Produkty

Gont karpiówka Matizol 3,85 m2 brązowy

Kliknij aby powiększyć

Gont karpiówka Matizol 3,85 m2 brązowy

Marka: Matizol

Marka: Matizol

Kod: 910228

|
 • bardzo dobre własności klejące i izolacyjność
 • idealny na dachy skośne
 • bogata estetyka pokrycia dachowego
 • nie wymaga konserwacji
 • montaż bez specjalistycznego sprzętu
 • długoletnia trwałość
Produkt marki Matizol to gont dachowy karpiówka, który możesz zastosować do wykonania pokryć dachowych, a także do renowacji uszkodzonych powierzchni. Do jego produkcji wykorzystano takie materiały, jak welon szklany czy oksydowany asfalt, dzięki czemu produkt ma wysokie parametry odpornościowe. Ma brązowy kolor i pozwala solidnie i estetycznie wykończyć powierzchnię.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Dostawa kurierem w sobotę

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Główne Cechy

 • Gwarancja

  Gwarancja

Parametry logistyczne

Liczba sztuk w opakowaniu

24

Wysokość opakowania

88 cm

Długość opakowania

105 cm

Szerokość opakowania

140 cm

Waga brutto

146.8 kg

Wymiary produktu

340 x 1000 mm, wysokość nosków 160 mm

Ilość m2 w opakowaniu

3,85 m2

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

dachy pochyłe o nachyleniu 12 - 75°

Klasa reakcji na ogień

E

Parametry indywidualne

Marka

Matizol

Gwarancja

10 lat

Informacje dodatkowe

jako warstwę podkładową pod gonty zaleca się stosować Membranę Dachową Matizol lub papę na welonie z włókien szklanych, np.: PV/64 lub PV/100; nie stosować pap na tekturze budowlanej

Nr referencyjny

M-G-KR-3.85-BR

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

wkładka nośna - welon szklany, asfalt oksydowany, posypka papowa

Kolor producenta

brązowy

Kształt gontu

karpiówka
Gont karpiówka Matizol przeznaczony jest do montażu na dachach skośnych. Może być stosowany zarówno jako wierzchnia powłoka dachów wielowarstwowych, a także podczas renowacji uszkodzonych powierzchni. Zastosowanie produktu umożliwi solidne zabezpieczenie dachu oraz jego estetyczne wykończenie. Dzięki temu, nie będziesz musiał obawiać się ulewnego deszczu czy silnego wiatru, a pod swoim dachem będziesz czuł się bezpiecznie i komfortowo. Produkt charakteryzuje się solidnym wykonaniem, przy użyciu wysokiej jakości materiałów. W produkcji gontu zastosowano welon szklany, oksydowany asfalt oraz posypkę papową. W efekcie produkt jest odporny na działanie wilgoci, zapewnia doskonała izolację akustyczną i termiczną oraz ściśle przylega do podłoża. Tak wykończony dach, z pewnością będzie Ci służył w doskonałej kondycji przez wiele lat. Produkt ma brązowy kolor.
Ocena
40 komentarzy
24.10.2018
Niestety część gontu nie zwulkanizowała się pomimo idealnej temperatury podczas montażu i ciepłego lata. Zobaczymy jak zachowa się selena, czy tak jak piszą poprzednicy wypnie się na wazystko
17.04.2018
No, można tym bardzo fajnie wykończyć dach domku ogrodowego! Wygląda wtedy bardzo ciekawie i estetycznie
28.06.2017
polecam ten produkt. Używałem go do pokrycia dachu nowej altany ogrodowej. Ładnie się kładzie, estetyczny wygląd, wulkanizuje się na całej powierzchni co zapewnia mocne przyleganie do podłoża.
Przed odklejaniem folii zabezpieczającej proponuję potrzymać gont w chłodnym miejscu, aby lepiej odchodziła.
14.10.2019
Polecam gont kladłem na drewutnie ladnie wyglada mozna dać mały wkret z gumowa podkladka dla pewności.
09.09.2019
Ogólnie lipa nie wulkanizuje, co partia to inny odcień, to samo z ziarnem raz grubsze raz drobniejsze, z grubości też nie powala kilka lat temu był dużo lepszej jakości niż teraz.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za opinię o tym produkcie. Przykro nam, jeśli karpiówka nie spełniła Pana oczekiwań. Przypominamy, że naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji. Można z niego skorzystać w dowolnym sklepie Castorama, nie tylko w tym, w którym dokonano zakupu. Zachęcamy do odwiedzenia najdogodniej zlokalizowanego sklepu. Jednocześnie zapewniamy, że opisana kwestia zostanie przekazana osobom odpowiedzialnym za jakość oferowanego w sklepie asortymentu w celu jej sprawdzenia.

18.06.2019
Dach altany 10m2, oszczędne krycie minimum odpadów, zużyłem 3,5 paczki, paczka to (tak podaje producent) 3,85m2, więc ok. 13,5m2. W każdym razie 30% zapasu to absolutne minimum. Poza tym gont OK.
13.06.2019
Za tą cenę bajka. Kładłem przy słońcu i 25 stopniach. kładłem od rana i wieczorem cały dach był już poklejony tak że nie dało się oderwać. Należy oczywiście pamiętać o zerwaniu folii zabezpieczającej i kawałka taśmy przy prostej krawędzi gontu. jedyne do czego można się doczepić to lekka różnica w odcieniach między paczkami ale nie jest to tak straszne aby psuło efekt karpiówki. Gorąco polecam. Za tą cenę naprawdę warto!
06.05.2019
Kładłem w słońcu w lipcu zeszłego roku na działce, w majówkę pozbierałem u sąsiadów... nic nie zwulkanizowało. NIC.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za tę opinię. Przykro nam, jeśli spotkała Pana tego rodzaju sytuacja. Zachęcamy do skonsultowania opisanej kwestii z naszym doradcą fachowym, który postara się ustalić przyczyny tej sytuacji i znaleźć jej rozwiązanie.

03.03.2019
Moja opinia będzie chyba najważniejsza bo jestem wykonawcą i kładę tego gontu około 500-800m2 rocznie. Jest tani i to tylko tyle. Pod spód kładę papę z której zrywa się folię i generalnie jedno z drugim wulkanizuje się, bez papy nawet przy dużych spadkach podcieka. Przy silnych wiatrach podwiewa łuskę i przełamuje ją. Producent zamiast naprawić ten mankament wypuścił na rynek silikon/klej który trzeba nałożyć pod każda łuskę żeby nie podwiało, normalnie jaja, mamy XXI wiek. Jednak przed położeniem informuje o tym klienta i dodaje że jest o wiele lepszy gont ale o wiele droższy. Jak na cenę daje rady.
17.09.2018
Gontem pokryłem altanę o powierzchni dachu 25mkw. Kładłem przy temperaturze 25 stopni i szczerym słońcu. Wulkanizował się w ciągu godziny i teraz tworzy jedną zwartą skorupę. Pamiętać trzeba o zerwaniu folii zabezpieczającej. Nie wiem jak jak na dom i poważniejsze budowle, ale do architektury ogrodowej się nadaje idealnie i ja osobiście polecam.

 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Dach z papy - konserwacja pokrycia dachowego i naprawa papą termozgrzewalną

 • Budowa

  Idealny materiał na pokrycie dachowe – gont bitumiczny

 • Budowa

  Co to jest gont?

Ocena i komentarz dla:

Gont karpiówka Matizol 3,85 m2 brązowy