych do siebie regałów wypełnionych dekoracyjnymi pojemnikami to ciekawy i oryginalny sposób wyposażenia wnętrza w niezbędne miejsce do przechowywania, a zarazem w ozdobny zestaw mebli, który przyciągnie spojrzenia naszych gości. Oto, czym warto się kierować podczas wyboru tego typu sprzętów na przykładzie modułów Form Mixxit.

Regały – jakie pełnią funkcje?

Regały w pomieszczeniu spełniają przede wszystkim funkcję mebli, na których gromadzimy różnorakie przedmioty. Bogate księgozbiory są obecnie zastępowane przez pojedynczo eksponowane dekoracje, które nie przytłaczają pomieszczeń w takim stopniu, jak wypełnione książkami po brzegi ścian półki.

W przeciwieństwie do tych ostatnich regały charakteryzuje większa głębokość, co daje nam możliwość wypełnienia ich większą ilością przedmiotów. Inną zaletą głębokości regałów jest wynikająca z niej stabilność tego rodzaju mebla, który – zwłaszcza jeśli nie jest wysoki – może zostać użyty w funkcji przegrody, wydzielając w większym pomieszczeniu strefy o różnym przeznaczeniu, a więc służącą do pracy, odpoczynku, oglądania telewizji. Regały w tym przypadku nie będą umiejscowione pod ścianami, ale postawione w poprzek lub nie będą graniczyły z żadną z nich.

Regały dają możliwość wykonania ciekawej ozdoby świetlnej, jeśli graniczące ze ścianami brzegi regałów wzbogacimy o taśmy LED. Tego typu rozwiązanie może stać się główną ozdobą pomieszczenia, rzucając wiązki dyskretnego światła na zgromadzone na nich eksponaty. Jednak ich dekoracyjność nie ograniczy się tylko do godzin wieczornych i nocnych – będzie rzucać się w oczy również za dnia, jeśli poszczególne regały wypełnione zostaną dopasowanymi do nich pojemnikami w wyrazistych, nasyconych barwach, czego przykładem są wielokolorowe pudełka Form Mixxit.

regały mixxit

Form Mixxit – nowy wymiar nowoczesnych regałów

Regały Form Mixxit są przykładem mebli, których kształt możemy swobodnie modyfikować. Powodem tego jest budowa modułowa – poszczególne elementy różnią się wysokością i szerokością przy zachowaniu tej samej głębokości, przez co ułatwione jest ich dowolne zestawianie. Dobierać możemy następujące komponenty, odpowiednie do dostępnej w pomieszczeniu przestrzeni:

- regał 2-komorowy (2 x 1),

- regał 4-komorowy (2 x 2),

- regał 8-komorowy (4 x 2),

- regał 3-komorowy (3 x 1),

- regał 9-komorowy (3 x 3).

mixxit rodzaje

Do modułów tych przeznaczone są dodatkowe akcesoria, z których wyróżnić należy:

- dodatkowe półki,
- drzwiczki do pojedynczych części,
- zestaw szuflad.

Zarówno regały jak i pasujące do nich elementy dostępne są w kolorach białym i szarym.

Regały nie tylko w roli dekoracji pomieszczenia

Regały wykonane są w kolorze białym lub szarym, co daje nam możliwość różnorakiego użycia względem barwy ścian. Po pierwsze, przy jasnych ścianach białe regały łagodnie wtopią się w ich tło. Po drugie, zarówno białych, jak i szarych mebli tego typu możemy użyć w charakterze kontrastowym, zwłaszcza jeśli nasze ściany pokryte są farbą w wyrazistym kolorze.

Efekt ten wzmocnią różnokolorowe pudełka Mixxit. Dostępne są w rozmiarze S (zajmujące połowę komory) i L (wypełniające ją w całości), w wielu różnych kolorach, które z pewnością przypadną do gustu domownikom. 

regały i pudełka Mixxit

Trudno przecenić zalety pojemników tego typu w roli miejsca przechowywania różnorodnych przedmiotów – bez użycia pudełek na regałach zagościłby bałagan, co będzie szczególnie zauważalne w pokoju dziecięcym. Jeśli wielokolorowe pojemniki i szuflady przeznaczone zostaną na miejsce składowania poszczególnych typów zabawek – klocków, maskotek, samochodów, przyborów do rysowania – cowieczorne segregowanie przedmiotów i ich układanie na regałach pod okiem rodziców przyczyni się do nauczenia dzieci dbania o czystość i porządek w ich królestwie.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym
Tam, gdzie chcemy pracować się i uczyć, musimy mieć wygodny system do przechowywania. Nie tylko tyczy się to podręcznych książek czy zeszytów, które w...
Czytaj więcej

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?
Czy to w przypadku pokoju dla dzieci, czy też stancji studenckiej, dzielone pomieszczenie powinno być w odpowiedni sposób urządzone. Każda z osób, któ...
Czytaj więcej

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?
Jeżeli po otwarciu szafy stwierdzamy, że pęka ona w szwach, a my i tak nie mamy się w co ubrać, to bardzo możliwe, że mamy problem z organizacją przes...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze