Produkty

Gont karpiówka Matizol 3,85 m2 brązowy

Kliknij aby powiększyć

Gont karpiówka Matizol 3,85 m2 brązowy

Marka: Matizol

Marka: Matizol

Kod: 910228

|
 • bardzo dobre własności klejące i izolacyjność
 • idealny na dachy skośne
 • bogata estetyka pokrycia dachowego
 • nie wymaga konserwacji
 • montaż bez specjalistycznego sprzętu
 • długoletnia trwałość
Produkt marki Matizol to gont dachowy karpiówka, który możesz zastosować do wykonania pokryć dachowych, a także do renowacji uszkodzonych powierzchni. Do jego produkcji wykorzystano takie materiały, jak welon szklany czy oksydowany asfalt, dzięki czemu produkt ma wysokie parametry odpornościowe. Ma brązowy kolor i pozwala solidnie i estetycznie wykończyć powierzchnię.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Główne Cechy

 • Gwarancja

  Gwarancja

Parametry logistyczne

Liczba sztuk w opakowaniu

24

Wysokość opakowania

88 cm

Długość opakowania

105 cm

Szerokość opakowania

140 cm

Waga brutto

146.8 kg

Wymiary produktu

340 x 1000 mm, wysokość nosków 160 mm

Ilość m2 w opakowaniu

3,85 m2

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

dachy pochyłe o nachyleniu 12 - 75°

Klasa reakcji na ogień

E

Parametry indywidualne

Marka

Matizol

Gwarancja

10 lat

Informacje dodatkowe

jako warstwę podkładową pod gonty zaleca się stosować Membranę Dachową Matizol lub papę na welonie z włókien szklanych, np.: PV/64 lub PV/100; nie stosować pap na tekturze budowlanej

Nr referencyjny

M-G-KR-3.85-BR

Parametry fizyczne i wizualne

Materiał wykonania

wkładka nośna - welon szklany, asfalt oksydowany, posypka papowa

Kolor producenta

brązowy

Kształt gontu

karpiówka
Gont karpiówka Matizol przeznaczony jest do montażu na dachach skośnych. Może być stosowany zarówno jako wierzchnia powłoka dachów wielowarstwowych, a także podczas renowacji uszkodzonych powierzchni. Zastosowanie produktu umożliwi solidne zabezpieczenie dachu oraz jego estetyczne wykończenie. Dzięki temu, nie będziesz musiał obawiać się ulewnego deszczu czy silnego wiatru, a pod swoim dachem będziesz czuł się bezpiecznie i komfortowo. Produkt charakteryzuje się solidnym wykonaniem, przy użyciu wysokiej jakości materiałów. W produkcji gontu zastosowano welon szklany, oksydowany asfalt oraz posypkę papową. W efekcie produkt jest odporny na działanie wilgoci, zapewnia doskonała izolację akustyczną i termiczną oraz ściśle przylega do podłoża. Tak wykończony dach, z pewnością będzie Ci służył w doskonałej kondycji przez wiele lat. Produkt ma brązowy kolor.
Ocena
40 komentarzy
23.08.2018
Witam, miałem do położenia 44 m2, kupiłem 12 paczek to wg producenta wychodzi 46 m2 wystarczyło bez problemu, gonty położone są na płytę OSB przed położeniem gontów płyty posmarowane Abizolem R. Wszystko się pięknie zwulkanizowało, zamiast gwoździ użyłem tackera. Polecam.
23.07.2018
Ludzie, to coś - nie na dom, NIE NA DOM !!! Tylko i wyłącznie na garaż, wiatę, altankę lub budę dla psa. W dzisiejszych czasach wystarczy wpisać w google i wszystko będziecie wiedzieć. Jeśli na dom to gonty kanadyjskie, amerykańskie lub rosyjskie czy litewskie, ale nie to !!!
18.07.2018
Kolego DJ_Rydzyk nie wprowadzaj ludzi w błąd bo wierutne bzdury wypisujesz.
gdyby było tak jak mówisz to 24 sztuki położone obok siebie to:
24 x 0,34m z 1,0m = 8,16m2
W opisie jest z kolei napisane, że wysokość noska to 16cm czyli 0,16m.
Zakładając więc, że będziemy maksymalnie oszczędni to taka będzie będzie właśnie powierzchnia krycia:
24 x 0,16 x 1,0 = 3,84m2
W życiu tego produktu na oczy nie widziałeś ani tym bardziej nie miałeś w rękach, a bajki opowiadasz i ludzi w błąd wprowadzasz.
04.06.2018
3,85m2 to (oczekiwana) powierzchnia jaką zajmują gonty z paczki rozłożone obok siebie, bez zakładki. Proszę zauważyć, że układanie gontu powoduje redukcję tej powierzchni o ca. 50%. Wobec powyższego, realne pokrycie m2 dachu tym gontem jest dwukrotnie droższe, niż można byłoby domniemać odczytując reklamowe wartości.
Jakby na to nie patrząc, jest to jednak pewnego rodzaju oszustwo, mimo iż z formalnego punktu widzenia jest ok (nigdzie nie jest napisane, że te 3,85m2 to powierzchnia kryta gontem).
Jednakże podobnie oszukują inni producenci/sprzedawcy innych materiałów. Np. dachówka kosztuje jakieś tam xx zł pomnożone przez m2, a następnie gąsiory i inne konieczne akcesoria windują wstępny kosztorys.
Ergo: szacowanie na podstawie celowo mylących danych producenta to można wsadzić psu w d..omek.
19.05.2018
Gont uklada i prezentuje sie spoko ale to 3.85m2 w paczce to chyba kogos ponioslo mam dach 24m2 kupilem 8 paczek na zaś i zrobilem tylko 12m2 z 5.5 paczki !!!! Reszte musialem dokupic ŻENADA żeby tak kłamać...
21.04.2018
Zielony kolor wygląda bardzo ciekawie, chyba nawet lepiej niż ten czerwony
21.03.2018
Gont śmietnik. Nie wulkanizuje się pomimo układania go w bardzo słoneczne dni i bez wiatru ( optymalne warunki według instrukcji montażu )!!!!! Gwarancja to fikcja!! Jak czytałem wcześniejsze komentarze ( te negatywne, nie pisane przez producenta ), to za każdym razem jest ta sama odpowiedz - wina inwestora i czynnik wyższy, tak tez jest w moim przypadku. Jedyna droga wyegzekwowania gwarancji to sąd! Zleciłem ekspertyzę gontu i z operatu ewidentnie wynika, że produkt jest wadliwy. Niebawem składam pozew do sądu i będę walczy do upadłego o swoje! Jeśli ktoś ma podobny problem jak ja, to namawiam do walki. Nie wierzcie w rzekome ekspertyzy jakie przeprowadzają po zgłoszeniu wady pokrycia. Czy ktokolwiek widział wyniki tych ekspertyz? Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie. NIE, nikt ze zgłaszających reklamację nie widział wyników ekspertyz i nie zobaczy bo firma nie udostępnia, macie wierzyć na "słowo", bo to przecież duża firma i nie oszukuje i jest super! Jeszcze raz serdecznie namawiam wszystkich oszukanych tym badziewiem, idźcie do sądu! Tylko w ten sposób można walczyć z nieuczciwością producentów. Oczywiście jest też opcja odpuszczenia i samodzielnej naprawy dachu i wkur...wu do końca życia, jak kto woli :) Ja walczę. Będę miał przynajmniej czyste sumienie, że spróbowałem i stawiłem czynny opór próbie wydymania klienta.
19.03.2018
Eee, ja położyłem na dachu swojego domu i jakoś jestem zadowolony
07.02.2018
Produkt nie nadaje się na pokrycie dachu domu jednorodzinnego, może jedynie na budę dla psa. Wulkanizacja w przypadku tego produktu to fikcja! W naszym przypadku przy dachu o pow. 400m2 zawulkanizowało się ok. 20% gontu, reszta powiewa na wietrze, do tego różne odcienie i grubości. Przestrzegam wszystkich zainteresowanych tym produktem - nie kupujcie tego badziewia! Producent rzekomo udziela 15 lat gwarancji jednak po zgłoszeniu reklamacji napotkaliśmy na pełen opór. Zaczęto zwalać winę na nas. W piśmie jakie otrzymaliśmy po zgłoszeniu reklamacji napisano, że cyt: "PRAWDOPODOBNIE wystąpił czynnik zewnętrzny" który uniemożliwił wulkanizację. W naszym mniemaniu czynnik zew. to wiatr,deszcz, mróz itd. dlatego odpisaliśmy pismo z załączonymi archiwalnymi danymi pogodowymi dla naszej miejscowości obrazującymi, że podczas montażu panowały idealne warunki atmosferyczne, o których mowa w instrukcji montażu (montaż miał miejsce w okresie lipiec - sierpień ), jednak producent stoi twardo przy swoim. W prawdzie zaproponowano nam jakiś tam klej ale z opcją: poklejcie sobie sami i się odwalcie bo przecież i tak robimy wielką łaskę, że wam dajemy klej. My już raz za robotę zapłaciliśmy i to nie nasza wina, że wciskany jest ludziom trefny towar! Dla tego w związku z powyższym będziemy walczyć o swoje prawa w sądzie. Jeszcze raz wszystkich przestrzegam! Jeśli w ogóle zastanawiacie się nad pokryciem domu tym gontem to nie idźcie tą drogą, bo wtopicie tylko pieniądze i zszargacie sobie nerwy! Serdecznie nie pozdrawiam firmy MATIZOL i ich dystrybutora SELENA S.A.
08.10.2017
Super sprawa na pokrycie dachu altany
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Dach z papy - konserwacja pokrycia dachowego i naprawa papą termozgrzewalną

 • Budowa

  Co to jest gont?

 • Budowa

  Idealny materiał na pokrycie dachowe – gont bitumiczny

Ocena i komentarz dla:

Gont karpiówka Matizol 3,85 m2 brązowy